Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dlaczego latasz?

Dlaczego latasz? 2016/04/24 08:17 #2020513

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Całkiem niedawno spotkaliśmy się z Rusłanem w Pińczowie. Otwarcie sezonu aeroklubowego to ciężka fizyczna praca a tu niespodziewanie nasz kolega podszedł do mnie z kamerką na statywie i przeprowadził ze mną wywiad. Rozmawialiśmy sobie o lataniu oczywiście, o planach na ten sezon. Jedno z pytań zaskoczyło mnie a nie powinno tak się stać. "Dlaczego latasz?" zapytał redaktor Rusłan i przez chwilę zmieszany szukałem odpowiedzi. Dla przyjemności latania jak ptak - tak teraz brzmi moja odpowiedź. Ale wtedy o tym zapomniałem. Ile razy o tym zapominam?

W ubiegłym roku odszedł od nas Darek. Zginął śmiercią pilota nasz przyjaciel i została po nim pustka i pytania bez odpowiedzi. Kilka dni temu taka tragedia zdażyła się na zawodach szybowniczych w Prievidzy.

Ten niedawny wypadek skłonił doświadczonego pilota i zawodnika szybowcowego do napisania bardzo ważnego dla nas lotników artykułu. Polecam go każdemu. "Rozpacz i brutalna prawda"
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai
Podziękowali: Leslaw, daf, Piotrolot, grzybol, LeszekC

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dlaczego latasz? 2016/04/24 11:22 #2020514

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Mikolaj @ , Dzieki za ten link . Tylko takiego Autorstwa Artykuly chcail bym czytac . Jest tu wszystko - Mentalny Trening - Rozpoznawanie Granic Ryzyka , " latanie po swiatlach zoltych i czerwonych " oraz Tragedia z ktorej powinnismy wyciagac wnioski .
Sprobuj ten Artykul wstawic tu na stalle a nie tylko Link - Moze Autor sie zgodzi .
Raz jeszcze DZIEKI
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dlaczego latasz? 2016/04/24 11:31 #2020515

  • piotr6641
  • piotr6641 Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 585
  • Oklaski: 29
  • Otrzymane podziękowania: 452
Czytałem ten artykuł na FB. Nic dodać, nic ująć.
Lotnia: Atos, Seedwings Merlin 158, Atlas,
napęd własnej konstrukcji
ŚK od 2011

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dlaczego latasz? 2016/04/24 11:58 #2020516

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38
Dodam tylko, że autorem artykułu jest Karol Staryszak, który na tych zawodach wygrał w swojej klasie (Mixed).
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dlaczego latasz? 2016/04/24 20:05 #2020518

  • grzybol
  • grzybol Avatar
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 261
  • Oklaski: 21
  • Otrzymane podziękowania: 275
Super artykol! "Polknalem" go w mgnieniu oka. Czytalem ten text na bezdechu o rzeczach i wnioskach ktore wyciagalem sam po kilkunastu latach bawienia sie w lotniarstwo. Radze przeczytac kilka razy aby nie stracic czasu ... Ja zawsze sobie powtarzam, "baw sie tak zebys mogl jutro znowu polatac"...

Zal serce sciska ze takim dobrym pilotom przytrafiaja sie sytuacje podbramkowe.

PS. Dzieki Mikolaj za "wygrzebanie" tego bardzo pouczajacego artykolu!
“Jesli w wieku 20 lat nie jestes liberalem to znaczy nie masz serca, jeli w wieku 40 lat nie jestes konserwatysta to znaczy nie masz rozumu” – Winston Churchill.
Podziękowali: fotolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dlaczego latasz? 2016/04/25 10:17 #2020523

  • LeszekC
  • LeszekC Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 15
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 6
Super artykuł!!!!!

Również czytałem go kilka razy zastanawiając się nad swoim zachowaniem. Czasem się wkurzam, że jest ładna pogoda, że można by polatać a ja siedzę tutaj a nie jestem gdzieś tam w górze. Że nie wszystko idzie po mojej myśli i dlaczego tak długo i dlaczego to tyle trwa. Czasem jak wyląduję i oglądam filmik który np. zrobiła moja żona, to sobie myślę, że przecież miałem tyle miejsca, tyle zapasu przecież mogłem polecieć głębiej, dalej czy też wyżej, a ja zawróciłem w połowie drogi.
Teraz czytając ten artykuł czuję się jak Mistrz Świata będąc tu i teraz a nie tam i nie wiadomo gdzie jeszcze.

Dziękuję za ten artykuł!!!!!!!
Pilot lotni FunFex, ŚK Czechy 2016e,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena