Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Alpspitze Wrzesien 2021

Alpspitze Wrzesien 2021 2021/09/05 11:20 #2024412

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397

Hej,

chcialbym sie podzielic wrazeniami z wczorajszego lotu z Alpspitze. Opis startu und ladowiska tu:

www.dhv.de/db2/details.php?qi=glp_details&popup=1&item=381 .

Po trzech nielotnych tygodniach urlopu w Polsce - krotko z ramach wycieczki zaliczylem gore Zar i ciarki mnie przeszly na mysl na start z tej gory w obecnym stanie stoku - powstal dylemat: Dolomity czy Alspitze. Piotrolat byl na Alpsitze dwa dni wczesniej - niestety jego wolne dni nie pokrywaja sie czesto z moimi :-( Po przegladzie pogody na polnocnej i poludniowej stronie Alp zdecydowalem sie na jedno-dzienny wypad na Alpspitze. Obie prognozy nie byly bajkowe. Wyjazd z domu krotko przed 7:00, najpierw do magazynu po lotnie na drugi koniec miasta. Monachium opuszczalem z lotnia na dachu o 8:00. Troche pozno myslalem ze wzgledu na korki, ktore tworze sie przed Garmisch Partenkirchen. W ten zapowiadany pulap 2000m ciagle nie chcialo mi sie wierzyc patrzac w drodze w blekitne niebo. Ale jego obraz ulegl zmianie jak stanalem u stop Alpsitze.



Bardzo uprzejma obsluga pomogla mi zapakowac lotnie na dach kabiny i w droge na gore. Przerazala mnie tylko perespktywa znoszenia lotni do rampy stroma zwirowa sciezka i nie byl to strach bezpodstawny bo rzeczywisci raz lotnie wypuscilem z rak ratujac wlasna dupe. No i spojrzenie rzeczywistosci w twarz. Godzina 11:00 Lotnia zlozona a ja zastanawiam sie czy jestem juz nad inwersja czy pod linia,ktora ciagnela sie przez doline i nad Garmisch. Czas mijal - od czasu do czasu pojawialy sie glajty ale pulsujace bable nie pozwaly im na uzyskaniu wiekszej wysokosci. Postanowilem czekac wiedzac ze popoludniu termika powinna byc lepsza. Przez dwie godziny na starcie panowala prawie kompletna cisza - potem zaczelo lekko podwiewac. No i glajty zaczely latac coraz wyzej. Szczyt Alpspitzy rzadko wynurzal sie z chmur powstajacych z parujacych dolin. Slonce nie operowalo tak jak bym sobie to wymarzyl. No i ten pulap 2000m ......Podpiety do lotni czekalem ponad 20 min na warun, ktory moim zdaniem zapewnial mi bezpieczny start i zalapanie sie na termike. Lot nie trwal dlugo - troche sie pokrecilem pomyszkowalem powznosilem - ale bylo warto ...jak zwykle.



Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14
Załączniki:
Podziękowali: Piotrolot, frnandu, Madziar

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leslaw.

Alpspitze Wrzesien 2021 2021/09/05 20:59 #2024413

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Ladny locik i zrobiles wysokosc wyjsciowa na przyklejenie sie do Grani.....Nie latwo wleciec w Doline Piekla-Hollental i tam rzezbic..... Ladowanie Ladne na kolach.....Tak Leslaw Ty musisz zawsze stepowac , a na kolach na malej trawie rolujesz jak na polu golfowym ...
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena