Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Polskie motolotnie i wózki motolotniowe

Polskie motolotnie i wózki motolotniowe 2014/01/06 10:29 #11803

Tym razem ozrywka dla motolotniarzy na długie zimowe wieczory. Mam zamiar zebrać dane o motolotniach i wózkach motolotniowych użytkowanych w Polsce. Napiszcie na jakich wózkach latacie. Zdjęcia również mile widziane.

Tym razem ja, podobnie jak Agi, odgrzewam "stary kotlet". Na starej stronie znalazłem ten, bardzo interesujący temat:

naszestrony.nazwa.pl/lotnie/component/op...0/view,flat/catid,9/

To odgrzewanie "starych kotletów" ma swój sens. Dobrze jest tym, którzy są na Forum od "wieki wieków" i czytali większość tematów na bieżąco. Z nowicjuszami jest gorzej. Na Forum jest tyle ciekawych informacji, że nie sposób do wszystkich dokopać się (najczęściej wpadam na nie zupełnym przypadkiem).
Zapraszam do mojej Encyklopedii - SAMOLOTY W LOTNICTWIE POLSKIM ( www.samolotypolskie.pl )
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszam również na regionalne smakołyki: www.sekacze.net

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polskie motolotnie i wózki motolotniowe 2014/01/06 10:37 #11804

I od razu praca domowa dla Piotrolota lub Ramisa:

"Nasz kombi Motolotniarz - Lotniarz - Paralotniarz- Motoszybownik Jarek " Ramis " - jaki to typ wózka, jakiś fabryczny,czy też amatorski?




"Jozef Piotrowicz Szybownik i zapalony pilot UL kupil Muche Std na ktorej wylatalem kupe godzin w czasie szkolenia podstawowego . Jak to milo bylo czytac z ksiazki pokladowej szybowca. Z tylu za glowa pilota zamocowano konstrukcje z niebieskich rur pod silnik . Calosc ma uzyskac tytul "spesjalny " i latac jako motoszybowiec . Probe silnika wlasnie przeprowadzilismy na dachu auta pedzac po lace !"

Proszę napisz, jakie były dalsze losy tego projektu (chciałbym zamieścić opis tego motoszybowca w Encyklopedii i zilustrować- jeśli pozwolisz- tym zdjęciem). Za wszelkie informacje o tym motoszybowcu będę bardzo wdzięczny.

Zapraszam do mojej Encyklopedii - SAMOLOTY W LOTNICTWIE POLSKIM ( www.samolotypolskie.pl )
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszam również na regionalne smakołyki: www.sekacze.net
Załączniki:
Podziękowali: Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez samolotypolskie.pl.

Polskie motolotnie i wózki motolotniowe 2014/01/06 14:25 #11809

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Serwus Krzysztof@ , Rob z tekstami i watkiem ze starego Forum jak uwazasz . Zebrane tam informacje uwazam za cenne dla badaczy Historycznych o polskim motolotniarstwie . Zdaje sobie sprawe , ze dwaj poznani Panowie Marek K. i Tadeusz P. z JGA to ostatni zdolni Gararzowcy z okresu PRL-u . Sam nie moge sie nadziwic jakie olbrzymie zaciecie posiadaja aby jeszcze oprocz trosk dnia codziennego zdobywac fundusze na Benzyne- Przebudowy i poprawe swojego bezpieczenstwa . Szczegolnie Marek K. " Slimak " to legenda ze szkoly Instr. Tomka Cygala . Nie przeszkadza w tym mu jego inwalidztwo . Marek jest poprostu pochloniety lataniem a jego Volkswagen 1800 " wkreca deche smigla " na ponad 3000 obr /min i jest lepszy od mojego 1600 niestety .

.... Co do muchy Standard . Nie moge zapomniec testowania silnika do Muchy przymocowanego na dachu Malej Renowki . Postaraj sie znalezc to zdiecie bo padl mi komp i musze dlugo grzebac w mojej Bibliotece. Co zrobil Jozef P. z kadlubem Muchy nie wiem . Pewno stoi gdzies w stodole i projekt jest nie zakonczony . Warto zworocic uwage na inna Latajaca Muche ze Zlotorii ladujaca czasami w Jezowie . Patrz na ostatnie latanie Moskito w Jezowie . Chyba tam zamiescilem fote Muchy z silnikiem Volkswagen umieszczonym w dziobie kadluba . Jozef dalej planuje ale czasami odnosze wrazenie ze " ubija piane "

.... Ramis to zdolna Gadzina latajaca w Kobinacji na wszystkim . jego Motolotnia jest orginalnym produktem a nie samorobka . Moze Jarek odezwie sie sam na Forum i opisze nam swoj sprzet - Pozdrowka i moje komplementy za Twoja ciezka prace Badacza Historycznego ;)




Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:
Podziękowali: samolotypolskie.pl, cygal

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Polskie motolotnie i wózki motolotniowe 2014/01/06 17:00 #11820

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Krzysztof, mam dla Ciebie fajne zdjęcia, zrobiliśmy je ub. lata w Pińczowie.
Motolotnia Jacka Kibińskiego (Legenda polskiego lotmiarstwa).
Wózek zbudował sam, a skrzydło to Libre-3.
Szczegółowe informacje dot. wózka, podeślę Ci jak spiszę to wszystko z dyktafonu i Pan Jacek to autoryzuje.

PS. Serdeczne podziękowania dla Endrju za pomoc :)



foto: Bartosz Stelmach


foto: Bartosz Stelmach

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"
Załączniki:
Podziękowali: samolotypolskie.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi.

Polskie motolotnie i wózki motolotniowe 2014/01/06 17:14 #11821

Dziękuję Agi za zdjęcia motolotni i czekam na dalsze informacje. Mam nadzieję, że są to pierwsze- z bardzo wielu- zdjęć motolotni, które wrzucicie do tego tematu.

Wracając do motoszybowca- może pamiętasz, w którym roku odbyły się te testy silnika na Renówce po łące? Chciałbym opis tego motoszybowca umiejscować w datach (chociażby przybliżonych).
Zapraszam do mojej Encyklopedii - SAMOLOTY W LOTNICTWIE POLSKIM ( www.samolotypolskie.pl )
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszam również na regionalne smakołyki: www.sekacze.net

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polskie motolotnie i wózki motolotniowe 2014/01/07 10:09 #11842

Zapraszam do mojej Encyklopedii - SAMOLOTY W LOTNICTWIE POLSKIM ( www.samolotypolskie.pl )
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszam również na regionalne smakołyki: www.sekacze.net

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polskie motolotnie i wózki motolotniowe 2014/01/07 12:35 #11847

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Krzysztof @ to byl chyba rok 2001-2002 . Prawdopodobnie jest umieszczona data z cyfrowki . Musisz Prosic Wiedzme aby to znalazla bo robi to szybko .Ja juz pogubilem sie co i gdzie wstawilem . Sam Prosilem juz nie raz Jage aby porobila za wyszukiwarke - jest lepsza jak Gogle . :blink:
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polskie motolotnie i wózki motolotniowe 2014/01/27 07:30 #12091

Pan Henryk Doruch pracuje nad bardzo ciekawą konstrukcją- coś pomiędzy motolotnią a motoszybowcem oraz skuterem i poduszkowcem z podwoziem jednotorowym bez dodatkowych podpórek.
Postaram się wkrótce ją dokładniej opisać.



Zapraszam do mojej Encyklopedii - SAMOLOTY W LOTNICTWIE POLSKIM ( www.samolotypolskie.pl )
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszam również na regionalne smakołyki: www.sekacze.net
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polskie motolotnie i wózki motolotniowe 2014/01/27 12:03 #12094

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Fajna konstrukcja, ciekawe czy też będzie zawieszona pod Atosem
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polskie motolotnie i wózki motolotniowe 2014/01/27 12:36 #12097

Henryk Doruch zainteresował się ideą budowy latającego skutera ze skrzydłem Kasprzyka, które umożliwia wykonywania lotów z dużą prędkością i małym oporem i jednocześnie pionowo podchodzić do lądowania czy wręcz lądować pionowo. Pojazd ma wykonywać normalne loty, jeździć po drogach jak normalny skuter, pływać po wodzie jak katamaran oraz poruszać się po śniegu i po błocie na poduszce powietrznej.

Co Wy na to?
Zapraszam do mojej Encyklopedii - SAMOLOTY W LOTNICTWIE POLSKIM ( www.samolotypolskie.pl )
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszam również na regionalne smakołyki: www.sekacze.net

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena