Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Leszno 2016 is Open

Leszno 2016 is Open 2016/03/20 16:44 #2020324

No to zaczelismy. Zimno jak diabli, ale teraz bedzie juz tylko lepiej. Dzieki Kornel, Piotr i Pavlo za wspolnie spedzony lotny dzien. Pierwszy w tym roku i jeszcze w trakcie kalendarzowej zimy. Nawyki odświeżone i nawet jakis kontakt z terminka udalo sie nawiazac.

xcc.paragliding.pl/module.php?id=21&l=pl...nce=22ac6fab750c2dc5




Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dane usuniete.

Leszno 2016 is Open 2016/03/21 06:25 #2020326

  • Madziar
  • Madziar Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 149
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 193
... a to materiał z tego co tam się działo :silly:



Link bezproblemowy ;)

Pozdrawiam
Madziar
LOTNIE
OBECNIE: Skypoint FUNKY 17, A.I.R. Atos VQ, Flight Design Exxtacy 160
NAPĘD: MonoTrike, Mosquito NRG

KIEDYŚ: Seedwings CROSSOVER 15, Firebird EAGLE, Seedwings FUNKY 17, Airborne FUN 190, DANKA
ŚK: 2013r

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Madziar.

Leszno 2016 is Open 2016/03/21 08:29 #2020327

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
serce sie raduje na te widoki.... :woohoo:
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Leszno 2016 is Open 2016/03/21 13:12 #2020332

Pięknie ;)
Pilot lotniowy od 1998 r.
Up-comet , Icaro XS , Moyes XS , Enterprise Wings Desire, Icaro Laminar 14ST , Flight Design GhostBuster , Atos V . Napęd własnej konstrukcji Solo 210, Napęd własnej konstrukcji Radne Raket 120 . Mini trajka własnej konstrukcji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Leszno 2016 is Open 2016/04/03 11:50 #2020384

  • air_viking
  • air_viking Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 619
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 493
Hej,

Wczoraj w zacnej kompanii pilotów zagospodarowywaliśmy warunki w Lesznie. Ze względu na towarzyszący nam dość energiczny zefirek każdy polatał we właściwej dla stopnia zaawansowania porze. Mi przypadł honor podziwiania zachodu słońca z 1500m ;-) Bardzo Państwu polecam ten pomysł na kończenie dnia. Strachutka miałem niezłego po zimowej przerwie w nauce. Łapki się trzęsły, włączyło się zapominalstwo (bo czy można szykować się do holowania i zapomnieć zainstalować w uprzęży wyczep? okazuje się że można!). Dziękuję Kornelowi za super łagodne holowanie, Jackowi za motywację do startu a Pawłowi i Leszkowi dodatkowo za wspólne latanie i kapitalnie spędzony dzień.


Sajgonki ;-)



Leśna ostoja lotni.



Leszek wykołowuje na pas ;-)

Pozdrawiam,
air_viking
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Leszno 2016 is Open 2016/04/03 21:58 #2020390

  • Kornel
  • Kornel Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot Motolotni
  • Pilot Motolotni
  • Posty: 29
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 49
... za kilka sekund lecimy

pozdrawiam Kornel


Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Leszno 2016 is Open 2016/04/05 02:57 #2020397

Trzeba przyznac, ze byl to dzien niezwykly. Na lotnisku byla masa kite'ow, jakies zawody chyba mieli, do tego szybownicy klasy biznes robili pierwsze loty, oprocz tego samoloty i spadochroniarze i my, lotniarze holowani motolotnia. Zabraklo tylko modelarzy i paralotniarzy, ale wialo tak piekielnie mocno, ze nie ma sie co dziwic. 7-10 m/s a my dalismy rade. Jestem dumny ze wszystkich, ze udalo nam sie zrobic przetarcie w takich warunkach.
Podeszlismy do tego z duza ostroznoscia, respektem i skupieniem, potrzebnymi w takich warunkach i wszystko poszlo bezpiecznie i w sposob kontrolowany. A Witek faktycznie stresik mial, ale jak juz polecial, to szedl na holu jak po szynach. namawiam Witka na zmiane skrzydla, bo moim zdaniem ta klasa lotni na ktorej lata juz go ogranicza. Trza by go poszczuc jakims Ekstazy albo Atosem B,C,V. Jak poleci na takim sprzecie, to zachoruje jak kazdy kto to zrobil.
Teraz czekamy na jakas przyjemna terme. Chociaz jak beda tylko warunki na zloty, to i tak chyba zrobimy. treningu nigdy nie za wiele.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Leszno 2016 is Open 2016/04/08 16:55 #2020422

No to mamy drugi wozek startowy. Jutro bedziemy go testowac w locie. Z ciekawostek, to regulacja rozstawu podporek sterownicy odbywa sie przy pomocy korbki. Dodatkowo tylne kolo mozna odblokowac i moze sie ono krecic tak jak dwa przednie w celu ulatwienia wjazdu z lotnia do hangaru bokiem. Wysokosc podporki kila tez jest w ciekawy sposob regulowana. postaram sie jutro zrobic wiecej zdjec.

Oczywiscie projekt i wykonanie zawdzieczamy naszemu niezastapionemu Holownikowi Kornelowi.

Ps. Ja i Kornel to razem 240kg. Obciazylismy przednia czesc wozka swoja masa i robilismy hops pare razy, bo jak powiedzial Kornel: jak ma sie urwac to teraz. Ale konstrukcja ani sie nie ugiela, bo jest na solidnych lozyskach od malucha.









Strona za wszelka cene chce zmieniac te zdjecia w lezace, nie wiem czemu. Jak bym ich nie obrocil, jest zle..
Załączniki:
Podziękowali: air_viking, Madziar

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dane usuniete.

Leszno 2016 is Open 2016/04/08 17:20 #2020424

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338

Strona za wszelka cene chce zmieniac te zdjecia w lezace, nie wiem czemu. Jak bym ich nie obrocil, jest zle..


Najlepiej zwalić na stronę.. :lol:






"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"
Załączniki:
Podziękowali: Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi.

Leszno 2016 is Open 2016/04/09 04:26 #2020425

A to ja o instrukcje poprosze, jak to zrobic, bo z automatu zdjecie ktore u mnie wyglada zwyczajnie, jest na forum wyswietlane bokiem. A jak je obroce tak by przeciwdzialac temu co zastalem, to strona obraca je w druga strone i znow jest bokiem, tylko drugim..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena