Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Policjanci, jutro walka w sądzie

Policjanci, jutro walka w sądzie 2010/07/15 03:22 #2011873

Polecam przeczytac komentarz pod filmem.
Dla tych co nie wiedza dodam, ze to ja wystapilem w roli glownej, za co przepraszam.


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Policjanci, jutro walka w sądzie 2010/07/15 09:23 #2011875

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38
Widac Pan Policjant musial dorobic tego dnia,
bo mial za malo kwitow wypisanych, no i trafilo na Ciebie.:S ...swoja droga koles byl bezczelny...:ohmy:
Zycze wygranej bitwy.

Edytowany przez: daf, w: 2010/07/15 09:25
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Policjanci, jutro walka w sądzie 2010/07/15 09:58 #2011876

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Problemem jest moment, w którym poprosiłeś o pokazanie, ile minęło od pomiaru. Jeśli to zrobiłeś wysiadając z samochodu - to doliczamy tylko jakieś 10 sekund na "dzień dobry, starszy aspirant Zdzisław Wójcik".

Powodzenia, policji trzeba pilnować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Policjanci, jutro walka w sądzie 2010/07/15 11:01 #2011877

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38
smyk napisał:

Problemem jest moment, w którym poprosiłeś o pokazanie, ile minęło od pomiaru. Jeśli to zrobiłeś wysiadając z samochodu - to doliczamy tylko jakieś 10 sekund na "dzień dobry, starszy aspirant Zdzisław Wójcik".


Ha, ano wlasnie...to moze byc problem z ustaleniem w sadzie jak bylo z momentem odczytu z urzadzenia....

Edytowany przez: daf, w: 2010/07/15 11:03
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Policjanci, jutro walka w sądzie 2010/07/15 12:15 #2011878

Wlasnie rzecz w tym ze nawet nie wysiadlem, bo policjant o zatrzymania mnie wyszedl na srodek jezdni, a ja zatrzymalem sie w zatoczce autobusowej na jego wysokosci. On poprostu podszedl 3 kroki do mnie i przez otwarte okno mi pokazal wyswietlacz radaru mowiac: dzien dobry, stopien i nazwisko.. panie kierowco oto pana wynik..

takze nawet doliczajac 10 sekund, to na pokonanie 170 metrow przy 94kmh potrzeba 7 sekund. Oczywiscie z zatrzymaniem to bedzie max ruch jednostajnie opozniony czyli czas razy dwa, wiec jest to 14 sekund + 10 na podejscie, to razem daje 24 sekundy. tymczasem na wyswietlaczu byla minuta i 9 sekund.

Caly film trwa minute i 10 sekund, wiec widac ile to czasu i jak mijaja mnie samochody.

Gdybym biegl i policjant by mnie zmierzyl to byloby 40 sekund biegu i 10 na przywitanie i pokazanie, czyli razem 50 sekund...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Policjanci, jutro walka w sądzie 2010/07/15 15:04 #2011879

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38
JacekJJ napisał:

Wlasnie rzecz w tym ze nawet nie wysiadlem, bo policjant o zatrzymania mnie wyszedl na srodek jezdni, a ja zatrzymalem sie w zatoczce autobusowej na jego wysokosci. On poprostu podszedl 3 kroki do mnie i przez otwarte okno mi pokazal wyswietlacz radaru mowiac: dzien dobry, stopien i nazwisko.. panie kierowco oto pana wynik..


No jesli tak, to wszystko jasne, oby dla sadu tez...;)
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Policjanci, jutro walka w sądzie 2010/07/15 15:07 #2011880

Radary "Iskra" podobno mają zasięg do 800m, jeśli pomiar był zrobiony z takiej odległości to byłeś przed znakiem ograniczenia prędkości.
Przy takim zasięgu radaru nie wiadomo w którym dokładnie miejscu był dokonany pomiar.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Policjanci, jutro walka w sądzie 2010/07/15 18:39 #2011881

Niestety prawo u nas mamy "ciekawe". Rozmawiałem ze znajomym policjantem z drogówki jakiś czas temu. Dostałem mandat za prędkość, niestety dopiero po zaakceptowaniu mandatu i odjechaniu zacząłem się nad całą sytuacją zastanawiać. Otóż jadąc przepisowe 90 widzę znak ograniczenia prędkości do 60km/h i metr za tym znakiem "policjant z suszarką". Dostałem mandat (zbiłem na 100zł) i pojechałem dalej. Potem pomyślałem że przecież jechałem przepisowo, jak rozumiem ograniczenie prędkości obowiązuje dopiero po minięciu znaku więc czemu dostałem mandat ? I tak też zapytałem jakiś czas temu owego znajomego. Dowiedziałem się że w świetle prawa popełniłem wykroczenie bo tak są skonstruowane przepisy a policja to wykorzystuje bezpardonowo.
Życzę ci wygrania tej sprawy ale coś mi się zdaje że będzie ciężko.

Edytowany przez: Żywczak, w: 2010/07/15 18:40

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Policjanci, jutro walka w sądzie 2010/07/15 22:45 #2011886

Coz, no i niestety wtopa, Sad nijak nie rozumial o co mi wogole chodzi i mimo rozbieznosci w zeznaniach policjantow, skazal mnie na tyle samo ile dostalem w mandacie czyli 200zl, ale... wydaje mi sie ze punktow nie bedzie.

Ale nastapila ciekawostka.
Zadawalem szczegolowe pytania policjantom i skladalem szczegolowe wyjasnienia oraz dowody w postaci zdjec i filmu. Sad sie koszmarnie wkurzyl, ze smiem utrudniac mu szybkie skazanie mnie iii nie zechcial ani obejrzec filmu, ani nawet przyjac zdjec prezentujacych poklatkowo jak ciezarowka pokonuje ok 600 metrow w 29 sekund (czasy zanotowane na kazdym zdjeciu w pliku zrodlowym i na fotografii).
Mimo iz to obrazowalo, ze jadaca w miare prawidlowo, lub wolniej ciezarowka pokonuje 3 razy wiekszy dystans ponad 2 razy szybciej, sad uznal ze to zaden dowod, bo ciezarowka mogla jechac 100kmh i lamac przepisy.
Ja na to zgodzilem sie by przyjac ze ciezarowka jechala nawet 120kmh, bo i tak bylem 6 razy wolniejszy...
Nic jednak nie trafialo do rozumku wysokiego sadu.
Co do czasu podejscia i okazania mi wyniku pomiaru, czyli 94kmh minute i 9 sekund wczesniej.. to jeden policjant zeznal ze stanalem tuz obok niego i szybko pokazal mi ten wynik. Drugi policjant pytany o to samo powiedzial ze zatrzymalem sie i dlugo zwlekalem z wyjsciem z samochodu, dopiero po uplywie poltorek minuty wysiadlem i poszedlem do radiowozu gdzie pokazano mi wynik..

Co ciekawe, Sad stwierdzil ze zeznania policjantow sa prawdziwe, logiczne sensowne i spojne, natomiast ja znaczaco zmienilem swoje zeznania, poniewaz na sali sadowej opowiedzialem o zdarzeniu szerzej niz w protokole policyjnym, buuuhaahahahaha..

Czyli jak jeden policjant powie ze jestem szczuplą brunetka, a drugi ze opaslym blondynem to obaj mowia prawde i jest to logiczne i spojne, natomiast jak ja powiem najpierw ze jestem opaslym brunetem, a potem dodam ze ogolonym na krotko, to zmieniam diametralnie swoj opis..

No nic, zostaje mi jeszcze odwolanie do sadu rejonowego co oczywiscie uczynie.
Mam teraz 7 dn na wniesienie do sadu o wydanie uzasadnienia wyroku, a nastepnie po jego otrzymaniu 14 dni na wniesienie apelacji.
o ile mi wiadomo sadow grodzkich juz nie ma i sprawy takie trafiaja do sadu okregowego w trybie zaocznym, gdzie sedzia z automatu przyklepuje to co policja wymysli. Nastepnie jest nieco wieksza szansa w tym co ja mialem dzisiaj, czyli sprawa w trybie zwyklym w sadzie okregowym z odwolania.
teraz sad rejonowy, potem kasacja a potem Strasburg, a na koncu wstepuje do al kaidy i wysadzam posterunek w lesznie konczac sprawe definitywnie.
Takze jak widac droga jeszcze dluga i posterunek wciaz ma szanse przetrwac.
Kto wie, moze bin ladenowi tez nieslusznie wlepiono kiedys za mlodu mandat??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Policjanci, jutro walka w sądzie 2010/07/15 23:03 #2011887

Podziwiam Cię za twoją determinację. Ja bym odpuścił już podczas rozmowy z policją na drodze. System aparatu państwowo-sądowniczego jest tak skonstruowany, że zwykły człowiek nie ma szans. Chyba, że sam byłbyś prawnikiem, ale wtedy ten sędzia byłby pewnie Twoim wujkiem i sprawa byłaby załatwiona w 5 min.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena