Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Moja (nie)lotna sobota

Moja (nie)lotna sobota 2007/05/28 21:51 #2001189

  • Smyk
  • Smyk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
W naszym pięknym sporcie czasem nie chodzi tylko o latanie.

W tym poglądzie upewniam się co i rusz, a ostatnio upewnił mnie miniony właśnie weekend. Konkretnie - tylko jeden dzień, kiedy miałem czas przejechać się do Kielc.

Już sama jazda samochodem z lotnią na dachu, tak ze świadomością że się jedzie "po przygodę". Od razu lepiej. Trochę męczący upał.

Dojechałem i zajrzałem do kolegi. I znowu weselej.

Potem wycieczka na lotnisko - czy jest coś piękniejszego od widoku tej przestrzeni?

Wzięliśmy lotnie i podjechaliśmy pod górkę - Klonówkę. Miało coś ponoć lepiej wiać. No ale na miejscu zastaliśmy dwa glajty wiszące na drzewach. Bezstresowo wisiały sobie, a piloci zastanawiali się jak je ściagnąć.

Potem to spacerek z uprzężą na plecach na szczyt góry i oglądanie widoków. Niedaleko budowała się burza i niestety latania nie było.

Ale i tak było fajnie.
Dlatego czasem po prostu sobie mówię - jadę posiedzieć pod lotnią na lotnisku i popić piwo. A jak się zdarzy warun, to polecimy.
Fajny ten nasz sport, że daje tyle możliwości ;)

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Moja (nie)lotna sobota 2007/05/29 20:37 #2001191

Smykkolo, powinienes zostac zatrudniony przez ULC na stanowisku Oficera Motywacyjnego. Dodatkowo Sterylny jako Oficer d/s Rozladowywania Napiec Wewnatrzstrukturalnych i nasz sport zacznie sie rozwijac w polsce lepiej niz w stanach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Moja (nie)lotna sobota 2007/11/03 21:59 #2001613

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Moja nie lotna Sobota to czwartek Wszystkich Swietych. Jak zwykle przed startem pobieglem do Naszego Uroczego Kosciolka przy ladowisku w Greinbach . Zmowilem modlitwe za Dusze Zmarlych i Prosilem o wiatr na Rampe ! - nic nie pomoglo :( Wiatr wial z poludniowego wschodu . Zostalo mi pomedytowac i zatankowac baterie widokiem pieknych Gor. Aby byc porzyteczny wypucowalem rampe startowa co widac na kamerze Hochries. Dwadziescia centymetrow sniegu zwalilem z dech. Chyba mi w niebie wynagrodza .
Dwoch lotniarzy i pieciu para ogryzalo paznokcie z nerwow podczas gdy slonce palilo. Jeden para wykonal dwie proby startu ale wiatr boczny rzucil czasze na drzewa a on sam przywalil mocno helmem o te wystajace kamienie na startowisku . Jedyny Tomas Pellicci pokazal klase startujac do karkolomnego oblecenia gory wbrew wszelkim zasadom przyzwoitosci !
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Moja (nie)lotna sobota 2007/11/03 22:02 #2001614

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Po starcie na strone Austrii trzeba gore obleciec przez obnizenie w terenie widoczne ponad lotnia i powrocic na strone Niemiecka . Wielu przyplacilo ladowaniem na drzewach albo w kotle z ktorego nie ma ucieczki.
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Moja (nie)lotna sobota 2007/11/03 22:06 #2001615

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Po odejsciu od zbocza trzeba z gazem i pelna wiara leciec na obnizenie w grani. Po przelecenu lotniarz zostaje gwaltownie przyduszony tak ze czasami z zapasu wysokosci 800 m robi sie w pare sekund 300 m
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Moja (nie)lotna sobota 2008/03/31 04:28 #2003949

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Moja nie lotna Niedziela

Trafilo i mnie bo dlugo wysiedziec nie moglem przy pieknej pogodzie. Tak jak Smyk pisal wczesniej , czasami jezdzi sie poprostu posiedziec i pogadac z kolegami . Nie zawsze musi pasowac wiatr a gdzies w koncu musimy tankowac sily do pracy. Najlepiej nam to wychodzi z lotnia albo w jej cieniu .

Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena