Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
Podforum dla wszystkich naszych lotniowych komarów.. no dobra może latających na komarach i podobnych.. Czyli tutaj specyficzne rozmowy napędowe.

TEMAT: Alternatywa dla Mosquito

Alternatywa dla Mosquito 2016/10/22 19:26 #2021500

  • fotolot
  • fotolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 169
  • Oklaski: -33
  • Otrzymane podziękowania: 89
I dzięki tym przepisom mamy taką możliwość latać na takich lekkich motolotniach jak ANT i innych amatorskich sprzętach. Robisz zgłaszasz do ULC-u i lataj do woli ile wlezie. Kto tu komu co zabrania? Zadzwoń do ULC-u i tam ci wszytko wyjaśnią i pokażą co gdzie poczytać na ten temat. I nie potrzebnie robisz jakieś dziwne posty na forum. Ja tak samo jak i wszyscy, korzystam z tych samych przepisów jakie nam wprowadzają.
FAR 103 - Pojazdy ultralekkie[/quote]
Przepisów wykonawczych jeszcze nie ma, prace komisji trwają.
Zainteresowani na przyszłość innowacjami w lotniarstwie, wznawianiem uprawnień czy lataniem na nietypowych urządzeniach wg. innego świadectwa kwalifikacji itp. mogliby w umówionym terminie spotkać się z Prezesem ULC na rozmowę konsultacyjną.
Jeśli nikt niczego nie zasygnalizuje to możliwe ze nasze sprawy potoczą się bezwzględnie wg. prywatnych interesów osób ze skompromitowanego(pod względem projektów) środowiska motolotniowego.
Dla porównania przepisy paralotniowe powstały ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i z bardzo aktywnym udziałem Pilotów. Są one lepsze niż w krajach Europy i dają dużą dostępność,radość z niezależności(od wymuszeń też) oraz swobodę rozwoju konstrukcji. Polska kadra PPG dzięki najlepszemu sprzętowi(polskie paralotnie wyczynowe,śmigła, silniki,napędy, wózki itp)i dobrej organizacji byłego Lotniarza od wielu lat jest drużynowo Mistrzami świata.
Pozdrawiam Wiesław.
Podziękowali: henryk.doruch

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fotolot.

Alternatywa dla Mosquito 2016/11/13 12:54 #2021784

-wydaje mi sie,ze Kol.Wiesiek ma duzo racji i warto by z Nim merytorycznie podyskutowac,by znalezc sposob na dostosowanie przepisow do "pacjentow" a nie odwrotnie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Alternatywa dla Mosquito 2016/12/19 19:18 #2022006

  • fotolot
  • fotolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 169
  • Oklaski: -33
  • Otrzymane podziękowania: 89

Bravo-Delta napisał: Panie Fotolocie
Proszę na tym forum nie tworzyć atmosfery spisku.
Jeżeli Pan ma jakieś pomysły na dobre zmiany w przepisach to proszę je napisać, albo wziąć prawnika żeby to napisał i wystąpić do ministra
z inicjatywą zmiany rozporządzenia.
______________________________________________________________________________________________________________

Witam Panie Grzegorzu. :)
Według prawnika z PSP aby wprowadzać zmiany i projekty w przepisach wykonawczych warunkiem wymaganym prawnie są ich konsultacje społecznościowe - chodzi o jawną demokratyczną,społecznościową kontrolę aby uniknąć prywatnych technicznych i finansowych zniewalających absurdów w przypadku jednego "pomysłowego niebezpiecznego fantasty"(takie przypadki już były).

W rozmowie potwierdził Pan bliskie nieustające kontakty telefoniczne z Panem Rusłanem, który z kolei na forum paralotniowym gdzie się reklamuje z ukraińskimi wyrobami poleca kontakt telefoniczny i dogadywanie się w sprawie szkoleń na nanotrajki do 120kg tylko z Grzegorzem Cedro .

Czy w imieniu kolegów lotniarzy zainteresowanych konsultowaniem legalnych projektów wykonawczych bezpiecznych szkoleń w tej superlekkiej klasie(jak w Niemczech,Czechach,USA czy Francji) mogę zapytać jawnie o szczegóły czy jest to w niepodległej RP rządzonej przez PIS jedynie prywatna Instruktora typowo motolotniowego i poufna sprawa na telefon ?

Pozdrawiam Wiesław .
ps. mam nadzieję ,że to co napisałem w tym poście nie jest "bełkotem"bo nie mogę do Pana zadzwonić :(
ten wpis można łączyć z moim nie merytorycznym "bełkotem" w komentarzu do art."Motolotniowe wypadki..."Artura na stronie głównej (za który jest mi wstyd) :unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fotolot.

Alternatywa dla Mosquito 2016/12/19 23:20 #2022007

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Grzesiek, to niestety jest już tak, że czasem trafi się taki co znajdzie na każde rozwiązanie świetny problem. Całe szczęście oni nigdy nie latają, bo... jak wyżej. Świat Andrelami stoi...
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mesiek.

Alternatywa dla Mosquito 2016/12/20 22:23 #2022010

Panie Wiesławie

Naprawdę proszę Pana niech Pan już da spokój. Jedyne co może Pan osiągnąć takimi postami to to,że nikt nie będzie Pana traktował poważnie.
Pozdrawiam
Podziękowali: fotolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Alternatywa dla Mosquito 2016/12/20 23:49 #2022011

Bravo-Delta napisał: Panie Wiesławie

Naprawdę proszę Pana niech Pan już da spokój. Jedyne co może Pan osiągnąć takimi postami to to,że nikt nie będzie Pana traktował poważnie.
Pozdrawiam


" nikt nie będzie " ...kto to sa ci "niktci"?

-ja np. traktuje Kol. Wieslawa z duzym szacunkiem i powaznie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Alternatywa dla Mosquito 2016/12/21 01:05 #2022012

Fotolocie i Henryku, jeśli chcecie zmienić prawo aby ułatwić sobie i innym życie to zróbcie to, poniżej link do krótkiego artykułu, w którym opisałem jak to wygląda w praktyce, może się Wam przyda.

lotnie.pl/index.php/kacik-pilota/michal-...owe-prawo-i-przepisy

pozdrawiam
michalo
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.
Podziękowali: Mikołaj, fotolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Alternatywa dla Mosquito 2016/12/21 08:16 #2022013

-sliczne dzieki,

osobiscie nie mam dostatecznych kompetencji by wypowiadac sie
w kwestiach formalno-prawnych...

(stary partyzant,ze stara licencja motolotniowa zdeponowana w ULCu)

-natomiast jestem zwolennikiem swobodnej wymiany mysli i opinii,
z zachowaniem naleznego szacunku.

Jeszcze raz dziekuje za dotychczasowy trud i prosze o wiecej!
Podziękowali: fotolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena