Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: PROŚBA O PORADĘ W SPRAWIE UMOWY NA UŻYTKOWANIE LĄDOWISKA

PROŚBA O PORADĘ W SPRAWIE UMOWY NA UŻYTKOWANIE LĄDOWISKA 2021/01/23 11:32 #2024199

  • KOVI
  • KOVI Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • Posty: 27
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 10
Cześć Koledzy Lotniarze i inni pasjonaci lotniarstwa

Piszę w trochę nietypowej sprawie.

Przez ostatnie 10 lat stacjonowałem na pewnym lądowisku, którym zarządzał Gminny Ośrodek Kultury. W 2019 roku zmieniły się władze i kazano nam się wyprowadzić lub zawrzeć nową umowę. Dostałem propozycję umowy, którą dołączyłem.
Moje pytanie. Czy taka treść umowy jest do zaakceptowania. Moim zdaniem nosi ona wielce restrykcyjne znamiona. Czy ktoś ma zawartą jakąś umowę na korzystanie z lądowiska i czy mógłby udostępnić jej blankowy wzór.
W poprzednim roku dostałem propozycję, że mogłem korzystać tylko od poniedziałku do czwartku, bo w weekendy tylko ktoś inny mógł korzystać. NIE ZAAKCEPTOWAŁEM. Na ostatnio przesłanej umowie łaskawie dopuszczono do korzystania całotygodniowego. Z pewnych względów bardzo mi zależy na możliwości korzystania z lądowiska. Również jest mi wiadome, że niektórzy użytkownicy korzystają bez posiadania umowy i bez ponoszenia żadnych opłat. Proszę o opinię.
Dołączyłem pilki z moimi odpowiedziami do punktów umowy, oznaczone na żółto.

Dziękuję za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez KOVI.

PROŚBA O PORADĘ W SPRAWIE UMOWY NA UŻYTKOWANIE LĄDOWISKA 2021/01/23 13:19 #2024200

  • piotr6641
  • piotr6641 Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 585
  • Oklaski: 29
  • Otrzymane podziękowania: 452
Czasami, "góry nie przesuniesz". 18 km na północ stacjonuje Endrju. Dzwoń. Jeśli ktoś dał Ci taką propozycję umowy to raczej to nie jest Twój sympatyk. Ja osobiście cenię sobie spokój, a nie wkur!@#$
Lotnia: Atos, Seedwings Merlin 158, Atlas,
napęd własnej konstrukcji
ŚK od 2011

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PROŚBA O PORADĘ W SPRAWIE UMOWY NA UŻYTKOWANIE LĄDOWISKA 2021/01/24 19:33 #2024201

  • bartek
  • bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 1236
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 263
Cześć,
widać, że ktoś nie ma pojęcia o lataniu i funkcjonowaniu lądowiska lub/i nie chce żebyś tam latał.
Myślę, że korespondencyjnie to się takich spraw nie załatwi - a na spotkaniu z GOK i z przedstawicielami Gminy okaże się, z jakim powyższym wariantem masz do czynienia. Teren jest gminny, więc wzory umów i zasady korzystania (w tym ceny) muszą być publicznie jawne.
Same warunki dostępu wg umowy to jakiś kabaret, za który masz zapłacić, nie mając żadnej gwarancji, że polatasz.
Przy problemach z realnym dostępem do lądowiska, sama cena jest chyba najmniejszym problemem...
Albo dać sobie z dziadami spokój i szukać alternatywy - wiem kiepska alternatywa...
Atos VR, Aeros Discus C, Mosquito NRG
(wcześniej Aeros Discus, UP TRX, Kanion Bravo)
ŚK 2001

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena