Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Pierwsze starty z rampy .

Pierwsze starty z rampy . 2019/12/29 21:28 #2024003

Pierwsze starty z rampy ,
Ostatnie dni Roku 2019
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze starty z rampy . 2019/12/30 09:41 #2024004

Witam!
Patrząc na te starty z tej rampy, to powiem że osobiście bym nie zaryzykował startu z tej rampy.
Mam takie wrażenie że ta rampa jest źle zrobiona. Pierwsze co się rzuca w oczy, to że jest za krótka i ma zbyt strome pochylenie samej rampy.
Na filmie dokładnie widać że po starcie, pilot wprawie zahacza speedbarem o ziemie. Tak nie powinno być, rampa ma pomagać a nie stwarzać zagrożenie. Takie mam moje odniesienie do tej rampy. Zresztą jak byłem koło tej rampy, to miałem takie same wrażenie jak teraz.
Lepiej nie ryzykować z tą rampą.
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze starty z rampy . 2019/12/30 18:19 #2024005

hej hej
rampa w Miero jest dydaktyczna. Sama w sobie nie ułatwia startu, a i teren rampy nie wymaga... tak ją przynajmniej zawsze widziałem.
Na filmiku starty są różne, kończą się jednak lotem... jest więc jest nad czym myśleć, jest co poprawiać...
i o to chodzi :angry: :ohmy: ;) :)
Wszystkiego dobrego w 2020
pozdrawiam p
... dziwnie symetryczna data

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez piot.

Pierwsze starty z rampy . 2019/12/30 20:49 #2024006

Nie rozumiem, co ty chciałeś powiedzieć swoim postem?
Ja napisałem że ta rampa jest niebezpieczna i lepiej z niej nie startować, bo można zrobić sobie kuku. Tak szczerze, to dziwi mnie ten fakt, że do tej pory ta rampa nie została przerobiona do stanu normalnej konstrukcji, jako rampa.
Pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podziękowali: Andreas

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze starty z rampy . 2019/12/31 01:03 #2024007

Prawie każdy start z tej rampy kończy się lekkim wypchnięciem sterownicy. Chyba lepiej nie utrwalać w sobie takiego odruchu przy startach z nóg bo w trudnych warunkach może to się źle skończyć.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.
Podziękowali: Andreas

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze starty z rampy . 2019/12/31 11:30 #2024008

Koledzy lotniarze ..

Ta Wspaniała Rampa Lotniowa w Monte Mieroszów jest bezpieczna a nawet Bardzo Bezpieczna . Użytkowana jest od roku 2002 !
Już drugie pokolenie lotniarzy uczy się startów . I Oby tak dalej . Nie startowałeś z rampy nie krytykuj , oczywiście dyskusja twórcza wskazana .
Andrzej Binkowski ten co wymyślił i postawił taką Rampę.
Wspaniałego Nowego Roku 2020
Podziękowali: Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze starty z rampy . 2019/12/31 12:17 #2024010

  • piotr6641
  • piotr6641 Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 585
  • Oklaski: 29
  • Otrzymane podziękowania: 452
Znalazłem jakiegoś starego pendrive, zaglądam tam, a tam mój pierwszy start z rampy, akurat do tego tematu.

Mój jedyny strach przed tą rampą to przypadek, że przy bocznym podmuchu mógłbym z niej spaść. Ideałem było by gdyby rampa była obudowana ziemią $$$$$$$ Nie słyszałem żeby komuś tam stało się kuku. A innej rampy w Polsce nie widziałem.
Ja widzę, że przy końcu rampy, lotnie mają już na tyle prędkości, że delikatne wypchnięcie nie robi nic złego. Gdyby było tam urwisko to pewnie nikt by nie myślał o oddaniu sterownicy ale zbliżająca się ziemia robi naturalny odruch wypchnięcia. A przecież tu chyba chodzi o wyrobienie sobie dobrych odruchów. I nie piszę tu o wypychaniu podczas startu żeby przeciągać lotnie. Natomiast cieszy mnie widok nowych lotniarzy.
Lotnia: Atos, Seedwings Merlin 158, Atlas,
napęd własnej konstrukcji
ŚK od 2011
Podziękowali: Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze starty z rampy . 2020/01/01 13:01 #2024012

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Szczesliwego Nowego Roku dla wszystkich .... SUPER RAMPA jedyna w Polsce !!! Dziekujemy Andrzej i tym ktorzy pomagali w budowie .... Kat spadku jest trafiony i nie wymaga dlugiego rozbiegu ... Ci ktorzy uwazaja ze Glajt jest jedyna forma rekreacji beda zawsze bic piane ..... Panowie pomozmy Andrzejowi tylko usprawnic na niej wejscie i rozbudujmy ja na boki na gorze , gdzie pilot musi stac w szerokim rozkroku aby korygowac boczne " Kopniaki " wiatru .... Platforma " Oczekiwania " , aby pomocnicy z lewej i prawej mogli uczestniczyc w korygowaniu skrzydla ... zabierzmy sie razem ???? w Nowym Roku 2020......
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze starty z rampy . 2020/01/01 23:36 #2024013

  • Rusek
  • Rusek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń
  • Pilot-Uczeń
  • Posty: 234
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 62
Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim.
Hmm Ciekawa konwersacja .
Z jednej strony Ruslan nadmienia błąd konstrukcji z drugiej strony Andrzej Pisze super rampa.
Z 3ciej Piotrolot dokłada o rozbudowie.
A to ja też cos napisze;)
Generalne Rampa to sprzęt używany przy starcie stromym A tutaj mamy paradoks w postaci dodaniu paru metrów zlotu, z jak już dodanym po wyżej przez Piotrka wypchnieciu sterownicy.
Jak by było wyżej nikt by nie wypychal...
Jak by nie było rampy to takze nikt by tego nie robił...
Ale też lot krótszy...
Nie warto się spierać o to bo i tak podstawa szkolenia u Andrzeja jest i bd hol.
A rampa to taki powrót do przyszłości;)
Kto ma już latające auto?;)2020
Jeszcze raz szczęśliwego Nowego Roku
Może Jakieś zawody w tym roku?
Pozdrawiam
Merlin 158>Climax c4,Litespeed S 4.5> Litespeed S4
Viper S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze starty z rampy . 2020/01/02 08:33 #2024014

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Dlaczego startujac z Rampy czy z garbu trawiastego o tym samym nachyleniu wypychamy - wymuszamy co moze skonczyc sie przepadnieciem ???? bo mamy slabiutki wiatr z czola .... gdy wieje silniej np 10 km/h wystarcza dwa kroki i lotnia porywa nas do Atmosfery..... Mocne nachylenie stoku i Rampy umozliwia przy biegnieciu do ostatniej deski przy 1 km/h wiaterku udane wyjscie z progu...... i tyle ....Rozbudujmy ja wspolnie na boki .....:) :)
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Podziękowali: Andreas

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena