Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Krym - szkolenia lotniowe

Odp:Krym - szkolenia lotniowe 2008/09/23 18:13 #2005362

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Kurcze chłopaki, foty że hej! Aż chciałoby się polatać ;) Myślę że to bardzo dobrze ,że jest alternatywa dla osób które chcą się szybko wyszkolić. Aktualnie Andrzej i jego flyranczo w kraju jest jedyną alternatywą i z tego co słyszałem bardzo dobrą alternatywą, ale żeby tak cholera trochę Wisła bardziej na południe miała swe źródła ;) ;) B)
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Krym - szkolenia lotniowe 2008/09/28 13:11 #2005400

Witam!
Tu lot Wojtka na czwarty dzien szkolenie, rano a to oznacza ze to byla 7 lekcja.

Bordzo korzystnie miec na szkoleniu kamere. Ja przez pierwszy tydzien dzien w dzien biegalem z nimi i pomagalem w szkoleniu. Filmowalem ich poczynania i po kazdym zlocie na startowisku instruktor na podstawie materialu pokazywal blendy kursantow. Po kilkukrotnym obejzeniu i przetrawieniu kursan w nastepnym locie juz nie robil takich blendow. Sam zauwazylem ze pierwszy tydzien - dwa, jest bardzo wazny w szkoleniu kursanta. Kursant jak mienka glina i trzeba ja odpowiednie ukrzawtolac. Jak sie odpowiednio zagruntuje podstawy to dalsze szkolenie jak dla kursanta tak i dla instruktora jest normalnie i idzie swoja droga tak jak nalezy.
Tu naprzyklad widzimy pierwszy lot Wojtka :)

To byl jedyne zlamane ranie sterownicy w Targecie. Start u podnurza gory gdzie teren ma niewielkie nachylenie. Wojtek mocno wystartowal i polecial pierwszy raz w zyciu:) W trakcie lotu popewnil kilka blendow ale dzienki Targetowi nie zrobil sobie krzywde. Przeciaglna lotnie , zawiesil ja ale Targecik nie zanurkowal a w lekkim zakrecie na przeciagnieciu nie mocno przyglebil:ohmy: Szybka wymiana ramionka i sprawdeniu wszytkiego, Target byl gotowy do dalszego latania. Instruktor wytlumaczyl wszytkie blendy jakie nazbieral podrodze Wojtek i po obejzeniu kilka razy nagrania z jego pierwszego lotu, Wojtek wiecej nie popewnial takich blendow. A na 3 dzien juz latal z samej gory :) A na 4 to obejzyj wyzej jak latal:)
Bardzo sie ciesze ze w tym roku przybylo nam wiele nowych lotniarzy. Chce bardzo serdecznie pozdrowic wszytkich nowych pilotow lotniowych co w tym roku i nie tylko w tym roku, dolaczyli do naszej lotniowej rodziny. Ze wytzrymali wszystkie trudnosci i zacisneli zemby, wynosili swoje lotnie na gorze, zeby znow zrobic kilki sekundowy zlocik:)
Mam nadzieje ze na zakonczenie sezonu 2008 wiele pilotow przyjedzie i wspulnie poopowiadamy sobie nasze przezycia z tego roku.
Serdecznie pozdrawiam Ruslan

Edytowany przez: Ruslan Bushchak, w: 2008/09/28 18:24
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Krym - szkolenia lotniowe 2008/10/05 13:49 #2005461

Witam!

Odnośnie szkolenia lotniowe na Ukrainie.

Rozmowa idzie dokładnie o szkołę lotniową „Impuls” na Krymie, co znajduje się na górze Klemientiewo.

Federacja Lotniowa na Ukrainie planuje wprowadzić z przyszłego roku 2009 licencje lotniowe. W tej chwili licencje lotniową zastępuje książka lotów, gdzie dokładnie opisano jest wszystko o stopniu wyszkoleniu, nalocie pilota i tak dale. W książce jest foto pilota i pieczątka Federacji Lotniowej. W tej chwili licencje IPPI wydają na podstawie krążki lotów w przyszłym roku zastąpi ja licencja lotniowa na podstawie jakiej będą wydawać licencje IPPI.

Co do odnawiania licencji i ich terminów ważności, to maja to dokładnie ustalić teraz na zebraniu Federacji. Jak się dowiem dokładnie co i jak to od razu napiszę Wam o tym.

Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Krym - szkolenia lotniowe 2008/10/05 22:29 #2005462

Właśnie przyszło mi do głowy jedno pytanie, czy licencje IPPI też nalezy co pięć lat odnawiać? Jeśli nie to czy posiadając taką licencję będzie można legalnie latać?
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Krym - szkolenia lotniowe 2008/10/06 10:03 #2005463

  • migor
  • migor Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 61
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie! samo IPPI nie upowaznia do latania.
IPPI jest jedynie poswiadczeniem poziomu umiejetnosci pilota i jest wazne z aktualna licencja narodowa (u nas z swiadectwem kwalifikacji). Licencje narodowe w niektorych krajach sa rowniez podzielone na kilka poziomow uprawnien.
W niektorych krajach jest okreslone przy jakim IPPI pilot moze samodzielnie latac (w wiekszosci od 3 i 4), jezeli nie spelnia tych wymogow to moze jedynie pod nadzorem instruktora.
Pozdrawiam
Mirek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Krym - szkolenia lotniowe 2009/03/01 19:29 #2007201

Witam!
Króciutki filmik z szkolenia na Krymie:)
vimeo.com/3412275
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Krym - szkolenia lotniowe 2009/03/05 18:59 #2007270

Witam!
Dosyć sporo mamy pytań donośnie szkolenia. Tu kolejny filmik, gdzie widać jak czasami są bardzo ciężkie pierwsze dni szkolenia. Jak to się mówi, że w lotniarstwie niema przypadkowych ludzi:)
Zapraszam na obejrzenie kolejnego filmiku z serii szkolenie na Krynie
www.vimeo.com/3484764
Serdecznie pozdrawiam Ruslan Bushchak
www.aeros.com.ua
www.kievprop.com.ua
www.avasportcentral.com
www.solparagliders.com.br
Skype: ruslan-b
GG6964149
+48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Krym - szkolenia lotniowe 2009/04/03 18:13 #2007801

Witam!
Bardzo proszę wszystkich zainteresowanych wyjazdem na szkolenie o zgłoszenie się do mnie. Bo ciągle piszą do mnie z pytaniami o szkolenie i transport. Bardzo proszę napisać kto ma transport a kto szuka miejsca żeby pojechać.
Zostało jeszcze trochę czasu i na spokojnie mozna wszytko poustalać.
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Krym - szkolenia lotniowe 2009/04/03 22:42 #2007804

Powiem tak: zawsze mam frajdę oglądając filmiki z Twojej stajni bo cenie je za:
a)jakość HD
b)dobre kadrowanie
c)ponownie fajnie dobrany soundtrack (wyczucie w tej kwestii to jest tak naprawdę 50% sukcesu podczas montażu)
d)symboliczne tylko drgania
e)wartość merytoryczną, szkoleniowo-pokazową materiału

no i oby tak dalej B)
Serdeczne pozdrówka!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Krym - szkolenia lotniowe 2009/04/11 13:21 #2008007

Witam!
Wiele osób pytają mnie jak wygląda sytuacja z licencją lotniową na Ukrainie.
Sytuacja wygląda następująco. Po 2 tygodniowym szkoleniu kursant zdaje egzamin i po zaliczeniu otrzymuje ukraińską licencję,książeczkę lotów i na podstawie tego otrzymuje kartę IPPI3.
Tak wygląda sytuacja na Ukrainie.
Serdecznie zapraszam na szkolenie lotniowe na Krymie w szkole Impuls:)
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena