Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Lotniowy Puchar Przelotowy 2015

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/04 09:54 #2016089

  • sterylny
  • sterylny Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 661
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 224
Bartek, takie działanie o jakim piszesz rozpieprza integrację środowiska. Pozamykajmy się na swoich podwórkach . Zamknijmy lotnie pl. , niech każdy zapisze się do jakiegoś przydomowego ogniska i będzie git.

Znowu użyłeś określenia "smykowego" a dla mnie jest to puchar "nasz". Za inteligentny jesteś , żeby użyć tej nazwy przypadkowo. Jeszcze raz przypomnę: to Lotniowy Puchar Przelotowy a nie "smykowy".

Bartku, mój apel do uczestnictwa w LPP był również do Ciebie. Czy promowane na lotnie pl idei integrowania środowiska lotniowego to tylko fasada za którą ciągle iskrzą jakieś osobiste uprzedzenia? A może warto czasem przełknąć ślinę i odpuścić. Oczywiście, że nikt nic nie musi, zgadzam się. Jednak myślę że jeśli zaczęło się iść w jakimś kierunku to presja dobrego przykładu zawsze potrzebna jest maruderom i niezdecydowanym. Albo się ten przykład daje, albo tylko udaje, że daje. Nic nie musisz, ale twierdzę że właśnie od Ciebie mógłby zacząć się dobry przykład. Pozytywna energia zakopana w XCC pod stertą innych lotów nikogo nie motywuje, a otwarty dla kilkunastu osób LLP na pewno tak. Jesteś Bartek często liderem wielu organizacyjnych poczynań lotniowych i jako liderowi, w moim odczuciu, brakuje Ci konsekwencji w zakresie LPP.
I niestety Bartek, nie tylko Tobie.


Przepraszm, ale się wkurzyłem.
Może batonika....
Podziękowali: Piotrolot, Marcin GIE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez sterylny.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/04 11:08 #2016090

Puchar przelotowy, moim zdaniem, powinien być na normalnych zasadach jak w XC Portal lub XCC. Jedynie co trzeba wprowadzić, to wyniki z lotów, powinni rywalizować z wynikami zrobionymi na takiej samej klasie lotni.
1.Sztywniaki
2. Bez-masztowe lotnie
3. Masztowe lotnie.

Na koniec roku w Dzień Lotniarza ogłaszać wyniki i kto czego dokonał i dokonali? :)
Bardzo mi się podoba, klimat jaki tworzy Paweł Wierzbowski z rozdawaniem swoich pucharów. Jak by Paweł się zgodził, to można by połączyć jego Puchary, jako dodatkowa nagroda od Pawła. To by dodało dodatkowego rodzynka do całości. Ja bym powiedział raczej wisienka na torcie :P




Co do sponsoringu, nagrody i upominki, to normalna sprawa, jak tylko są. A co do kasy, to lepiej dać zebraną kasę na holowanie się. Przykładowo jak pilot wykonał jeden hol w danym dniu i mu nie wyszło coś, to drugi ma z kasy sponsorowanej. Oczywiście jak taka kasa jest :) To da dodatkowy impuls dla pilota, żeby wystartować jeszcze raz.
Jak kasa pozwoli, to częściowo za-sponsorować hole treningowe dla pilotów, co dopiero uczą się holować za motolotnią. :) Bo każdy wie, kto przechodził tą drogę, że trzeba zrobić na początek z 10-20 hole, żeby w miarę opanować holowania się za motolotnią.

Idea Pucharu, to zachęcić pilotów do aktywnego, bezpiecznego latania i robienia, coraz to lepszych wyników. :)

Co do liderów, jak ty to napisałeś Sterylny. Jak czas pokazał że liderem, w naszym lotniarskim życiu, jest Pińczów i ludzie co go podtrzymują przy życiu :) I lepiej nie dzielić tego na kilka części. Czas pokazał, że tylko w Pińczowie i w ogromnej części, dzień-ki Aeroklubowi Pińczowskiemu, mamy na tak a nie innym poziome nasze lotniarstwo na dzień dzisiejszy. I bardzo dziękuje wszystkim, kto pomaga w przetrwaniu lotniarstwa w Polsce i poza jej granicami :)
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załączniki:
Podziękowali: Marcin GIE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ruslan Bushchak.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/04 14:39 #2016094

Ruslan!
Jak zwykle p.. od rzeczy.

Bartek!
Rób tak dalej. Nie lataj w "smykowym pucharze" a wtedy inni nie będą pisać n a"stelmachowej stronie itd. Powodzenia pieniacze.
Podziękowali: dane usuniete

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/04 15:09 #2016095

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148

Bravo-Delta napisał: Ruslan!
Jak zwykle p.. od rzeczy.

Bartek!
Rób tak dalej. Nie lataj w "smykowym pucharze" a wtedy inni nie będą pisać n a"stelmachowej stronie itd. Powodzenia pieniacze.


Widzę że emocje sięgnęły zenitu. Trochę dobrze byłoby schłodzić głowę :( Zastanawia mnie dlaczego prywatna decyzja Bartka (do której moim zdaniem ma absolutnie prawo) ma aż takie znaczenie i czy takie posty mają doprowadzić do powrotu (w odpowiednim momencie dla każdego) do spokojnej dyskusji nad WSPÓLNYM dla wszystkich LPP? Nie chodzi mi o jakieś zmiany LPP by to się stało, ale o cierpliwość i zrozumienie racji innych.
Szkoda bo wbrew pozorom to właśnie LPP powinien w końcu zadomowić się w głowach wszystkich w takiej formule, bo pomijając dawniejsze sprawy, to całkiem dobrze organizacyjnie dopracowany puchar. Oczywiście możemy się spierać o różne zapisy regulaminu, ale to szczegóły.
Przecież tak w gruncie rzeczy chodzi o latanie, czyli o to co tak naprawdę nas łączy. Łączy nas bardziej niż nam się wydaje, bo nie tylko w powietrzu jest nam razem ok, ale i na starcie/lądowisku nie daje się odczuć jakoś wyraźnie kto, kogo i za co.
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mesiek.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/04 15:41 #2016096

  • frnandu
  • frnandu Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • POLtugalczyk
  • Posty: 716
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 207
Ale sie tu porobiło....

Jak zwykle im mniej my lotniarze jestesmy nalatani tym bardziej mamy ochota sie poklucic...

Teraz wogole mi sie nie chce klucic! :D :whistle:

Robert, Grzesiek: przy najblisza okazja pogadamy na spokojnie. Wydaje mi sie że nie macie cały obraz sytuacja, a mimo to nie szanujecie moj wybór. Zależy mi żebyście zrozumieli.

Cześć Jacol! cieszę się że wróciłeś :) i dzięki że dzwoniłeś żeby porozmawiać o LPP....

A żeby zobaczyć coś takiego to jednak warto było ta cała zamieszanie :)

Czy Leci z Nami Pilot?
……………………………………………………………………………………
Lotnie: Aeros Combat L , Wills Wing U2 160 , Seedwings Space 14 , Synairgie Club 15 (ŚK od 2011)
Motolotnia: Jazz2000 Stratus P2L Rotax 582 (ŚK od 2012)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez frnandu.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/04 16:00 #2016097

Bravo-Delta napisał: Ruslan!
Jak zwykle p.. od rzeczy.


Grzesiek a po za tym wszystko ok? :lol: Bo widzę że masz rozwolnienie słowne i cie z deka poniosło, a raczej rozniosło :lol: :lol: :lol:
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/04 17:29 #2016098

Rusłan, dlaczego Ty nie bierzesz udziału w żadnym pucharze nie ma Cię ani w "LPP" ani "VEGA XC-Cup"?
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/04 20:25 #2016099

michalo napisał: Rusłan, dlaczego Ty nie bierzesz udziału w żadnym pucharze nie ma Cię ani w "LPP" ani "VEGA XC-Cup"?


Jak będzie na prostych zasadach jak XC-Portal przykładowo, to z miłą chęcią.
A po drugie nie podoba mi się styl prowadzenia i stosunek do innych Smyka. Nie chce mi się dywagować na ten temat. Ja myślęże trzeba dać ten Puchar na XC Portal na takich zasadach jak maja paralotniarze a nie wymyślać na nowo rower. Podzielić na 3 kategorie jak pisałem i do roboty. A jak ktoś się pojawia na imprezie i zaczyna udawać wielkiego znawcę i proroka, to śmieszy mnie już to!!! I Michalo daj se siana z pouczaniem mnie ja wiem co mam robić bez proroków. Chcesz to latasz nie chcesz to nie lataj, to twoja osobista sprawa. Nic na silę :)
Na imprezie w Dzień Lotniarza powiedziałem że trzeba w przyszłym roku, postarać się zorganizować wspólny wyjazd na zawody. W takie miejsce gdzie będzie 99,9% murowana pogoda do latania i rozegrania 4-5 tasków. Udział w zawodach i wspólny udział w zawodach, dosyć mocno podnosi poziom i pewność w siebie, pilotów :) Jak czas pokazał że z roku na rok nam się nie udałe z organizowaniem naszego wspólnego latania, głównie z powodu pogody :(
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/04 21:01 #2016100

  • sterylny
  • sterylny Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 661
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 224
Rusłan pierniczysz jak potłuczony. Co ma Twój osobisty stosunek do Michała w zakresie uczestniczenia w Lotniowym Pucharze Przelotowym. To mnie właśnie denerwuje. Właśnie takie nieuczciwe i niesprawiedliwe oceny ciekawych przedsięwzięć, tylko z powodu niechęci do jakiejś wybranej osoby. To tak jakby ktoś powiedział nie pojadę na latanie do Pińczowa bo jeszcze nie daj Boże Rusłana zastanę, a nie lubię gościa bo na aerosie lata....

Odrób pracę domową, przeczytaj regulamin pucharu LPP, a potem pucharu Vegi i zrozum że oba bardzo podobnie promują latanie w Polsce. I oba maja bardzo proste zasady. Odnieś się merytorycznie do tematu wątku. Nie opowiadaj kogo lubisz, a kogo nie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez sterylny.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/04 21:58 #2016101

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
O co chodzi z tym promowaniem latania w Polsce? Nie wystarczy promować latania wśród Polaków? Tak wiele jest latających za granicą lotniarzy z Polski, że trzeba uruchamiać aż dwa puchary promujące latanie w Polsce?

Trochę to dla mnie dziwne jest. Nie ma Mistrzostw Polski ale są dwa puchary promujące latanie w Polsce...

Myślę, że lepiej byłoby wspólnie zadbać o to, żeby było gdzie w Polskich górach latać. Na dzień dzisiejszy na palcach jednej ręki można policzyć nadające się do wykorzystania miejsca. I dlatego jeżdżę latać do Czech i Słowacji a nie dlatego, że mi Polska zbrzydła. Żaden puchar nie zmieni tego, że na Skrzyczne możemy wjechać tylko samochodem terenowym a na Żarze start na południe to wyczyn godny wojownika Jedi.
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena