Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Moskitowe Awarie

Odp: Mosquitowe awarie... 2012/09/30 18:28 #6147

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Jakosc z Warsztatu z tradycjami od Roku 1992 Made in Keller i fuszerka na szybko .
Dzisiaj musialem wyjechac na przeciw Panu Ortwinowi bo zabawial na Urodzinach pod Zamkiem myszki Miki . Zabral oczywiscie mojego " Pierdzipienda " i oszczedzil mi podwojnych kosztow Spedycji . Uradowalem sie widokiem tego Specjalisty bo ostatni raz widzialem go w Garmisch na wystawie . Juz zapomnialem jak wyglada . Serwdeczne Powitanie i do rzeczy ;

1. Ponownie wymieniono w Warsztacie czesc lopaty smigla bo Toni zamowil wedlug katalogu z blednym numerem . Lopata na koncowce wazyla za duzo !

2. Wymieniono Menbrany i to byl glowny powod kiepskich obrotow . Jak wspominal Roland do komponentu pakuje sie teraz alkohol i on powoduje glownie niszczenie gumy . Poza tym nie latalem przez rok na tych Menbranach i to je zdegradowalo

3 . Obroty ustawione na gazniku byly do luftu - ale to Serwice Kosiarek experymentowal .

4 . Dostalem Nowy czerwony " Puzon " :woohoo:

5. Obroty po odpale wcale nie szokujace bo 8700 Obr / min przy 85 % wilgotnosci i temperaturze 14 stopni :huh:



Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mosquitowe awarie... 2012/10/01 07:54 #6151

Kurcze, wydech ekstra. Z takim to pewnie do stratosfery odlecisz! Daj znać jak to wszystko działa w powietrzu.
PG-pilot
PL (G)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mosquitowe awarie... 2012/10/01 10:10 #6155

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Spyder @ , ech to chwyt estetyczny i do czerwonego tlumika nalezalo by sobie pomalowac paznokcie na czerwono :oops: Tlumik jest generalnie cichy i chyba to bylo wazne dla Ochrony Srodowiska . Prawdopodobnie wyrzucilem pieniadze w bloto bo na starym rezonansie masz podobne obroty . Ta elegancja - bo nowa , pasuje z Tuningiem czyli cienka uszczelka pod glowice . Wtedy mozna snic o 9000 Obr /min Tego narazie nie chce . Poza tym ten " Puzon " lezy pare cm od zagiecia fajki wydechu i kiedy chcieli bysmy latac na rezerwowym drewnianym smigle nalezy wytoczyc adapter dystansowy :( Moj adapter sie robi i moze na Mikolaja go dostane . Wtedy kupie drewniaka z Rumunii na wszelki wypadek . Pozdrowka


Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mosquitowe awarie... 2012/10/01 10:14 #6157

  • Agi
  • Agi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Ten tłumik to normalnie jak z Rols-Rojsa :blink:
(nie wiem jak to się pisze) ;)

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mosquitowe awarie... 2012/10/01 10:19 #6158

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Moze to i Jaguar ale co bedzie jak dupne ? Lamiac podwozie , Moskito wali Tlumikiem w glebe a smiglo wykonuje wyrok na poszyciu ??? Moze bedzie inne scenario przy startach w slabym wietrze ????
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mosquitowe awarie... 2012/10/01 10:31 #6159

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dane_usuniete.

Odp: Mosquitowe awarie... 2012/10/15 05:55 #6236

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Niedziela 14-tego to kolejny Chrzest juz na sprawnym sprzecie wlasnym . Nauczka aby po zakupach " Super Okazji " - podeslac calosc do autoryzowanego serwisu a nie kombinowac w tani sposob .
Wykonalem cztery starty i w moim wieku musze robic wieksze przerwy . " Zakurzylem " sie troche i nie uprawiam fitnesu . Jedyne ruchy w " przod i tyl " nie powiekszaja tezyzny fizycznej . Musze zaczac biegac a najlepiej z Moskito. Instruktor dodal po moim pierwszym locie abym najlepiej Startowal i zaraz ladowal zbierajac nalot do egzaminu . Potrzebnych mi jest 30 -ci startow . Ale ja nie jestem Motolotnia na kolach , ktora potrafi wykonac dziennie ponad 30 i wiecej startow . Juz po czterech mam " zagotowana wode pod deklem " Lot pierwszy odbyl sie bez problemowo przy wiaterku Optymalnym 6-8 km/h . Czuc teraz ciag smigla i te 45 KG napierania na tylek . Nastepne tygodnie to odwiedziny w Szkole bo oficjalnie lotnisko zostaje zamkniete 1-go Litopada.





Na drugim fotelu moj instruktor prowadzacy Wolfi a w helmie Pilot -Uczen na Treicke z pod Greifenburga - Austria - Herbert . W Austri sa problemy ze szkolami Motolotniowymi i warto tyle kilometrow przyjechac na szkolenie do Niemiec . Bylismy tylko w trojke a lotnisko nalezalo tylko do nas . Ufff !!! - bo latem panuje tu Tlummmmmmm.


Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Odp: Mosquitowe awarie... 2012/10/16 18:33 #6240

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Dostalem z Serwisu Keller piaste ze Szwecji nowego rodzaju . Wszystko pasuje na wal i pasuje rowniez odstep smigla od rury wydechowej tlumika nowej generacji. Nie pasuje roztaw srub mocujacych na drewniane smiglo , ktore otrzymalem z Polski . Nalezy chyba zamawiac smiglo wszedzie ale otwory mocujace w liczbie cztery nalezy wiercic samemu.






Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Odp: Mosquitowe awarie... 2012/10/24 17:11 #6307

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
W przedostatnim locie stalo mi sie to o czym wspominal Tomek P . Wyplul klamre gazu a ona whaczyla sie w uprzaz . U Tomka , jak dodal telefonicznie " Mosi " weszlo na pelen Gaz i startowal ponownie , a u mnie - wyrwalem " szuflada " :woohoo: cala linke gazu . Bylem zdumiony takim zgryzem !!! Kiedy wyladowalem i zajrzalem do srodka uprzezy pomyslalem ze to juz Amen z mojego latania bo nie mialem stosownych imbusow i kluczyka Nr.8 . Pomogl mi narzedziami Pilot lotniowy , ktory wlasnie przyjechal z Zona turystycznie . Poskrecalem linki jak moglem i za pomoca czterech lapek nalezalo " zadzialac "

- na sznurku i kole to gaz Reczny
- z niebieskiej koszulki wychodzi gaz " usta-usta "
- na kostce skrecamy obie linki ktore sprytnie uciekaja z lapek bo pociagaja je sprezynki . Potrzebny Personel Naziemny do pomocy. :(









Kuzwa a moze tak




w koncu dalo sie trzymajac kostke i wykorzystuja tylko luzy linek bez tych cholernych zaciskow. Znowu jestem gotowy do Startu ale szlag trafil pogode
:side:
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Odp: Mosquitowe awarie... 2012/10/25 05:52 #6318

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dane_usuniete.
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena