zdjeciaW dniach 29 marca - 2 kwietnia 2017 odbyły się w malowniczej Dolinie Vipavy (Słowenia), ósme już zawody lotniowe Aeros Winter Race.
Aktywnym w nich udziałem może się pochwalić nasz kolega Mikołaj.

Poniżej parę słów Jego relacji.
Mikołaj napisał:
===============================

Czas na małe podsumowanie wyjazdu na zawody Aeros Winter Race 2017.

Był to dla mnie bardzo udany początek sezonu lotniowego. Od poniedziałku do piątku latałem każdego dnia, w powietrzu spędziłem łącznie ponad dwanaście godzin. Przeleciałem według punktacji xcontest ponad 200 km. Nie mogę sobie wymarzyć lepszego otwarcia tego roku.

Co do udziału w zawodach nauczyłem się bardzo dużo. Przede wszystkim, że muszę latać znacznie szybciej. Oznacza to, że operowanie windą na pełnych jej zakresach muszę mieć opanowane na 100%, szczególnie istotne w mojej lotni jest latanie w zakresach od 3/4 do pelnego naciągu VG. Nabrałem pewności siebie jeśli chodzi o moje decyzje, wiem gdzie popełniłem błędy i mam nadzieję, że nie będę ich powtarzał. Latanie w dużej grupie w kominie nie jest tak strasznie jak mogłoby się wydawać. Większość pilotów przestrzega zasad etykiety, dzięki czemu,  - mimo 50 lotni w jednym noszeniu -, zachowany był porządek i leciało się spokojnie.
Kondycji fizycznej wystarczyło mi na 5 dni intensywnego latania. Do takiego wysiłku organizm musi być dobrze przygotowany. Poza tym myślę o bardziej zblinasowanej diecie. Czuję, że miałem szansę dotrwać do końca. Ostatniego dnia zawodów powiedziałem "pas", byłem osłabiony i czułem, że mogę łatwo popełnić błąd. Właściwie to dopiero po 3 dniach dochodzę do pełni sił.

Ponieważ pojechałem na zawody sam, miałem okazję, a wręcz byłem zmuszony do poznawania nowych ludzi. Zaowocowało to bardzo ciekawymi znajomościami, - jak mogliście zobaczyć w moich wcześniejszych wpisach. To ogromna wartość zawodów. Wszyscy są skoncentrowani na lataniu. Nie ma ociągania się, rozsiewania defetyzmu, jest za to motywacja. Atmosfera sprzyja bezpiecznemu przekraczaniu własnych ograniczeń. To chyba najlepsze miejsce do nauki.

Teraz o finansach. Udział w zawodach kosztował 150 euro. W tym zawarty jest lunch pakiet każdego dnia, koszulka, jedna kolacja (party) oraz opłata za startowisko. Dodatkowo płatne były wyjazdu na start (5 euro) i zwózki (25 euro za wszystkie dni).

Pogoda pozwalała na zakwaterowanie na campingu. Właściwa więc była nazwa Aeros Summer Race. 
:)Poniżej link do oficjalnej strony zawodów:
http://awr.aeros.com.ua/index.php/en/

Traki lotów Mikołaja:
tutaj

Więcej szczegółów w wątku:
Aeros Winter Race 2017Krótki film z imprezy:
https://vimeo.com/211156274?outro=1&ref=fb-share