Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Lotniowa Kadra Narodowa POLSKI 2008

Odp:Lotniowa Kadra Narodowa POLSKI 2008 2007/12/08 07:00 #2002038

Kadra Polski:
Chudoment Tomek
Jezierski Łukasz
Orifiruk Sebastian
Pawlus Jacek
Perenc Dariusz
Żak Jan
Mistrzostwa planujemy rozegrać równolegle z Mistrzostwami Austrii

DarkuPe o tym właśnie mówię...W mistrzostwach polski będzie was tylko 7-mioro,gdzieś daleeeko w alpach,a w polsce być może 37-miu chętnych będzie polatać z wami.i dlatego uważam że także szanowna Kadra powinna popierać inicjatywy Andrzeja i zawody organizować u nas w polsce.Zamiast wydawać kasę na tak dalekie wyjazdy można je pszeznaczyć dla organizatora u nas... przynajmniej tak mi się wydaje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Lotniowa Kadra Narodowa POLSKI 2008 2007/12/08 07:00 #2002039

Kadra Polski:
Chudoment Tomek
Jezierski Łukasz
Orifiruk Sebastian
Pawlus Jacek
Perenc Dariusz
Żak Jan
Mistrzostwa planujemy rozegrać równolegle z Mistrzostwami Austrii

DarkuPe o tym właśnie mówię...W mistrzostwach polski będzie was tylko 7-mioro,gdzieś daleeeko w alpach,a w polsce być może 37-miu chętnych będzie polatać z wami.i dlatego uważam że także szanowna Kadra powinna popierać inicjatywy Andrzeja i zawody organizować u nas w polsce.Zamiast wydawać kasę na tak dalekie wyjazdy można je pszeznaczyć dla organizatora u nas... przynajmniej tak mi się wydaje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Lotniowa Kadra Narodowa POLSKI 2008 2007/12/08 07:27 #2002040

Tomek spokojniej bo cie zdeka ponioslo! :laugh: nie wszytko tak proste jak ci sie wydaje, wszytko owiele bardziej zkaplikowane i ty napewno wiele niewiesz i pewnie wiele sie nigdy nie dowiesz jak zreszta i ja ;)
Kadra powinna latac na zawodach FAI gdzie sie zbiera sama czolowka i nie mieszja zawody lokalne :)
Jedynie szkoda ze zaden z kadrowiczow (mondralie) :laugh: ( musze uwaz bo mnie zrypia zaraz tu :laugh: za te slowa) nie wypowie sie zaden! B)!!! hehehe
Pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kadra lotniowa AP i nie tylko.... 2007/12/08 16:05 #2002041

Witam ! Tak jak wczesniej pisałem ; Hang Gliding Poland Sudety Cup będzie .... Obecnie ustalamy zasady liczenia punktów ( możliwe ze skorzystamy z istniejącego programu tj.wyniki paralotniarzy , może podpięcie się do czeskiego Pucharu Zavesneho Letania / taki jest corocznie rozgrywany w naszych okolicach - Cerna Hora 35 km od Mieroszowa. Oraz będziemy tak jak w tym roku zapraszać lotniarzy do udziału w róznych imprezach - zawodach organizowanych poza granicami Polski. Kto przyjedzie to chwała mu ... Warto już teraz zadbać o swoje uprawnienia.... , wiosną nie ma czasu..... Wszelkie dyskusje twórcze są bardzo wskazane ( prosimy o tym pisać )
pozdro Andrzej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Kadra lotniowa AP i nie tylko.... 2007/12/08 17:57 #2002042

  • Daruś
  • Daruś Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 122
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11
Tomku ubawiłeś mnie tą liczbą chętnych do latania w zawodach.
Co roku pisząc o Mistrzostwach Polski kończę to zaproszeniem do udziału z sugestią, że chętnie pomogę.
Jak myślisz ilu się zgłosiło?
Co do samych zawodów i kryteriach jakimi zawodnicy się kierują to:
czy są kwalifikowane (innymi słowy, czy są punkty FAI)
pogoda
koszty(wpisowe + transport)
termin

Jeżeli przeliczy się to na czas w powietrzu to okazuje się, że koszt udziału w zawodach jest dużo niższy niż latanie na nizinie za wyciągarką.
Nie spotkałem sie nigdy z sytuacją, że jakiegoś pilota wyśmiano z powodu jego lotni czy uprzęży.
Więc Tomku rozumiem, że razem jedziemy na zawody
Do czasu zorganizowania profesjonalnych zawodów w Polsce, musimy prosić się innych.
m
MNIEJ GADANIA WIECEJ LATANIA

Ps Andrzej, Alan jest pod telefonem stacjonarnym, wczoraj z nim rozmawiałem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Kadra lotniowa AP i nie tylko.... 2007/12/08 20:07 #2002043

Mam pytanie do Darka, co to oznacza stwierdzenie "profesjonalne zawody"? I kto powinien je zorganizować, czy nie powinniśmy oczekiwać jakiejś pomocy ze strony AP? Jak to się odbywa w innych krajach?
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Kadra lotniowa AP i nie tylko.... 2007/12/08 21:11 #2002044

  • Daruś
  • Daruś Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 122
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11
Na AP nie ma co liczyć to jest pewnik(pieniądze - żenada,a organizacyjnie - zrób to sam)
W innych krajach każdy klub, który chce wypromować swój region organizuje zawody zgłaszając je do terminarza FAI.Warunkiem podstawowym jest sposób liczenia konkurencji zgodnym z programem RACE 2002 , wykupuje się licencje na zawody compegps
Reszta zależy już od organizatora jakie dodatkowe atrakcje przewiduje.
Bolączką wielu zawodów jest pogoda na którą nie mamy wpływu, oraz ilość miejsc do jednoczesnego wylotu, bo wszyscy piloci muszą mieć równe szanse.
I tu masz odpowiedz dlaczego w Polsce w ostatnim czasie nie było zawodów rangi mistrzostw polski
W Austrii o tyle jest dobrze, że tam rozgrywają się bez mała co tydzień, więc jeżeli możesz przesunąć urlop to wybierasz się tam, gdzie jest pogoda i pierwszy garnitur pilotów nie po to żeby się zdołować ale żeby się dowiedzieć więcej o lataniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Kadra lotniowa AP i nie tylko.... 2007/12/08 22:06 #2002045

Darku cz mógłbyś podzielić się zmami tu na forum swoimi dośeiadczeniami i spostrzeżeniami z zawodów w których uczstniczyłeś,zawsze to dobrze dowiedzieć się czegoś z pierwszej ręki.co trzeba zrobić by zdobyć punkty FAI...itp dla wielu z nas jest to ciekawy temat.byłaby niezła motywacja by wyjechać na takie zawody.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Kadra lotniowa AP i nie tylko.... 2007/12/08 22:48 #2002046

Tomek tak z ciekawosci zapytam cie. A twoj instruktor nie opowiadal ci w jaki sposob sie uzyskuje punkty FAI?
Pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Kadra lotniowa AP i nie tylko.... 2007/12/08 23:10 #2002047

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Rusłan tak z ciekawości zapytam Cię. Ty taki ciekawski się urodziłeś czy nabyłeś tą cechę w Polsce :laugh: ;) ;) :evil:
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena