Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Medycyna Lotnicza

Medycyna Lotnicza 2017/02/24 10:39 #2022307

  • piotr6641
  • piotr6641 Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 585
  • Oklaski: 29
  • Otrzymane podziękowania: 452
He, he, pamiętam jak mi o tym spotkaniu w powietrzu opowiadałeś. W tym roku koniecznie trzeba się spotkać w powietrzu na rzeczywistości tylko niech przestanie tak wiać bo gorzej niż w Kielcach na dworcu :)
Lotnia: Atos, Seedwings Merlin 158, Atlas,
napęd własnej konstrukcji
ŚK od 2011
Podziękowali: dane_usuniete

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez piotr6641.

Medycyna Lotnicza 2017/02/24 10:41 #2022308

-w "madrosci ludowej"bytuje przekonanie,ze gdy wyjedziemy z miasta do lasu iglastego i bedziemy oddychac gleboko i intensywnie smakujac powietrze,to w wyniku PRZETLENIENIA zaczyna sie nam krecic w glowie...

-w rzeczywistosci jest odwrotnie=przy intensywnym oddychaniu
wyplukujemy nadmiernie dwutlenek wegla i komorki nie otrzymuja
tlenu z hemoglobiny,a w pierwszej kolejnosci o jego braku sygnalizuja komorki nerwowe!

-jesli nie zareagujemy na ten sygnal ostrzegawczy i dalej,na sile
bedziemy sie delektowac smacznym powietrzem,to mozna sie doprowadzic do utraty swiadomosci,przechodzac po drodze przez stany euforyczne na granicy snu i jawy.

\mlodzi ludzie stosuja ta metode w celu uzyskania stanu euforii...\
Podziękowali: dane_usuniete, Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Medycyna Lotnicza 2017/02/24 12:00 #2022309

To było w Turcji - Cameli Open Pre PWC 2014 :)
Stanowisko było na wysokości 2130m, super widoki na otaczające nas góry. :) W pierwszy dzień, nie byłem jeszcze aklimatyzowany do wysokich podstaw, też odczułem lekkie trudności w oddychaniu. :)
Tak sobie kręcę i kręcę, kręcę i kręcę, kręcę i kręcę te kominy, miedzy kominami duszenie i znów kręcę i kręcę, kręcę i kręcę ten komi, w pełnym momencie zauważyłem że jakoś ciężko mi się oddycha, pomyślałem że pewnie jestem lekko posrany i nie zwracałem na to uwagi. Ale tak lecę i lecę, kręcę i kręcę, kręcę i kręcę te kominy, dalej odczuwam pod podstawą że ciężko mi się oddycha. Co do cholery zemną się dzieje, pomyślałem i wtedy popatrzyłem na wysokość a tam wprawie 4-ka nad poziomem!!! :lol: :lol: :lol: To się uspokoiłem że nie jestem posrany!!! :lol: :lol: :lol:

W kolejnych dniach już tego nie odczuwałem, pewnie nastąpiła aklimatyzacja i byłem spokojny że nie muszę wymieniać pampersa!!! :lol: :lol: :lol:

Fantastyczne miejsce do latania. Termika, widoki z góry poprostu niesamowite :)
A na deser, mieliśmy latanko w Oludeniz
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Medycyna Lotnicza 2017/02/24 15:42 #2022310

"nie byłem jeszcze aklimatyzowany"...

-w 80-ym Nowym Roku bylem u Przyjaciela w Alma-Acie.
-postanowilismy z Kolega motolotniarzem wejsc na Alma-Atinska Viershyne, ok.4,5 km niezbyt stroma gorka...

-w ramach ekspres-aklimatyzacji wieczorem wypilismy po buteleczce MOSOVSKOJ,rano Kolega nie mial kondycji,wiec poszedlem sam...
\wczesniej wpelzlem tylko na KASPROWY\.

-zamiast parugodzinnego planowanego spaceru zajelo mi to caly dzien i wracalem przy jaskrawym swietle ksiezyca!

-w dzien niebo bylo ciemnogranotowe,a po kilku krokach musialem sie zatrzynywac z "braku powietrza" =wtenczas jeszcze nie znalem
Metody dr Buteyko.

-jesli mi starczy czasu,na stare lata chce wpelznac na Mount Everest,
bez tlenu,sprzetu i jakiejkolwiek pomocy ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena