Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: ... ja dziś polatałem

... ja dziś polatałem 2017/06/16 01:32 #2022730

  • air_viking
  • air_viking Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 619
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 493
Dziś w rolach głównych wystąpiły Karkonosze. Waruna upilnował hufiec w sile dziesięciu skrzydeł ( w tym jedno sztywne). Prognozowana bardzo niewielka siła þółnocno zachodniego wiatru zwykle oznacza latanie mocne plus. Do startu byliśmy gotowi około 10:30. Piętnaście minut później wystartował Łukasz Vojaczek do zadeklarowanego docel-powrotu 200Km. Za nim reszta stawki.Przed szesnastą noszenia rozpędzały się do 7-8 m/s w średnim przedziale wysokości. Podstawy chmur przekroczyły 2200m. Dawno nie zdarzyło się by po godzinie osiemnastej występowały problemy z wytraceniem wysokości do lądowania. Pierwszy raz poczułem się kondycyjnie zaorany przez Warun. Chwała mu. Zapraszamy częściej ;-)

Pozdrawiam,
air_viking

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... ja dziś polatałem 2017/06/16 09:47 #2022731

  • air_viking
  • air_viking Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 619
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 493
Hej

Takie delikatesy :)




Fajnie poczuć kontrole lotni w tego typu sytuacjach!

Pozdrawiam,
air_viking
Załączniki:
Podziękowali: michalo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... ja dziś polatałem 2017/06/16 20:06 #2022732

  • VEGA
  • VEGA Avatar
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 990
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 295
Coś tajemniczo i żadnych śladów na XContest!?
Lukas zrobił 150 km trójkąt.
Pozdrawiam Pawel by VEGA
Lotniowe aktualności z Austrii i Niemiec, wyniki VEGA XC-CUP, historia lotniarstwa, zawody, techniczne porady itp - zapraszam na:
www.vega-lotnie.eu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... ja dziś polatałem 2017/06/17 18:35 #2022734

  • fotolot
  • fotolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 169
  • Oklaski: -33
  • Otrzymane podziękowania: 89

piotr6641 napisał: Zawsze będę mówił, niezależność!



-a ja dodatkowo w związku z Niezależnymi Żelaznymi(duralowymi) solidarnie i otwarcie(na przekór zniewalającym tajniakom) dodaję: odpowiedzialna"Samorządność"!! :)


- poniżej co prawda przedwczorajsze wspólne "żabie skoki" albo "harleyowo-motorowerkowe szwędanie" po "naszych trawnikach" ale za to pamiętam tą gościnną atmosferę, wspólne widokowe przeloty do sąsiadów po kilku powiatach(krakowskim targiem ustaliliśmy 85km/h) i grilowania jak dziś. :)



Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fotolot.

... ja dziś polatałem 2017/06/17 21:53 #2022735

  • bodzio
  • bodzio Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 410
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 37
Szkoda ,że te moskito jeszcze nie da rady uciągnąć lotni :) .Byłby wilk syty i owca cała.I wspólne szybowanie :)
A tutaj chłopaki z pl :) na Straniku i nic się nie pochwalili :)
Podziękowali: sterylny, fotolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bodzio.

... ja dziś polatałem 2017/06/18 08:19 #2022737

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Nie bardzo jest czym się chwalić ;) Myślałem że buty zgubię :P
Tak serio to miło było w takim gronie się spotkać. Szkoda że nie udało tylko się polatać.
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... ja dziś polatałem 2017/06/19 02:24 #2022738

  • fotolot
  • fotolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 169
  • Oklaski: -33
  • Otrzymane podziękowania: 89

bodzio napisał: Szkoda ,że te moskito jeszcze nie da rady uciągnąć lotni :) .Byłby wilk syty i owca cała.I wspólne szybowanie :)
............................................................................................................................................................................................................................

Cześć Bodzio :) , a dlaczego z góry zakładasz, że tym nie da rady wyholować lotni?. Myślę, że ok. 1,5-2m/s przy 45km/h zespół taki spokojnie mógłby osiągnąć :( Jednak tego typu moskity nazwę je "dziadkoloty"jeśli wejdą dobre zmiany będą mogły służyć jedynie dla prywatnego rekreacyjnego użytku np. skromnych emerytów,rencistów lub bezdomnych i prawnie nie będą dla wykonywania usług.
Specjalnie kiepskie niewyrażne fotki, które wstawiłem nie miały służyć jakiemuś lansowi mody na wózki(nie polecam ich lotniowym szybownikom), a jedynie przykładowi UL70czy115,i że fizycznie choćby w podobny sposób być może będą mogli mieć prawo latać piloci w podeszłym wieku, jeśli teraz indywidualnie wykażą pozytywną opinię w sprawie akceptacji obecnej nowelizacji przepisów(po wcześniejszym zapoznaniu się ze zmianami) wysyłając ją na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiam Wiesiek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fotolot.

... ja dziś polatałem 2017/06/19 10:06 #2022739

  • bodzio
  • bodzio Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 410
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 37
Ktoś tu kiedyś pisał,że te silniki są słabe.Więc zakładam ,że lotni by nie pociągnął. Po drugie nikt by się nie odważył.Po trzecie już by tak latali :)
A i piszę tu o zwykłym moskito,start z nóg. Bo te wasze maszyny to raczej trajki.No z tym to już by można pokombinować..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bodzio.

... ja dziś polatałem 2017/06/19 10:53 #2022742

  • musick
  • musick Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 135
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 40
i tu jestes kolego w bledzie bo sa filmiki na YT jak minitrajka holuje atosa i to w dodaku na slabiutkim elektrycznym silniku. Na swoim zestawie osiagam max wznoszenie 4,1 m/s a sa dostepne i mocniejsze silniki ktore napedzaja minitrajkowe tandemy. Nie praktykuje sie tego oficjalnie bo nie ma na to kwitow i nikt nie wezmie odpowiedzialnosci. Prywatnie takie hole maja miejsc w DE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... ja dziś polatałem 2017/06/19 12:48 #2022743

  • fotolot
  • fotolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 169
  • Oklaski: -33
  • Otrzymane podziękowania: 89

bodzio napisał: Ktoś tu kiedyś pisał,że te silniki są słabe.Więc zakładam ,że lotni by nie pociągnął. Po drugie nikt by się nie odważył.Po trzecie już by tak latali :)
A i piszę tu o zwykłym moskito,start z nóg. Bo te wasze maszyny to raczej trajki.No z tym to już by można pokombinować..


- w większości są słabe(mój też), nie znaczy że wszystkie

- niemcy z powodzeniem "kombinowali..." na elektro-trike holować lotnie

-myślę że to Twoje "Szkoda" to była tylko nieco ortodoksyjna ironia i raczej wydaje mi się ,że nie odważył byś się na hole za mocnym moskito startującym z nóg ale mogę się mylić ?

-osobiście staram się nie mówić "nigdy" , "nigdzie","nie możliwe" i też wolę takie słowa jak "można", "umożliwić" zamiast "niewolno", "nikomu" np. kiedyś w pl." pokombinować" wspólnie konsultując z zespołem doświadczonych pasjonatów(?) ,ekspertów w temacie holowania choć osobiście mnie on nie dotyczy i niezbyt teraz interesuje.

-oczywiste jest, że te pokazane trajki nie są w stanie dorównać w szybowaniu moskitom ale możliwe, że jeśli będzie "wolno" to i powstaną kiedyś pojedyncze prototypy zdolne przynajmniej równie dobrze z nimi szybować. :)

Pozdrawiam Wiesiek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fotolot.
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena