Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Hang Gliding Pland

Odp:Hang Gliding Pland 2008/01/26 15:27 #2003041

LOTNI NIE SPSZEDAM NIGDY ,BO JEST TO NAJBARDZIEJ WOLNE LATANIE JAKIE ZNAM,A POSTANOWIŁEM TYLKO PODZIELIC SIĘ Z KOLEGAMI SWOIM SZCAĘŚCIEM PO ZAKUPIENIU ZABAWKI ODPOWIEM TYLKO JACKOWI O OSIĄGACH NIE BĘDĘ WAM WIĘCEJ ZAWRACAŁ TYM GŁOWY ( WIERZYCZKA CHOWANA I WYCIĄGANA PODCZAS LOTU ,WZNOSZENIE 2 M/S ,DOSKONAŁOŚĆ 28 ,PRĘDKOŚĆ MAX 135 KM/H,JEDNOOSOBOWY TO WADA)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Hang Gliding Pland 2008/01/26 17:32 #2003042

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
Bardzo ladny ptak Ramis tylko pozazdroscic.
Musze przyznac ze gdybym mial kase to tez bym "zdradzil" lotniarstwo i przesiadl sie na szybowiec.
Ale narazie sie to nie kroi no i musze moja 18 letnia lotnie poddac - jak co dwa lata - profesjonalnemu checkowi.
Olbrzymim plusem latania na lotni jest to ze musisz pracowac na kondycja fizyczna - a przy lataniu na szybowcach do tego zmuszony nie jestes.
Wiec uwazaj zeby Ci sie co nie przytylo po tym jak juz nie bedziecz musial uwazac zeby sie zmiescic do kokonu.
Jako ze nie mam czasu odwiedzac stron informujacych o innych formach latania, mysle ze jak umiescisz tu od czasu do czasu swoje refleksje z lotow na nowym sprzecie to wiekszosc odwiedzajacych lotnie.pl z przyjemnoscia je przeczyta.

Pozdrawiam serdecznie i zycze tyle samo udanych ladowan co startow.


Leslaw
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Hang Gliding Pland 2008/01/26 23:30 #2003043

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4294
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Jarku na pewno przystojniej i atrakcyjniej wygladasz jako Pilot lotniowy . Tak tez powie Twoja ukochana Beata !!! Wiesz doskonale jako stary szybownik ze do montazu tego badyla bedziesz potrzebowal wiele osob ! Tankowanie tez kosztuje ! Przeglady beda Cie spieniac z powodu ceny i wyjazdow na przeglady ! Kadlub mozna latwo rozpruc na kamieniach ladowiska i trzeba laminowac ! Hangary w Mieroszowie i Swiebodzicach nie pomieszcza Cie w calosci wiec ciagly montaz i demontaz wyjezdzajac na latanie ! Musisz kupic swoj prywatny blaszany hangar ! Poza tym ten sprzet wpada w korkociag i wiesz co to znaczy ladowanie z wiatrem na malym polu jak motorynka zaslabnie ! Poza tym latajac na szybowcach od pozycji siedzacej dostaje sie Hemoroid !!!!
Wiec szkoda ze nie kupiles ATOSA jak planowales albo Dragona ! :dry:





Na zdieciu Ramis Foto Andrzej Binkowski

Edytowany przez: piotrolot, w: 2008/01/27 00:37
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Hang Gliding Pland 2008/01/26 23:55 #2003044

A ja znow sie zastanawiam jaka bedzie moja droga rozwoju sprzetowego..
Wraz ze wzrostem ilosci kasy i lenistwa, jesli tak oczywiscie bedzie..., chcialbym sprobowac sie z nowa lotnia topless, pozniej ze sztywnym skrzydlem, a jak juz bede mial naprawde duzo kasy to swift light z silnikiem. To dopiero bajka. Bylem na prezentacji w kielcach tak jak wielu innych kolegow i nie moge wyjsc z podziwu. Doskonalosc 27 czyli tyle ile Jarka motoszybowiec prawie, ale... to nadal lotnia..czyli nie trzeba licencji szybowcowej, drogich ubezpieczen, hangaru, nie wpada to w korkociag, predkosc minimalna umozliwiajaca start z nog, czyli lotniowa..
Bez silnika nadal mozna stanac na starcie wyciagarkowym kolo lotni i paralotni i latac z tym samym towarzystwem co od lat. Hol za motolotnia duzo latwiejszy od lotniowego.
Same zalety i tylko jedna wada..
27.000 Euro za wersje z silnikiem
20.000 Euro za wersje bez silnika
Ale sni mi sie SWIFT od czasu do czasu..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Hang Gliding Pland 2008/01/27 00:46 #2003045

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4294
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Aby nie pozostac w miejscu rowniez mam skromne marzenia . Chcial bym zawsze po pracy i dobrym obiedzie obleciec moje miasto przed dobranocka !!!!

Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Hang Gliding Pland 2008/01/28 16:19 #2003071

POWODEM KUPNA MOTOSZYBOWCA BYŁA ZBYT WYSOKA WEDŁUG MNIE CENA ATOSA . SUMA JAKĄ DAŁEM ZA (BANIO) JEST ZBLIŻONA DO TEGO JLE KOSZTUJE DWULETNI ATOS VR ,A MOŻLIWOŚCI NA SZYBOWCU MAM WIĘKSZE I W CZASIE KRYZYSU TERMICZNEBO ZAWSZE MOGĘ WYSTAWIĆ SILNIK ,CZAS MONTARZU W DWIE OSOBY17 MINUT ,SPRAWDZIŁEM. POZOSTAJE JESZCZE PROBLEM KONTUZJI RĘKI ,KTÓRA PRZY OSTREJ TERMICE ODMAWIA MI POSŁUSZEŃSTEA.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena