Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Lotniowy Puchar Przelotowy 2015

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/09/30 11:25 #2016040

  • Smyk
  • Smyk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Zaczyna się jutro. Tymczasem:
Zapraszam do lajkowania. Jak do tej pory jest to najprostszy w obsłudze kanał komunikacji LPP, z jakim się spotkałem. Oczywiście, tutaj kierujemy przekaz nieco szerzej, więc posty będą inaczej formułowane. Ale jest spora szansa że tutaj będzie "najżywiej".

www.facebook.com/pages/Lotniowy-Puchar-P...owy/1451465728424274

Ponadto - strona PSP (dział sport), oraz ten wątek na forum.
Na początek plan jest taki, żeby wykorzystać październikową termikę... Termika musi być.

Niebawem zmiany w regulaminie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Smyk.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/02 11:54 #2016054

  • LPP
  • LPP Avatar
  • Wylogowany
  • ...
  • ...
  • Posty: 64
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 41
Czołem,
regulamin LPP 2015 już został przegłosowany przez Radę, i dostępny jest na tej stronie .

Najważniejsze zmiany:
- można umieszczać na xcc tracki z nieobciętą częścią holowaną, jednak od Rady Pilotów zależy, czy przelot zostanie zaliczony i czy nie będą obcięte punkty. Żeby uniknąć rozpatrywania przelotu - należy obciąć część holowaną.
- LPP nie ma już luki między ostatnią sobotą września a 1 października. Dla ułatwienia spraw organizacyjnych przesunęliśmy też datę zakończenia Pucharu na 20 września (obchody Zakończenia Sezonu nadal w Dzień Lotniarza)

Za wszystkie uwagi dziękujemy, w szczególności Fernando.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez LPP.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/02 13:06 #2016055

  • frnandu
  • frnandu Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • POLtugalczyk
  • Posty: 716
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 207
Mimo zmiane w regulaminie nie życzę sobie być w twojem pucharze....proszę (po raz drugi) mnie usunąc.
Czy Leci z Nami Pilot?
……………………………………………………………………………………
Lotnie: Aeros Combat L , Wills Wing U2 160 , Seedwings Space 14 , Synairgie Club 15 (ŚK od 2011)
Motolotnia: Jazz2000 Stratus P2L Rotax 582 (ŚK od 2012)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/02 16:00 #2016056

Nowy LPP a jakby taki stary..

Uwagi w piździec wylądowały :)
ŚK - od 9/2011
Lotnia: Seedwings Crossover 15

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/02 16:20 #2016057

  • sterylny
  • sterylny Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 661
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 224
Fernando, zupełnie nie rozumiem twoich fochów.

Wojtku nie wiem też jakie uwagi wylądowały tam gdzie wylądowały.



Może będzie okazja porozmawiać ... Mam nadzieję.
Liczyłem na spotkanie w Pińczowie.

Ale się przeliczyłem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/02 17:30 #2016059

Drogi Robercie, Drodzy Lotniarze tak właściwie to o nic mi nie chodziło.
Cos tam sobie pisaliśmy deko wczesniej
lotnie.pl/index.php/kunena/Zawody/7204-l...char-przelotowy-2014
jakos bez odp
Pare rzeczy jest koślawych jak np nagrody przepadaja by pojawic sie gdzies indziej; 100km można latać od granicy 101km nie można generalnie jakoś LPP zjada swój ogon. To moje zdanie może tylko moje. Po prostu gdzieś po drodze dobra zabawa dostała w ryj sztywnym regulaminem na dodatek niedopuszczajacym wiele osób do gry.
Dymić nie chce, od obrazania swiadomie kogokolwiek jestem daleko.
Puenta jest taka: słabe rzeczy umrą same no i chyba proces sie zaczoł a szkoda
ŚK - od 9/2011
Lotnia: Seedwings Crossover 15

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wojtek S. .

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/02 19:31 #2016060

Smyk napisał:

Najważniejsze zmiany:
- można umieszczać na xcc tracki z nieobciętą częścią holowaną, jednak od Rady Pilotów zależy, czy przelot zostanie zaliczony i czy nie będą obcięte punkty. Żeby uniknąć rozpatrywania przelotu - należy obciąć część holowaną.


Taka zmiana to zmiana na gorsze z kilku powodów:
- Rada Pilotów będzie miała więcej pracy przy analizowaniu tracków,
- każdy kto wgra swój nieobcięty track nie będzie wiedział czy będzie on zaliczony czy nie,
- każdy nieobcięty track będzie poddawany subiektywnej ocenie,

Są też zasady, które nie uległy zmianie i nadal pozostają kontrowersyjne:
- to o czym napisał Wojtek czyli do 100km można wykonywać loty a powyżej nie,
- znikanie nagród bo uczestnik się nie pojawił na ich rozdaniu, nawet jeśli jego nieobecność jest podyktowana siłą wyższą,
- zastanawiam czy zdobywca 1-go miejsca może stracić w ten sposób puchar czy dotyczy to tylko tej drugiej części nagrody,
- może nagrody finansowe należałoby zamienić na puchary koszulki albo inne gadżety lotniowe,
- w pewnych szczególnych sytuacjach obcięcie tracka może zadziałać na korzyść uczestnika, zostanie mu uznany lot, który przy widocznej pełnej ścieżce nie byłby uznany.

W tym sezonie trochę dziwnie się czułem mając w świadomości fakt, że w kategorii lotni bezmasztowych jest nas tylko trzech. Jednak mimo wszystkich wad i niedoskonałości regulaminu nadal będę brał udział w LLP bo podoba mi się cel tej całej "imprezy".

Moja rada dla organizatora to zawiesić LPP na kilka tygodni dopracować regulamin i działać dalej.
Rada dla potencjalnych uczestników to podejść do tematu z większą rezerwą bo nawet najdoskonalszy regulamin nie spełni oczekiwań wszystkich.

pozdrawiam,
michalo
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.
Podziękowali: frnandu, Wojtek S. , Mikołaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/02 21:20 #2016063

Michalo masz tak fajnie wywazone posty, lubie to!
Jacek sieknoł fajny pomysł kompromin - do 100 punktów wszystkie loty sie licza poza holowanymi ewentualnie. Po stuwie po staremu zawodowcy sie zabijaja o wynik a nagroda nie znika jak się w dzień lotniarza rodzi z żoną czytaj ma mocnd alibi.
ŚK - od 9/2011
Lotnia: Seedwings Crossover 15

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/02 22:18 #2016065

  • LPP
  • LPP Avatar
  • Wylogowany
  • ...
  • ...
  • Posty: 64
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 41
Wszyscy widzą, że regulamin się zmienia z roku na rok, i te najlepsze uwagi są cennym wkładem społeczności lotniowej. Ale nie wszystkie pasują do podstawowych założeń LPP, które nie zmienią się, bo odróżniają LPP od innych rywalizacji. Są to:
- zachęcanie do zerwania kontaktu z lotniskiem/ lądowiskiem, żeby pokonać strach przed lądowaniem w terenie przygodnym,
- wszystkie klasy skrzydeł w jednej tabeli,
- uczestnictwo zawodników w wydarzeniu zakończenia sezonu (Dzień Lotniarza) - żeby inni mogli ich na żywo obejrzeć,
- promocja latania w zasięgu wyprawy weekendowej

Podane w Waszych postach uwagi były omawiane nie raz, podczas wcześniejszych edycji Pucharu i po rozważeniu przez Radę Pilotów wszystkie zostały odrzucone. Ten jeden jeszcze raz wrócimy do nich i odpowiemy na wszystkie po kolei, ale po raz kolejny nie pasują one do idei LPP. Wszystkie następne są do rozpatrzenia na Puchar 2016.

- do 100 punktów wszystkie loty sie licza

Sprzeczne z ideą zerwania psychicznej pępowiny z lotniskiem macierzystym.

a nagroda nie znika jak się w dzień lotniarza rodzi z żoną czytaj ma mocnd alibi.

Nie będziemy pisać regulaminu na wszystko. Jeśli zdarzy się taki przypadek zapewniamy że decyzje Rady Pilotów mają wyższy priorytet niż Regulamin. (pkt 6.1)

- można umieszczać na xcc tracki z nieobciętą częścią holowaną, jednak od Rady Pilotów zależy, czy przelot zostanie zaliczony

- Rada Pilotów będzie miała więcej pracy przy analizowaniu tracków,

Na spotkaniu Rady to omawialiśmy. Dziękujemy za troskę. Damy radę. :)

- każdy kto wgra swój nieobcięty track nie będzie wiedział czy będzie on zaliczony czy nie,

O to chodzi. Bokser jak nie chce zostawić decyzji o swej wygranej sędziom, musi znokautować przeciwnika. Lotniarz musi obciąć z tracka część holowaną.

- każdy nieobcięty track będzie poddawany subiektywnej ocenie,

j.w.

- to o czym napisał Wojtek czyli do 100km można wykonywać loty a powyżej nie,

Można, ale liczą się tylko dwa najlepsze. Idea wspierania latania niedaleko domu. Latanie globalne jest już w czystym XCC lub xcontest. Jeśli ktoś chce zobaczyć jak to działa, niech wgrywa tracki na kilka portali.

- znikanie nagród bo uczestnik się nie pojawił na ich rozdaniu, nawet jeśli jego nieobecność jest podyktowana siłą wyższą,

Omówione wcześniej.

- zastanawiam czy zdobywca 1-go miejsca może stracić w ten sposób puchar czy dotyczy to tylko tej drugiej części nagrody,

Doprecyzowaliśmy to i zmieniliśmy regulamin. Puchar oczywiście jest niepodzielny i jest tylko jeden, dla zwycięzcy.

- może nagrody finansowe należałoby zamienić na puchary koszulki albo inne gadżety lotniowe,

Chętnie przyjmiemy wszelką pomoc w postaci dodatkowych nagród. Prosimy o kontakt na lpp(malpa)psp.org.pl

- w pewnych szczególnych sytuacjach obcięcie tracka może zadziałać na korzyść uczestnika, zostanie mu uznany lot, który przy widocznej pełnej ścieżce nie byłby uznany.

Jeśli ten 0,01% wypadków nie będzie zgodnych ze sportowym duchem rywalizacji w Pucharze, protest przyjmie i rozpatrzy Rada Pilotów (par 6.1)

W tym sezonie trochę dziwnie się czułem mając w świadomości fakt, że w kategorii lotni bezmasztowych jest nas tylko trzech. Jednak mimo wszystkich wad i niedoskonałości regulaminu nadal będę brał udział w LLP bo podoba mi się cel tej całej "imprezy".


O to chodzi :) Gdzie jest dobra pogoda? Chcemy latać dajcie nam pogodę!

Moja rada dla organizatora to zawiesić LPP na kilka tygodni dopracować regulamin i działać dalej.

Nie ma takiej opcji. Zbieramy wszystkie uwagi przez cały sezon, omawiamy, a kiedy regulamin jest zatwierdzony, może ulec zmianie w trakcie sezonu tylko w przypadku wyjątkowych okoliczności. Puchar działa nieprzerwanie od 2008 roku, były i gorsze regulaminy, ale działa nieprzerwanie.

Rada dla potencjalnych uczestników to podejść do tematu z większą rezerwą bo nawet najdoskonalszy regulamin nie spełni oczekiwań wszystkich.

Całkowita racja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/02 22:42 #2016066

Kto redaguje za nazwa LPP?
ŚK - od 9/2011
Lotnia: Seedwings Crossover 15

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena