Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
Podforum dla wszystkich naszych lotniowych komarów.. no dobra może latających na komarach i podobnych.. Czyli tutaj specyficzne rozmowy napędowe.

TEMAT: Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku..

Odp: Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku.. 2012/10/30 22:48 #6374

  • bartek
  • bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 1236
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 263
Tomek, gratulacje!!! - dopiero teraz dotarłem do tego wątku.
Pamiętam jeszcze swoje pierwsze starty z moski na discusie... Faktycznie, mimo, że zaraz po zakupie chciało by się wystartować, to nie ma co się spieszyć, o ile nie ma się w głowie procedury i całej "teorii startu".

Cieszę się, że powiększyłeś grono pilotów, którzy swoje pierwsze starty zakończyli bez strat w sprzęcie i ludziach ;)


Roland,
jakbyś otwierał warsztat mosquito to jestem pierwszy w kolejce. :) Myślę, że na tym polu to już byś mógł spokojnie podpisać z MTV licencję na pierwszą w świecie edycję Pimp my Mosqito :D


Pozdrawiam wszystkich bzykaczy
bartek
Atos VR, Aeros Discus C, Mosquito NRG
(wcześniej Aeros Discus, UP TRX, Kanion Bravo)
ŚK 2001

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bartek.

Odp: Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku.. 2012/11/05 00:01 #6472

  • TomekP
  • TomekP Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 338
  • Oklaski: 12
  • Otrzymane podziękowania: 55

bartek napisał: Tomek, gratulacje!!! - dopiero teraz dotarłem do tego wątku.
Pamiętam jeszcze swoje pierwsze starty z moski na discusie... Faktycznie, mimo, że zaraz po zakupie chciało by się wystartować, to nie ma co się spieszyć, o ile nie ma się w głowie procedury i całej "teorii startu".

Cieszę się, że powiększyłeś grono pilotów, którzy swoje pierwsze starty zakończyli bez strat w sprzęcie i ludziach ;)


Roland,
jakbyś otwierał warsztat mosquito to jestem pierwszy w kolejce. :) Myślę, że na tym polu to już byś mógł spokojnie podpisać z MTV licencję na pierwszą w świecie edycję Pimp my Mosqito :D


Pozdrawiam wszystkich bzykaczy
bartek


Dzięki Bartek, ja też się cieszę.
Niestety muszę Cię zmartwić.... to ja jestem pierwszy w kolejce do Rolanda :P
Pozdro
Tomek
Obecnie:
Swobodnie - Exxtacy
Z Mosquito NRG - Exxtacy
Wcześniej:
Merlin 158 - Seedwings, Funky 17 - Seedwings, Firebird Uno, Polaris, Stratus R11, Kanion Brawo, Gryf by Dasiu
Waga: 104kg ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku.. 2012/11/05 00:21 #6473

  • TomekP
  • TomekP Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 338
  • Oklaski: 12
  • Otrzymane podziękowania: 55
Po cichu liczyłem, że przedłużony listopadowy weekend pozwoli na oderwanie się od ziemi. Niestety 3 pierwsze dni nie napawały optymizmem..., albo wiało tak, że głowę urywało albo cały dzień padało.... na szczęście niedziela okazała się łaskawa, poranek przywitał mnie słońcem i już wiedziałem, że znowu pobzykam sobie po okolicy.
Tak się złożyło że odwiedził nas Darek (stracona - mam nadzieję na chwilę - część sekcji ZSLR), więc wykorzystałem dzisiejszy dzień na to aby podjudzić go trochę do tego, aby pozostawił to swoje samolotowe latanie i wrócił do tych ukochanych rureczek, mylarków, spedbarków i wszytkich opzostałych elementow z których składają się nasze cacuszka.... :evil:
Plan został zrealizowany połowicznie, bo Darek nie zdecydował się na porzucenie kursu na ULM-a ale zapowiedział, że znowu zaczyna odkładać na Mosquito :woohoo:
Darek trzymam Cię za słowo!

Ehhh jak ja znowu polubiłem niedziele (od 1,5 miesiąca co niedzielę jestem w powietrzu :woohoo: )
Dziś kolejna godzina zapisana w dzienniku :lol: super przyjemne tułanie się po okolicy.

tu będzie film (jak się wgra :angry: )

Pozdrawiam
Tomek
Obecnie:
Swobodnie - Exxtacy
Z Mosquito NRG - Exxtacy
Wcześniej:
Merlin 158 - Seedwings, Funky 17 - Seedwings, Firebird Uno, Polaris, Stratus R11, Kanion Brawo, Gryf by Dasiu
Waga: 104kg ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku.. 2012/11/05 11:46 #6476

  • TomekP
  • TomekP Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 338
  • Oklaski: 12
  • Otrzymane podziękowania: 55
I jeszcze obiecany film:
Obecnie:
Swobodnie - Exxtacy
Z Mosquito NRG - Exxtacy
Wcześniej:
Merlin 158 - Seedwings, Funky 17 - Seedwings, Firebird Uno, Polaris, Stratus R11, Kanion Brawo, Gryf by Dasiu
Waga: 104kg ;)
Podziękowali: Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku.. 2012/11/05 19:15 #6483

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dane_usuniete.

Odp: Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku.. 2012/11/05 21:27 #6484

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Chłopaki przyznam, że od dawna przyglądam się temu waszemu "moskiceniu" i cóż...
zazdroszczę! :lol: Tak z czystej ciekawości zapytam. Czy któryś z was hipotetycznie rozpatrywał/analizował jak mógłby wyglądać amatorski napęd lotniowy elektryczny? Paralotniarze budują takie cuda,w zasadzie nagminnie. Przykładowo napęd zbudowany na bazie dużego silnika modelarskiego:
podzespoły napędu
pierwszy oblot
Oczywiście nie jest to mosquito, a jedynie mogłoby pozwolić takie coś na zabranie się na wysokość ok 1000m i lot w termikę, choć pewnie latanie mimo, że lżejszą jednostką napędową niż mosquito nie należałoby pewnie do łatwych. Tak na oko to pewnie mogłoby ważyć koło 16-20kg bez zapasu.
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku.. 2012/11/05 22:05 #6487

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4294
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Tomasz - to Super Bzyk ! Pokaz w miare mozliwosci nam Lotnisko Aeroklubu Szczecin . Pamietam te rozlewiska Odry i niskie hole Bocianem za Wilga . Nad tymi szuwarami dostawalem flatera nog i tak juz od 6-tej rano . A z Zakladow chemicznych smierdzialo tasmami magnetofonowymi . Teraz po tasmach capi czyms innym ??? Zycze udanej zabawy , a u mnie sezon w Bundes zakonczyl sie gdyz wlasciciel lotniska zamknol sie na zime . Jedyne co pozostalo to przyjechac do Jelonki - Jezow na zimowy trening - najlepiej z Zimnolubnymi ;)
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Odp: Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku.. 2012/11/05 22:14 #6488

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4294
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Oj Tomek nie bedziesz mial swojego watku o szczecinie - bedzie tu wszystko i nawet paradudki:huh:
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku.. 2012/11/05 22:45 #6489

  • Andrelo
  • Andrelo Avatar
  • Wylogowany
  • Czasowo zablokowany
  • Czasowo zablokowany
  • Posty: 1347
  • Oklaski: -172
  • Otrzymane podziękowania: 35
Lataj, wnusiu, nisko i powoli
i zwalniaj na zakrętach

Finsterwalder Funfex

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku.. 2012/11/05 23:09 #6490

  • TomekP
  • TomekP Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 338
  • Oklaski: 12
  • Otrzymane podziękowania: 55

Mesiek napisał: Chłopaki przyznam, że od dawna przyglądam się temu waszemu "moskiceniu" i cóż...
zazdroszczę! :lol: Tak z czystej ciekawości zapytam. Czy któryś z was hipotetycznie rozpatrywał/analizował jak mógłby wyglądać amatorski napęd lotniowy elektryczny? Paralotniarze budują takie cuda,w zasadzie nagminnie. Przykładowo napęd zbudowany na bazie dużego silnika modelarskiego:

Oczywiście nie jest to mosquito, a jedynie mogłoby pozwolić takie coś na zabranie się na wysokość ok 1000m i lot w termikę, choć pewnie latanie mimo, że lżejszą jednostką napędową niż mosquito nie należałoby pewnie do łatwych. Tak na oko to pewnie mogłoby ważyć koło 16-20kg bez zapasu.


Mesiek jedyne o czym wiem to prace Wojtka S z Wałbrzycha wraz z kolegą z Warszawy którzy budują swój elektryczny napęd, wiem że były już pierwsze próby na hamowni i chyba w locie, ale szczegółów nie znam.
Powyżej pojawiło się również zdjęcie z Aeromanii ze Zdzisławem (niesamowity człowiek, lotniarz modelarz i generlanie człowiek który potrafi zrobić wszystko, Zdzisław pozdrowienia!!!), jak widać również podjął się prób zbudowania electro napędu, tutaj to już wogóle nie znam szczegółów.
Pozdrawiam
Tomek
Obecnie:
Swobodnie - Exxtacy
Z Mosquito NRG - Exxtacy
Wcześniej:
Merlin 158 - Seedwings, Funky 17 - Seedwings, Firebird Uno, Polaris, Stratus R11, Kanion Brawo, Gryf by Dasiu
Waga: 104kg ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TomekP.
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena