Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Mocowanie wario i gps

Mocowanie wario i gps 2015/04/15 20:56 #2017778

  • air_viking
  • air_viking Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 619
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 493
Hej,

Jankos napisał: Moje nowe wario to brauninger alto ( www.paralotniarstwo.eu/index.php?option=...cle&id=65&Itemid=148 )
ale problem mam z nim taki że nie mam żadnego wihajstra do przyczepienia go do sterownicy -


Starsze wariometry miały z tyłu obudowy wymienna płytkę pod taśmę velcro lub mocowanie śrubowe. Jak to wygląda u Ciebie? Mocowania lotniowe ostatnio zanabyłem tutaj:

shop.finsterwalder-charly.de/index.php?page=categorie&cat=21

Nie jest może najtaniej ale kiedy czas odgrywa rolę...

Pozdrawiam,
air_viking

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mocowanie wario i gps 2015/04/15 22:35 #2017781

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Jeśli chcesz zrobić coś we własnym zakresie:

- z kawałka obręczy rowerowej z brzegami zabezpieczonymi gumowymi wężykami robisz sztywne mocowanie na sterownicę, wystarczą dwa rzepy i całość świetnie się trzyma
- do otworu w obręczy przykręcasz kulową głowicę fotograficzną i dzięki temu możesz regulować ustawienie przyrządu
- do głowicy przykręcasz kątownik z rzepami i gotowe!





Moje mocowanie służy mi w tej chwili do zaczepiania kamery. Do wario używam uchwytu takiego jak ten tyle, że z dłuższym ramieniem
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai
Załączniki:
Podziękowali: Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mikołaj.

Mocowanie wario i gps 2015/04/15 22:44 #2017782

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Kiedyś u kogoś widziałem takie prowizoryczne rozwiązanie problemu mocowania wariometru. W dużym skrócie:
Prostokąt z blachy 0,8-1,0 mm wygięty w "U" sięgający ok. połowy cięciwy ramienia sterownicy. Podłużne otwory przy krawędziach umożliwiające założenie taśmy typu welcro, która dociągnie ją opinając spływ ramienia sterownicy. Od wewnątrz wyklejone cienką gumą (choćby z dętki). W środku "U" otwór fi 6 i srubą M6 ze stożkowym łbem (od środka, pod gumą) Gwint śruby pozwala przykręcić grubościenną rurkę, która w środku ma otwór fi 5 (tu robisz gwintownikiem M6 gwint) lub pręt alu i wiercisz z obu stron w osi otwory pod gwint m6. Na drugim końcu przykręcasz kawałek blachy alu, której jedną krawędź zaginasz na odcinku powiedzmy 1,5cm.Tu wiercisz otwór i przykręcasz rurkę/pręt. W blasze wiercisz otwór przez który przykręcisz wariometr (z tyłu jest gwint mocowania). Wario niezależnie ma sznureczek który przedłużasz i wiążesz do ramienia sterownicy. Gwinty posmaruj preparatem rozłącznie zabezpieczający je przed rozkręceniem (przykładowo o ile dobrze pamiętam loctite 246). To taka prowizorka do zrobienia przy założeniu że masz 2 godzinki, jakieś imadło i podstawowe narzędzia ślusarskie. Piszę z komórki więc może to być opis trochę mało czytelny...
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mocowanie wario i gps 2015/04/15 23:56 #2017784

  • Andrelo
  • Andrelo Avatar
  • Wylogowany
  • Czasowo zablokowany
  • Czasowo zablokowany
  • Posty: 1347
  • Oklaski: -172
  • Otrzymane podziękowania: 35

air_viking napisał: Hej,
shop.finsterwalder-charly.de/index.php?page=categorie&cat=21

Nie jest może najtaniej ale kiedy czas odgrywa rolę...

Też polecam zanabycie, chyba że wiesz jakie kupić pozostałe elementy, żeby trzymały pod przeciążeniami (przegub kulowy, mocowanie przegubu - gwint 1/4'', elastyczne rzepy). Tanich nie polecam bo nie trzymają - tym bardziej jeśli chcesz coś na dłuższym ramieniu. Drogie wyjdą w sumie tak samo jak Finsterwalder. Np. tego nie polecam: "Statyw rowerowy to idealne rozwiązanie dla tych którzy chcą nakręcić ciekawe filmy na nawet najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Szeroka i solidna podstawa gwarantuje stabilne przymocowanie urządzenia, a paski na rzep gwarantują stabilne zamocowanie uchwytu nawet w najbardziej nietypowych miejscach.".

Gówno. Nic tam nie trzyma - ani rzepy, ani przegub, ani gwint przeguba.

U Finsterwaldera powyżej 100€ masz darmowego kuriera jak zbierzesz zamówienia (ja na razie nic nie potrzebuję :P )
Lataj, wnusiu, nisko i powoli
i zwalniaj na zakrętach

Finsterwalder Funfex

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Andrelo.

Mocowanie wario i gps 2015/04/16 08:24 #2017785

Mesiek napisał: Rusłan, kolega prosił o radę jak zamocować konkretne urządzenie. Twoja rada jest.... Słaba. Zaakceptuj to proszę i powstrzymaj się, (bardzo cie proszę) w wypowiadaniu słów... No to se palnij... Wypisywać głupoty.... Jankos zadał konkretne pytanie i nie znając odpowiedzi nie ma sensu się wypowiadać.


Ok może nie do końca wszystko opisałem ale jak kolega sam piszę o głowa + młotkiem, to widocznie ja nie tak go zrozumiałem!!! :lol: :lol: :lol:

Co do wario. Wiecie doskonale że do latania na lotni większość z nas używa Compeo
www.flytec.ch/en/devices/paraglider-hang...c-6030/overview.html

Proste i wygodne, wszystko ma co potrzebujesz od wario w lataniu. Z tego co słyszałem to cena za Compeo+ mocno z taniała i można pozwolić sobie na kupno nowego.
Można poszukać na różnych forach, używane Compe+, spokojnie kupisz w granice 300-400e. Na stronie dhv widziałem kilka

Wracając do kolegi, co ma zamiar ............ po swojej dyńce, to może przyklej od gopro mocowanie i tyle. Dalej chyba sobie spokojnie poradzisz :P


Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mocowanie wario i gps 2015/04/16 09:52 #2017786

Chłopaki - dzieki za rady i wskazówki - rzeczywiście chyba sobie coś postaram sam porobić - moje wario ma płytkę i taśmę - w wersji parolotniowej na kolano - ale może jakoś uda mi isę to połączyć z jakimś wysięgnikiem niezadługim...
Gps (w wersji jakiś prosty garmin) też pewnie bedę gdzieś mocował ale na razie bede wrzucął po poprostu w kieszeń.
Widze że wielu lotniarzy używa takiego chwytaka - opływowej obudowy na dwa urzadzenia wario i chyba gps i myśłałem że moze gdzię takie cudo da sie łątwo dostać ale widze ze nie :)

Rusłan - wiesz jak się ma piniundze to pewnie że wszystko można od razu i najdroższe - ja to wario dostałem jako prezent od mojej lubej i na razie chcę z nim polatać - a tymczasem też musże oszczędzać bo ślub za pasem i nie powiem kobicie, że kochanie ślub sobie przesuniemy o rok bo Rusłan mnie namówił żebym sobie kupił nową lotnię Aerosa, kokon i Compeo :D
Aeros Discus | Bautek Milan Racer
Podziękowali: Agi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mocowanie wario i gps 2015/04/16 12:08 #2017792

No więc o to mi chodziło o prostą poradę gdzie np najszybciej i najtaniej kupic takie zestawy:
www.braunigerusa.com/accessories.htm
Aeros Discus | Bautek Milan Racer

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mocowanie wario i gps 2015/04/16 13:20 #2017793

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leslaw.

Mocowanie wario i gps 2015/04/16 13:23 #2017794

dzięki Lesław
A nie wiesz może ile dolicza za przesyłke z niemiec?
Aeros Discus | Bautek Milan Racer

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mocowanie wario i gps 2015/04/16 13:27 #2017795

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
nie wiem ... ale moge sie dowiedziec

wzialbym z soba ale bede w Polsce dopiero w sierpniu....

z tej strony

piloten-zubehoer.de/Cockpit:::30.html?XT...003ad6e31d31c4e4897e

koszty przesylki wygladaja tak:


Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leslaw.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena