Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Szkolenie Czechy - opinie

Szkolenie Czechy - opinie 2019/03/11 20:33 #2023672

Witam,
zastanawiam się nad kursem w Czechach i znalazłem dwie opcje:
1) Speebar koło Ostrawy. O tym czytałem relacje tutaj na forum, która była zachęcająca
2) Znalazłem jeszcze szkołę Karela Hamana, ale niewiele o tym znalazłem
Pomijam kwestie cenowe, bo różnica kosmetyczna. Chodzi mi raczej o jakość kursu i podejście instruktorów.
Czy ktoś wie jak to wygląda na dzień dzisiejszy, bo niestety wiele wiadomości już jest dosyć starych?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkolenie Czechy - opinie 2019/03/13 21:37 #2023674

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4294
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Chodzi mi raczej o jakość kursu i podejście instruktorów. ...... Oczywiscie ze Kurs w Polsce jest najlepszy pomimo ze Propaganda tej strony od tzw " znawcow tematu " jest zlosliwie nastawiona do jedynej dzialajacej Szkoly Lotniowej w Mieroszowie . Nie zwracaj na to uwagi . Szkola Aerostar przy Aeroklubie w Swiebodzicach dziala na najwyzszym Bawarsko / Berlinskim poziomie nauki . Ma holownika z Niemiec zaprzyjaznionego z Altes Lager i ma Atosa do nauki latania w Tandem . Wazna jest Rampa Startowa do przygotowania Pilota w Lataniu Alpejskim . To drugi Etap wtajemniczenia. Nie daj sie manipulowac .....
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Szkolenie Czechy - opinie 2019/03/14 16:12 #2023675

Nie rozumiem za bardzo Twojego posta, ponieważ piszesz o jedynej działającej w Polsce szkole w Mieroszowie, a zaraz wymieniasz szkołę Aerostar. To w końcu ile jest tych szkół?
Pytam konkretnie o Czechy ze względu na czas szkolenia. Obie wymienione przeze mnie szkoły oferują szkolenie w jednym bloku, a nie rozbite na weekendy, tak jak ma to miejsce w Polsce. Inaczej chętniej wybrałbym się do polskiej szkoły.
Moja wizja to wyszkolić się dostatecznie na kursie, a potem doszlifować z instruktorami w Szwajcarii/Włoszech/Niemczech wedle potrzeb i możliwości czasowych. Rozważyłbym też kurs w tych krajach, ale nie tak dużo znowu szkół prowadzi zajęcia po angielsku (a jeżeli już to liczą sobie okrutnie duże pieniądze), a nie czuję się na siłach na robienie kursu w włosku/niemiecku/
Pozdrawiam,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkolenie Czechy - opinie 2019/03/14 17:56 #2023676

hej
szkoła w Mieroszowie to Aerostar czy Flyadventure - nazwy funkcjonują zamiennie. To jak długo trwa szkolenie zależy w głównej mierze od pogody i determinacji szkolącego się. W Polsce, Czechach czy na Słowacji warunki pogodowe są podobne. Więc patrząc tylko pod kątem możliwości pogodowych, szanse na szybkie przejście szkolenia w tych krajach są dosyć podobne... O ile wiem Aerostar ma w tym roku prowadzić szkolenia również na dodatkowych zboczach w okolicach Mieroszowa, na kierunkach północnych (sam Mieroszów to S, S/W). To może istotnie podnieść efektywność szkoleń. Na pewno przy wyborze terminu powinny decydować warunki pogodowe, a nie wcześniejsze plany urlopowe... taka to jest w naszej szerokości geograficznej:)
Przejście całego szkolenia (do stanu pozwalającego na podejście do egzaminu na ŚK) w jednym podejściu może być bardzo trudne, chociaż teoretycznie jest to możliwe. Szkolenie lotniowe wymaga regeneracji sił i refleksji.... więc nadmierna intensywność nie koniecznie jest dobra.
pozdrawiam Piotrek
(jeżeli chciał byś pogadać to zadzwoń 502771336)
Podziękowali: Darnok1911

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkolenie Czechy - opinie 2019/03/15 22:51 #2023680

Zapytaj konkretnej szkoły jaki jest odsetek pilotów wyszkolonych w jednym bloku i czy zabierają uczniów bez ŚK n latanie w Alpy . To ,że szkoła oferuje szkolenie w jednym bloku to nie znaczy ,że szkolą w jednym bloku . Znam chłopaka , który szkolił się w Czechach i nie ukończył szkolenia na jednym wyjeździe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkolenie Czechy - opinie 2019/03/17 10:06 #2023681

Szkolenie Lotniowe 2019
Jeżeli kondycja twoja pozwoli ? Możemy szkolić się non stop 2-3 tygodnie .


Szkoła latania www.flyadventure.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkolenie Czechy - opinie 2019/03/17 11:19 #2023685

Było trudno ale DAŁO RADĘ i latamy :

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkolenie Czechy - opinie 2019/03/17 17:35 #2023686

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Trochę jeszcze poczytałem, pooglądałem i ułożyłem sobie w głowie. Widzę teraz, że to nie tak łatwo zrobić cały kurs na raz. Jak z kondycją do takiego typu obciążenia to nie wiem, muszę pobiegać z workiem 30 kg na ramionach pod górkę obok domu i zobaczyć ile dni pod rząd dam radę :) Wieloetapowe maratony rowerowe w górach dla to nie problem, tylko to inny typ wysiłku...
Andreas rozumiem, że jesteś związany ze szkołą Flyadventure. Powiedz mi jak to jest z egzaminem państwowym, ponieważ na stronie widnieje takie coś: "Szkolenie zakończone jest egzaminem wewnętrznym, teoretycznym i praktycznym, wydaniem certyfikatu szkoły, który umożliwia przystąpienie do egzaminu państwowego." Gdzie potem odbywa się ten egzamin państwowy i kto go organizuje?
Podziękowali: Andreas

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkolenie Czechy - opinie 2019/03/19 12:08 #2023687

Witam,
Jestem instruktorem w szkole FlyAdventure i to jest jedyna nazwa szkoły.

Początek szkolenia jest dość wymagający - kondycja, czas, cierpliwość.
Lotnia szkoleniowa waży od 20-25 kg, a powierzchnia nośna od 14-17 m kw.
Start - odpowiednia prędkość w "nogach " i zdecydowanie.Oderwiesz się, lecisz i jest OK . Nieudany, niepewny, przerwany start to szorowanie brzuchem.
Nasze lotnie mają duże koła więc skutki nieudanego startu są złagodzone. Koniecznie już dzisiaj: "nauka " szybkiego biegu na dystansie 15-20 m!

Uczeń-pilot po zaliczeniu egzaminu wewnętrznego: teoria i praktyka otrzymuje skierowanie na egzamin państwowy. Sesje egzaminacyjne raz lub dwa razy do roku, odbywają się w kraju (choć jedną mieliśmy na wyjedzie MEDUNO).
Miejsce: Szybowisko Mieroszów lub Góra Szybowcowa - Jeżów Sudecki (najczęściej z końcem lata lub na jesień).
Egzamin do ŚK HGP przeprowadzają egzaminatorzy ULC .
Zapytania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.flyadventure.pl
link do lotu tandem
Podziękowali: bartek, Darnok1911

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkolenie Czechy - opinie 2019/03/19 21:54 #2023688

No to jeszcze nurtujące mnie pytanie, ile kosztuje egzamin?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena