Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jedziemy jutro na latanie

Jedziemy jutro na latanie 2017/05/09 11:52 #2022588

Wybieram się do Bielska w sobotę, zostaję do czwartku i mam zamiar testować latanie na Funfexie z Żaru i Skrzycznego oraz komfort w jakim go wniosę na szczyt. Podpowiecie może gdzie ze Skrzycznego można lądować- im bliżej dolnej stacji kolejki tym lepiej, a może przy górnej stacji? :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jedziemy jutro na latanie 2017/05/09 18:41 #2022590

Michał napisał: Wybieram się do Bielska w sobotę, zostaję do czwartku i mam zamiar testować latanie na Funfexie z Żaru i Skrzycznego oraz komfort w jakim go wniosę na szczyt :-)

Ja poproszę czas wejść (z kokonem i zapasem) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez FreeFlyBy.

Jedziemy jutro na latanie 2017/05/09 19:46 #2022591

Michał potrafisz lądować pod stok ? Jest Kaimówka w Szczyrku lecz lądowanie jest wymagające pod stok, na lotni zazwyczaj ląduje się na polach w Lipowej.
Daj znać jak będziesz działać, zakładam że nie leciałeś jeszcze z Żaru i Skrzyczniaka. Oferuję swoją pomocną dłoń żeby się nie okazało, że kolejna osoba zrazi się do Żaru, bo jest trudno itp. Jeśli masz fb to na moim profilu jest filmik ze startów i lądowań z Żaru.
www.xcontest.org/world/en/flights/detail...relis/5.5.2017/10:06 (na wysokości najdalszego punktu na przedpolu są właśnie pola na który się ląduje, ja akurat wylądowałem na polu u kolegi. )

Ps.mój nr 880 389 564 Może przywieziesz na Żar zachodnie kierunki :)
Podziękowali: Michał

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jedziemy jutro na latanie 2017/05/09 21:08 #2022592

Matthew napisał: Michał potrafisz lądować pod stok ? Jest Kaimówka w Szczyrku lecz lądowanie jest wymagające pod stok, na lotni zazwyczaj ląduje się na polach w Lipowej.
Daj znać jak będziesz działać, zakładam że nie leciałeś jeszcze z Żaru i Skrzyczniaka. Oferuję swoją pomocną dłoń żeby się nie okazało, że kolejna osoba zrazi się do Żaru, bo jest trudno itp. Jeśli masz fb to na moim profilu jest filmik ze startów i lądowań z Żaru.
www.xcontest.org/world/en/flights/detail...relis/5.5.2017/10:06 (na wysokości najdalszego punktu na przedpolu są właśnie pola na który się ląduje, ja akurat wylądowałem na polu u kolegi. )

Ps.mój nr 880 389 564 Może przywieziesz na Żar zachodnie kierunki :)


Dzięki Matthew za oferowaną pomoc, na pewno się odezwę jak już będę, choć pewnie najwcześniej dopiero w poniedziałek polatam :-) Celuję w Żar jak wiatr pozwoli- wydaje mi się łatwiejszy co najmniej logistycznie- nie musiałbym wracać z lotnią kilkanaście km na piechotę. Z latania w górach to tylko Stranik, więc prawie żadne doświadczenie. Latam z napędem na nizinach, więc lądowania pod stok są mi obce, choć dawniej na kursie się zdarzało :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jedziemy jutro na latanie 2017/05/09 22:01 #2022593

Przed podjęciem decyzji wyborze miejsca lądowania warto obejrzeć to miejsce jeszcze przed lotem a lądowania na Kaimówce nikomu bym nie sugerował.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jedziemy jutro na latanie 2017/05/09 22:21 #2022594

Będę kontrolować Żar :D
Nie chce żeby powtórzyła się sytuacja jak z Jackiem Czerskim, że przyjechał i pierwszy raz wystartował z Żaru na południe z międzylądowaniem na półce krzywiąc mocowania na kółka po zewnętrznej stronie okuć w WW, w konsekwencji ostatnie lądowanie było w cierniach z walnięciem i mocnym stłuczeniem ręki. Po czym wpadł na pomysł latania na glajtach..
Sam w piątek miałem krytyczną sytuacje po starcie przed linią najwyższych drzew i wybierałem już na którym próbować siadać.. ale wyprowadziłem, wszystko przez ciekawy kierunek NE z którego szły ciekawe rotory :P Cudownie uratowałem dupę i wylądowałem na środku lotniska, ale byłem blady jak ściana w porównaniu z drugim w życiu lądowaniem pod stok gdzie przez chwilę drgały mi nogi. Specjalnie zaryzykowałem, w ostatniej chwili odleciałem z płaskiego lądowiska na teren przygodny, na którym jeszcze wgl. nie byłem. Opłacało się, radość i pogratulowanie pierwszego startu białorusinowi (paralotniarz) buduje. Niestety na Białorusi jest bardzo mało lotniarzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jedziemy jutro na latanie 2017/05/09 22:26 #2022595

Michał na Kaimówce dało się lądować, przykładem jest mój ojciec. W tej chwili również jest to wykonalne, sam jeszcze nie jestem na to gotowy. Będę perfekcyjnie lądować pod internatem przy murku to przyjdzie czas na Kaime, jest to poziom "hard" cóż więcej mówić :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jedziemy jutro na latanie 2017/05/10 09:50 #2022597

  • piotr6641
  • piotr6641 Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 585
  • Oklaski: 29
  • Otrzymane podziękowania: 452
Nie chcę być złośliwy ale da się lądować na Kaimówce jak również na samochodzie, na skrzydle samolotu, na drzewach. Wszyscy przezyli tylko pytanie: po co celowo lądować tam gdzie jest (wulgarny wyraz)
Lotnia: Atos, Seedwings Merlin 158, Atlas,
napęd własnej konstrukcji
ŚK od 2011

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jedziemy jutro na latanie 2017/05/10 21:44 #2022602

Matthew napisał:

jest to poziom "hard" cóż więcej mówić :)


dobrze to ująłeś
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jedziemy jutro na latanie 2017/05/16 08:12 #2022630

Jutro będę na 99% jeździł na Skrzyczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena