Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zimowe Latanie

Odp:Zimowe Latanie 2008/01/05 20:10 #2002507

• Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 578
Start odbyl sie bez problemu . Z prawej w glebi RAUSCHBERG . Start z Hochfelen to super widowiskowe przezycie.
Zauroczony zimowym lataniem tydzien pozniej skasowalem tam Viagro ze startowiska poraglajtowego na polnoc w lewym rogu zdiecia !!! Tam nie ma rampy a startowisko jest polwypukle i sciana krzakow. Pisalem juz otym w innych watkach :)

Edytowany przez: piotrolot, w: 2008/01/06 00:04
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Zimowe Latanie 2008/01/05 20:14 #2002508

• Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
Pierwszy moj lot w uprzezy Tenax w roku 2000 i oczywiscie musial byc to lot zimowy !!!
Znacie to foto z artykulu w PLAR o wozku startowam do holu za UL .
Lot w Kössen
Foto Olimpus automat .

Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Odp:Zimowe Latanie 2008/01/07 20:25 #2002569

• TomekP
  • TomekP Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Oklaski: 12
  • Otrzymane podziękowania: 55
Wiem Wiem, część z Was popuka się w czoło i pomyśli zwariowali;). A co mi tam. Tego nalatania co o nim pisałem w relacji z ostatniego wyjazdu starczyło mi na kilka dni:blink:.
Dlatego wspólnie z Darkiem powtarzamy wyjazd do Mieroszowa na zimowe latanie:woohoo:
Ze Szczecina wyjeżdżamy we wtorek wieczorem, tak aby w środę (09.01) rano byc na stoku.
Gdyby byli chętni to zapraszamy do wspólnego marznięcia:whistle:. Wiem że środek tygodnia to nienajlepszy termin ale styczeń to miesiąc kiedy łatwiej dostać 1 dzień niezaplanowanego urlopu.
Możemy zabrać chętnych po drodze (również z lotnią).

Pozdrawiam Tomek (znowu nienalatany:))
Obecnie:
Swobodnie - Exxtacy
Z Mosquito NRG - Exxtacy
Wcześniej:
Merlin 158 - Seedwings, Funky 17 - Seedwings, Firebird Uno, Polaris, Stratus R11, Kanion Brawo, Gryf by Dasiu
Waga: 104kg ;)

Odp:Zimowe Latanie 2008/01/11 07:36 #2002681

• TomekP
  • TomekP Avatar
  • Wylogowany
Andrzej już sygnalizował w nowym wątku że polataliśmy:).
Tym razem zimowa pogoda okazała sie dla nas bardziej łaskawsza. Nie było już takich minusów, jak przy ostatnim wyjeżdzie, a i wiatr był lepszy. Wprawdzie wiało mocniej ale za to w idealnym kierunku.
Na stoku byliśmy tylko my z Darkiem i Andrzejem (mam na myśli lotniarzy:), bo glajciarzy jak zwykle w powietrzu było więcej). Zaczęliśmy od kilku ślizgów z góry i już wtedy czuć było że trzyma:) i nie chce puśćić:). Dlatego obaj z Darkiem zdecydowaliśmy się na starty z rampy. Oczywiście przed startem nawzajem się asekurowaliśmy bo przy dość silnymi wietrze jest to bardzo ważne. Sam start to czysta przyjemność jeden krok energiczny ruch sterownicą i już czuć tą przyjemną lekkość....
Zaopatrzeni wcześniej w radia wykorzystując wskazówki Andrzeja (jakże cenne) zaczęliśmy trening wchodzenia na żagiel. Po raz pierwszy udało sie zarówno mi jak i Darkowi zobaczyć startowisko z góry:woohoo: (oczywiście nie licząc holów za wyciągarką:P), bardzo przyjemne uczucie. Wprawdzie było trochę napięcia, adrenaliny związanej z nowym ćwiczeniem (las był blisko:blink:) ale też satysfakcja ogromna. Oczywiście mam świadomość że to "chodzenie" wzdłuż zbocza to zasługa radiowych podpowiedzi Andrzeja ale nie zmienia to faktu że się udało;).
W sumie obaj zrobiliśmy po 7 lotów (rurak!!!), w tym po 3 z rampy, oczywiście była sesja fotograficzna i filmowa:) więc postaram się coś wrzucić.
Jest tylko jedna rzecz której żałuję..... nie mogłem zostać dłużej, a tam dalej jest taki warun:(

Pozdrawiam Tomek

Ps. Wilku żałuj, że Cie nie było, bo Ty byś na tym żaglu pośmigał :P
Obecnie:
Swobodnie - Exxtacy
Z Mosquito NRG - Exxtacy
Wcześniej:
Merlin 158 - Seedwings, Funky 17 - Seedwings, Firebird Uno, Polaris, Stratus R11, Kanion Brawo, Gryf by Dasiu

Odp:Zimowe Latanie 2008/01/11 17:49 #2002696

No niestety praca...... Ale super ,że polataliście i na pewno będzie jeszcze okazja polatać razem B)

Odp:Zimowe Latanie 2008/01/11 22:23 #2002701

• carol
  • carol Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Otrzymane podziękowania: 0
Co do okazji polatania razem - Michale, umawialiśmy się kiedyś na Jeżów Sudecki - postaramy się dopomóc Ci dotrzymać słowa :))) i mam nadzieję, że nam też się uda.

Odp:Zimowe Latanie 2008/01/12 04:16 #2002727

• TomekP
  • TomekP Avatar
  • Wylogowany
JAk się będziecie wybierać to dajcie znać może uda mi się dołączyć.

Pozdrawiam Tomek
Obecnie:
Swobodnie - Exxtacy
Z Mosquito NRG - Exxtacy
Wcześniej:

Odp:Zimowe Latanie 2008/01/12 07:44 #2002729

• carol
  • carol Avatar
  • Wylogowany
  • Otrzymane podziękowania: 0
OK! jasne. Gdybyś czasem nie miał co z czasem robić (bo to zima) to czasem możemy o lataniu porozmawiać - to taki ekwiwalent na otarcie łez gdyby latanie nie wypaliło "czasem". Bo ta praca wszystko psuje :)
moje dane znajdziecie w liście kontaktowej.

Odp:Zimowe Latanie 2008/02/17 00:14 #2003456

• Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
Zimowe latanko , ogladajcie szczegolowo kazdego nariarza ! :woohoo:

Delta Piotrolot

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena