Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wiesci z gory!

Wiesci z gory! 2007/05/21 06:47 #2001170

Witam!
Dzisiaj pierwszy raz lecialem na moim Discusie w Polskim niebie :laugh:
Wyjechalem na Skrzyczne w tedy jak wszyscy juz siedzieli w Lipowej jedynie Jacek Pawlus smigal na swoim Combacie. Na startowisku sie ozywilo i parapoczki masowo sie zucili w przestworza B) Zrobilo sie twocznie i przepieknie ze wiele bratckich dusz unosi sie i spaceruje po niebie :P Poczulem wielkie pragnienie sie znalesc wsrud nich i postawic moje lotnie w zakret w kominie. No pogoda a generalnie burzowe chmury nie bardzo zachecaly do startu. 300m nad start i parapoczki zanurzaly sie w popielate chmurki :)
Postanowilem ze najwyzej jak zacznie lac to zjade kolejka. Po godzinie sie znow rozpogodzili i zadzwonil Jacek Pawlus powiedziel ze czekaja na mnie na ladowisku.SUPER!!! Szybko zlozylem Discusa i sam wszedlem na startowisko. Cale startowisko bylo wyscielane jak dywanami ruznego koloru, parapoczki czekali na podmuch wiaterku zeby wystartowac. Chwile stalem pozycji ziu!!! :woohoo: pod lotnia i postanowilem ze wystartuje jako pierwszy. To wzbudzilo zdziwienie ze strony niektorych paraponczkow ze jak wystartujesz bez wiatru? :blink: Tak prosze sie rozstapic :whistle: Przyszedl malusi podmuszek i rura ile mam pary to znaczy resztki jej :laugh: Po chwili juz spokojnie lecialem zapiety w kokonie i podziwialem zbocza pokryte lasem. Po Krymskich widokach lac na zboczu robi niesamowite wrazenie, gory wygladaja super i dusza sie raduje na taki widoki. :) W powietrzu generalnie byla zupa i nic nie bylo porzadnego zeby zakrecis. Wyczuwalo sie ze zbierz sie na burze, bo lecialo sie jak bulgocacym kiesielu :P Nadlecialem nad ladowisko na dziwo bardzo wysoko i dosyc dlugo trwonilem wysokosc, co chwile wario pociuchu pikalo przedluzajac czas do ladowania. W locie popatrzylem w dol i do tylu :woohoo: Kurde niesamowile wrazenia jak patrzesz do tylu pod uprzaz ale trzeba uwazac zeby kask nie zagaczyl o speedbar :evil:
No generalnie po tygodniowej przerwie w lataniu taki malusi locik dal massu przyjemnosc i radosci. Na ladowiski zero wiatru i trzeba bylo zdecydowanie wypchnac sterownice zeby nie ..............!!!! Ramiona troche sie kosztuja i lepiej je nie lamac. :silly:
Serdecznie pozdrawiam wszytkich kto dzisiaj mnie czekal na ladowisku iza chwile gwarzenia i lataniu i o tym jak my wszyscy kochamy nasze latanie.:)
Pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Wiesci z gory! 2007/05/21 16:43 #2001173

Szkoda, że nie mogłeś przyjechać trochę wcześniej, były wtedy dużo lepsze warunki i przy odrobinie szcześcia dawało się utrzyzmać w powietrzu przez jakiś czas.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Wiesci z gory! 2007/05/21 16:43 #2001174



Edytowany przez: michalo, w: 2007/05/21 16:50
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Wiesci z gory! 2007/05/21 20:42 #2001175

A w Pińczowie zalatałem 53 minuty od 600 do 1000 m w cienkiej termice. Relaks.
Pozdrawiam
Grzesiek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Wiesci z gory! 2007/05/21 21:44 #2001176

Ja swój lot egzaminacyjny w Pińczowie również wspominam bardzo miło, chciaż trwał tylko jakieś 10min. Trzeba będzie się tam jeszcze kiedyś wybrać i polatać dłużej.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Wiesci z gory! 2007/07/02 05:07 #2001285

  • sterylny
  • sterylny Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 661
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 224
W sobotę lataliśmy pod Siedlcami. Prognoza dawała szanse na latanie tylko do 14-stej. Nie zanosiło się na termikę bo zapowiadali nawet pełne pokrycie wysokimi chmurami. Mieliśmy jednak szczęście, bo już o 10-ej zaczęły kusić pierwsze kumulusy. Na pierwszy ogień poszedł Michalo. Nie wyholował się za wysoko ale złapał termę i bawił się lataniem ponad 45 minut. Jeszcze jak był w powietrzu dojechał Wojtek z nowym Discusem 15c (z poszyciem z matrixu) od Rusłana. Miałem tą lotnię oblatać. Zrobiłem lot rozpoznawczy swoim Discusem a w międzyczasie Wojtek rozkładał matrixa. Po wylądowaniu szybka przesiadka i w górę. Hol był niespokojny bo nad drogą przetaczał się komin.Po wyczepieniu musiałem go tylko dogonić. I dogoniłem. Dziwne niebo prawie całkiem pokryte a nieźle ssało. Najpierw 3, potem 5m/s. Dosyć szybko dotarłęm do podstawy (odpuściłem przy noszeniu 5m na wys 1749m )Lotnia bardzo dobrze zachowywała się w krążeniu. Należało sprawdzić jak jest szybka. Rewelacja - rozpędziłem ją do 96 km/h i ciągle szła prosto bez żadnego holendrowania. Cudo. Ponieważ Wojtek czękał na sprzęt na dole niestety odpuściłem kolejny komin i wylądowałem. Wojtek zrobił dwa hole pokręcił się w termice i chyba już w nowej lotni zakochał. Michalo zrobił fajny filmik komórką. Może umieści go w galerii. Pozdrawiam wszystkich lotów i nielotów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena