Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Monotrike Discus 15T

Monotrike Discus 15T 2016/12/30 19:46 #2022034

  • piotr6641
  • piotr6641 Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 585
  • Oklaski: 29
  • Otrzymane podziękowania: 452
Wiedziałem, że nie zrozumiesz mojego posta ale chciałem spróbować...
Lotnia: Atos, Seedwings Merlin 158, Atlas,
napęd własnej konstrukcji
ŚK od 2011

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monotrike Discus 15T 2016/12/30 20:04 #2022035

Rusłan !!! Kolega napisał ci , że się mu podobało tylko chciałby więcej . A ty oczywiście wyciągasz kose z kieszeni ( nie ładnie ) .
Jak wygląda kręcenie termiki z napędem ? Wjeżdżasz w komin , wyłączasz silnik , kręcisz komin , robisz wysokość , jesteś wysoko .
Każdy lata lata jak lubi ? Chodziło o to że często latamy nad Zatorem i tak jak Piotrek napisał nikt nigdy nie przyłączył się do termicznego latania , choć przyznam że sam miałem tam problem żeby zejść w dół . Wiem że jest tam strefa, ale znowu nie do stu metrów .
Po jakiego grzyba się odzywasz ???!!! Po jakiego grzyba wstawiasz filmik skoro nie chcesz żeby go komentować ?
Idzie Nowy Rok , wyluzuj . Wszystkiego dobrego .
Pilot lotniowy od 1998 r.
Up-comet , Icaro XS , Moyes XS , Enterprise Wings Desire, Icaro Laminar 14ST , Flight Design GhostBuster , Atos V . Napęd własnej konstrukcji Solo 210, Napęd własnej konstrukcji Radne Raket 120 . Mini trajka własnej konstrukcji
Podziękowali: piotr6641, musick, fotolot, Madziar

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monotrike Discus 15T 2016/12/30 20:14 #2022036

  • musick
  • musick Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 135
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 40

piotr6641 napisał: Szczerze powiedziawszy, trochę się zawiodłem tytułem filmu. Chętnie bym obejrzał faktyczne kręcenie termiki bo tu podczas kręcenia wyłączyłeś dźwięk silnika i dałeś muzykę czyli nic z tego nie wiem. Natomiast wierzę, że podczas termy musi sprzęt iść w górę. Chodzi mi o to jak efektywne jest wykorzystywanie termy na konkretnie, tej trajce.

Wiedziałem, że nie zrozumiesz mojego posta ale chciałem spróbować...


Mam dokladnie te same odczucia, a i kolega Janusz powyzej bardzo dobrze to ujal
Podziękowali: piotr6641

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez musick.

Monotrike Discus 15T 2016/12/30 21:20 #2022037

JanuszHa napisał: Rusłan !!! Kolega napisał ci , że się mu podobało tylko chciałby więcej . A ty oczywiście wyciągasz kose z kieszeni ( nie ładnie ) .
Jak wygląda kręcenie termiki z napędem ? Wjeżdżasz w komin , wyłączasz silnik , kręcisz komin , robisz wysokość , jesteś wysoko .
Każdy lata lata jak lubi ? Chodziło o to że często latamy nad Zatorem i tak jak Piotrek napisał nikt nigdy nie przyłączył się do termicznego latania , choć przyznam że sam miałem tam problem żeby zejść w dół . Wiem że jest tam strefa, ale znowu nie do stu metrów .
Po jakiego grzyba się odzywasz ???!!! Po jakiego grzyba wstawiasz filmik skoro nie chcesz żeby go komentować ?
Idzie Nowy Rok , wyluzuj . Wszystkiego dobrego .


Janusz kto kto ale ty mnie zadziwiłeś swoim postem. :lol:
Teraz odnośnie, że próbowałem a on mi nie dał!!! :lol: Panowie próby niektórych na tym forum, to normalnie czepianie się i próba dla możliwości popitolić na forum o niczym!!! :lol: Ja widzę jak nasz forum zamienił się w większości w miejsce na bełkot dla niektórych Panów.

Odnośnie sprzętu ANT czy Monotrike, to jak ktoś jest na poważnie zainteresowany, to bierze telefon i się umawia zemną lub z Marcinem. I na miejscu pokażemy wszystko. Pokażemy opowiemy i jak będzie pogoda to zademonstrujemy :) I tyle w tym temacie.
Jak jesteś zainteresowany, to zapraszam, pokaże i opowiem wszystko. Bo tu na forum, odnośnie nanotrajek, chyba było napisano i opowiedziano wprawie wszystko, teraz trzeba latać, latać i jeszcze raz latać :)
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monotrike Discus 15T 2016/12/30 22:03 #2022038

A tak poza tym , fajna trajeczka , fajne latanie . Może jutro nad Zatorem ? powinienem się pojawić w okolicach 12-tej ,14- tej.
Pilot lotniowy od 1998 r.
Up-comet , Icaro XS , Moyes XS , Enterprise Wings Desire, Icaro Laminar 14ST , Flight Design GhostBuster , Atos V . Napęd własnej konstrukcji Solo 210, Napęd własnej konstrukcji Radne Raket 120 . Mini trajka własnej konstrukcji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monotrike Discus 15T 2016/12/30 22:32 #2022039

Jutro nie, bo mam już zaplanowano wszystko. Ale w niedziele, to raczej tak, jak pogoda dopisze :)
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monotrike Discus 15T 2016/12/31 22:13 #2022043

  • fotolot
  • fotolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 169
  • Oklaski: -33
  • Otrzymane podziękowania: 89
Co do parametrów, to było już pisano, że jak pamiętam z wyłączonym silnikiem opadanie było 1,2-14m/c z prędkością 50-parę km/h. Możesz sobie spokojnie policzyć i wyobrazić co i jak można zrobić na takiej trajce. Jak dla mnie, to taki sprzęt daje ogromne możliwości w lataniu, jak z silnikiem tak i w termice z wyłączonym silnikiem. Jak dla mnie, to taki sprzęt ja zapisuje dla siebie jako sprzęt uniwersalny. Super zabaweczka do latania.[/quote]

W marketingowej magii czasem tak bywa ,że Czarownik ma kłopoty z pamięcią,a producent popsutą wagę.

Jak potwierdziło dwóch Polaków(z Brodnicy i Krakowa)użytkowników bliżniaczo podobnej zabawki Ant - faktyczna waga tego "żelaznego ustrojstwa" z zapasem to ok.65kg , a minimalne opadanie jakie byli w stanie na tym uzyskać to -1,8m/s

Parametry umieszczane na tym forum to pikuś w porównaniu do jaj jakie sobie robią rewolucyjni"Czarownicy" z Glajcirzy tam wg. opadania,prędkości, ekonomi taki miękki Diskus czy Fox+trike latają porównywalnie z Phantomem(dlatego się go nie produkuje? ;) )- to na podstawie moich porównań nieco gorszych parametrów z Atosem i 1/2 lżejszym stelażem .

Rozpoczęcie sezonu 2017 i honorowa konfrontacja w powietrzu najlepiej z udokumentowanymi parametrami i filmikami będzie dla tego i paralotniowego forum oraz Panów konstruktorów wielce pouczającym i mam nadzieję inspirującym doświadczeniem do otwarcia oczu na niedociągnięcia(by szybować) i być może pozytywne przeistoczenia konstrukcji(np. w lekkie i opływowe ) w przyszłym sezonie oraz poprawę forumowych relacji w obie strony :)

Najlepszego w Nowym Roku 2017 Życzę Wszystkim

Wiesiek.
Podziękowali: Michał, henryk.doruch

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fotolot.

Monotrike Discus 15T 2016/12/31 23:13 #2022044

-i Henryk.
Podziękowali: fotolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monotrike Discus 15T 2018/02/25 19:55 #2023200

Witam!
Marcin przysłał kilka foto, swojej super trajeczki w nowym malowaniu :)
Aż ślinka cieknie jak się patrzy na nią!!! :woohoo:



Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena