Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Propagowanie lotniarstwa w sieci..

Odp:Propagowanie lotniarstwa w sieci.. 2007/10/09 05:25 #2001492

Co do rapidshare to niestety nie to o co by nam chodzilo. Bo po pierwsze nikt tam nie wchodzi szukac i przegladac filmow. Nam tymczasem chodziloby nie tylko o to, zeby trafiali tam ludzie z linkow zamieszczanych na stronach juz zwiazanych z lotniarstwem, ale rowniez ci przypadkowi. Na tym polega wyjscie lotniarstwa do ludzi. Pozatym rapidshare jest dosc upierdliwy. Jak sie sciagnie jeden plik to zeby sciagnac drugi trzeba czekac jakis czas, ktory chyba zalezy od wielkosci pliku, na to zeby moc pobrac drugi plik. A zeby pobrac trzeci to juz rzeba czekac jeszcze dluzej itd.
Chyba ze sie zaplaci za konto vipowskie to juz nie ma tego problemu.
Jak nikt nie sciagnie pliku przez 60 dni to zostaje on automatycznie usuniety w przypoadku darmowego wstawienia.

W zwiazku z powyzzym nadal sugeruje youtube i wrzuta.pl do tego typu celow.

A Ruslan...co ty z tymi zawodami tak meczysz, zupelnie nie trafiona idea, nie teraz jeszcze. Teraz to dobre bbeda dla nas takie spotkania jak to na zarze rok temu, albo to w mieroszowie w lipcu. Takie spotkania daja cos naszemu srodowisku. Na klasyczne zawody jestesmy jednak poza pojedynczymi sztukami, za ciency.

Chyba ze ktos namowi obecnych kadrowiczow, oraz Endrju, Maestro, Romana Roclawskiego i Dasia, i cala kupe tych mlodszych stazem, zeby faktycznie zrobic zawody, na ktorych starszy wyjadacze zloja nam dupy, podgonia kardowiczow i tym samym w grupach wszelakich motywacja do walki i doskonalenia sie wzrosnie.
Lecz czy to da sie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Propagowanie lotniarstwa w sieci.. 2007/10/09 05:49 #2001493

Może niech każdy wrzuca swoje filmy i zdjęcia tam gdzie mu wygodnie, a na naszej stronie niech będą linki do tych filmów. Jeśli zadziałamy na kilku frontach efekt będzie lepszy.
Proponuję żeby linki do dużych plików umieszczać w nowym artykule na stronie głównej.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Propagowanie lotniarstwa w sieci.. 2007/10/09 06:15 #2001494

Jeśli są chętni do zamieszcznia linków do swoich filmów w artykule na stronie głównej to mogę utworzyć taki artykuł. Każdy kto zechce będzie mógł umieścić w formie komentarza krótki opis kto jest na filmie, gdzie był nagrany itp.
Sam bym chętnie coś wsatwił ale niestety nigdy nie nagrałem żdengo filmu. Czekam na sygnał od pierwszej chetnej osoby.

Jeszcze jedno, dobrze byłoby żeby filmy były umieszczane na takich serwerach z których dałoby się ściągnąć taki film na własny dysk, oczywiście pod warunkiem, że autor nie zastrzeże praw autorskich.

Edytowany przez: michalo, w: 2007/10/09 06:20
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Propagowanie lotniarstwa w sieci.. 2007/10/09 17:06 #2001495

Pomysl z linkami do innych serwerow jest dobry. Mysle, ze zamiast artykulu na glownej stronie, warto dodac w menu glownym guzik "VIDEO". Alternatywnie nalezy taki katalog stworzyc w Galerii. Wtedy wszystkie materialy beda w jednym miejscu, bedzie je mozna ewentualnie pogrupowac etc.
Zatem pytanie do Szanownych Administratorow czy taki ruch jest mozliwy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Propagowanie lotniarstwa w sieci.. 2007/10/09 17:34 #2001496

Czytając komentarze, pozwolę sobie dodać swoje trzy grosze. Propagowanie lotniarstwa w sieci to niezła idea i nikomu na pewno nie zaszkodzi.
Niezłą rolę propagatora robi stronka hanggliding.org
My borykamy się uważam z innym problemem.
W Polsce niema właściwie szkół lotniowych.
Niema kultury lotniowej bo właściwie wymarła.
Poziom Marketingu lotniowego wynosi 0.
Dodatkowy problem polega na tym że jako naród słowiański jesteśmy nieco leniwi i gadatliwo-kłótliwi. Dlatego paralotniarstwo jest tak popularne w tym kraju. Jest lekkie wygodne, bezproblemowe, a na dodatek można się kłócić i gadać do woli.
Ktoś kto chce latać na lotni wydaje mi się że wie co robi, i potrafi znaleźć w sieci filmy i inne materiały. Problemy zaczynają się gdy zaczyna się szukać odpowiednich górek, ludzi, instruktorów, szkół, wyjazdów. Drugi problem jest banalny – to kasa - jakiego 20-30 letniego gościa stać na sprzęt i długotrwałe szkolenie lotniowe ?.
Powinniśmy propagować lotniarstwo wśród siebie najpierw – lepsza organizacja wyjazdów, mniej kłótni, więcej działań.
Swego czasu byłem stałym bywalcem Skrzyczniaka - jeździłem tam od 2000 roku, gdy zobaczyłem lotnie w wakacje 2006 zrozumiałem że to jest to. Szkoda że przez 6 lat wycieczek kilkanaście razy w roku nie widziałem tam nigdy lotni. Dlatego myślę, że najlepszą propagandą będzie więcej wyjazdów i nasza obecność na stoku.
Pozdro

A co do youtube - to naprawde dobre miejsce i wyważanie otwartych drzwi to średnia idea, hanggliding.org korzysta głównie z youtube

A i dla lepszej komunikacji - chatrom to idea, nad którą warto by się zastanowić.

Edytowany przez: gumi_krakus, w: 2007/10/09 17:42

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Propagowanie lotniarstwa w sieci.. 2007/10/09 21:30 #2001497

  • Daruś
  • Daruś Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 122
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11
Do Michała.
Największą pomocą jest przyjazd na zawody, a z resztą damy sobie radę

Edytowany przez: darekp, w: 2007/10/09 21:32

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Propagowanie lotniarstwa w sieci.. 2007/10/09 23:03 #2001498

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Kategoria Video jest dodana ;). Niestety żeby wstawiać tam filmy bezpośrednio, to się łatwo nie da zrobić.
Ale
- linki do filmików
- opisy tychże,
- a do tego jakieś zrzuty ekranu
jak najbardziej.

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Propagowanie lotniarstwa w sieci.. 2007/10/10 02:17 #2001500

  • Arti_
  • Arti_ Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 88
  • Otrzymane podziękowania: 0
MOże nie do końca w temacie.
ALe dla rozgrzewki cosik z latania: para i lotniowe akrobacje. ZWracam uwagę na końcówkę filmu: skóra na d.... się marszczy jak to mawia nasz kolega. DLatego wybrałem lotnie :- )

Arti_

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Propagowanie lotniarstwa w sieci.. 2007/10/10 05:23 #2001502

No dobra, ale gdzie jest ten film ?
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Propagowanie lotniarstwa w sieci.. 2007/10/10 05:32 #2001503

Pytanie do Smyka.
Pod nowo dadanym przyciskiem "video" są te same skróty co pod przyciskiem "home", czy tak ma być czy to jakaś drobna pomyłka. Pytam w obawie o to, żeby się tu jakiś bałagan nie wkradł.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena