Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kadra lotniowa

Kadra lotniowa 2016/11/17 17:14 #2021827

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Cześć i czołem,
kluski z rosołem.

Po tym elokwentnym wstępie od razu przejdę do rzeczy.

Zabrałem się za reaktywowanie kadry lotniowej o czym pewnie większość z Was już wie. Ten rok był naprawdę inspirujący a ostatecznie w chęci podjęcia się tego wyzwania utwierdził mnie zapał do tematu Pawła 'Vegi'.

Po konsultacjach z wieloma pilotami i z przedstawicielem komisji lotniowej i paralotniowej działającej przy Aeroklubie Polskim opracowałem wstępny plan działania na 2017 rok. Został on przedstawiony na niedawnym posiedzeniu Komisji i odebrany pozytywnie. Mam też sygnały z PSP, Aeroklubu Pińczowskiego oraz od Andrzeja Binkowskiego o poparciu dla tego projektu. Oto plan:

Plan pracy Kadry Lotniowej na lata 2017-2019

Organizacja: Aeroklub Polski, Polska Narodowa Kadra Lotniowa

- Komisja Lotniowa i Paralotniowa Aeroklubu Polskiego
- Kierownik Kadry: Paweł Wierzbowski

Czas: wiosna 2017-jesień 2019

Cel: Udział Polskiej Narodowej Kadry Lotniowej w Lotniowych Mistrzostwach Świata we Włoszech w 2019

Cel dodatkowy: Stworzenie ciągłego systemu szkoleniowego dla pilotów w kierunku udziału w zawodach

Środki: Własne, pozyskane z Ministerstwa Sportu, Aeroklubu Polskiego i sponsorów

Zarys planu: Odtworzenie kadry zawodniczej i przygotowanie zawodników do zawodów rangi Mistrzostw Świata poprzez organizację zgrupowań szkoleniowych i udział w zawodach międzynarodowych FAI

Plan działania w 2017 roku:

1. Przedstawienie szczegółowego Planu pracy Kadry Lotniowej Komisji Lotniowej i Paralotniowej Aeroklubu Polskiego. Luty.

2. Udział w zawodach międzynarodowych klasy FAI 2. Udział w zawodach i wyniki premiowane punktami Kadry. Marzec.

3. Organizacja otwartych Zgrupowań Szkoleniowo-Przelotowych. Szkolenie w lataniu zawodniczym po zadanych trasach w formule mityngu ligowego wg zasad FAI. Udział w Zgrupowaniu oraz wyniki premiowane punktami Kadry

Beskidy, kwiecień
Cerna Hora, 28.04-03.05
Pińczów, czerwiec

4. Zorganizowanie Mistrzostw Polski przy międzynarodowych zawodach lotniowych FAI 2. Po ogłoszeniu kalendarza zawodów nawiązanie kontaktu z organizatorem zawodów. Komisja oficjalnym inicjatorem Mistrzostw Polski. Udział w zawodach i wyniki premiowane punktami Kadry. Czerwiec-lipiec 2017.

5. Termin zapasowy Mistrzostw Polski. Sierpień-Wrzesień 2017

6. Wyłonienie 5 członków Kadry kategorii FAI-1 oraz 3 kategorii FAI-5 na podstawie uzyskanych punktów Kadry

7. W przypadku nie wyrażenia chęci udziału w Kadrze powołanie kolejnych osób według punktacji Kadry

8. Zgłoszenie składu Kadry przez Komisję

9. Podsumowanie pracy Kadry w 2017 roku i przedstawienie szczegółowego planu pracy na 2018 rok

Punktacja Kadry:

- Miejsce premiowane w Mistrzostwach Polski - 100 pkt
- Miejsce 1-10 w zawodach międzynarodowych FAI - 200 pkt
- Miejsce premiowane w mityngach i zawodach krajowych - 50 pkt
- Udział w zawodach FAI klasy 1 - 50 pkt
- Udział w zawodach FAI klasy 2 - 25 pkt
- Udział w Mistrzostwach Polski - 25 pkt
- Udział w Zgrupowaniach, mityngach i zawodach krajowych - 15 pkt
- Premia przyznawana za miejsce liczone według wzoru =liczba zawodników*0.3 zaokrąglane w górę

Zarys planu na rok 2018: Kontynuacja pracy poprzez organizację zgrupowań (co najmniej 3 rocznie), organizacja Mistrzostw Polski, udział Kadry w zawodach FAI klasy 1 i 2. Skład Kadry wyłaniany według powyższych zasad (ewentualnie zmodyfikowanych według potrzeb) oraz przy założeniu, że 30% punktów przechodzi z roku ubiegłego na kolejny

Zarys planu na rok 2019: Kontynuacja pracy według powyższego wzoru. Skład Kadry wyłaniany według rankingu FAI

Ostateczny skład Kadry ustalany jest przez Kierownika Kadry w porozumieniu z Komisją


Jest to propozycja, która zakłada dwa główne nurty działania:

1. Szkolenie na Zgrupowaniach poprzez wspólne latanie i motywowanie się do rozwoju umiejętności na każdym poziomie umiejętności
2. Rozpoczęcie aktywnego, sportowego latania w zawodach FAI

Dokładne terminy Zgrupowań zostaną ustalone na początku 2017 roku, gdy wyklaruje się kalendarz zawodów FAI.

Dzisiaj otrzymałem telefon od Jacka z Komisji. Aeroklub opracowuje kalendarz imprez na 2017 rok i mają się w nim pojawić Mistrzostwa Polski w Lotniarstwie. Czekam na potwierdzenie terminów od Czechów i Słowaków. Oni są zainteresowani aby zrobić mistrzostwa wspólnie z nami. Ważne jednak aby te zawody odbyły się pod auspicjami FAI.
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kadra lotniowa 2016/11/17 20:51 #2021829

Mikołaj wygląda to b fajnie i przede wszytkim ambitnie - trudno mi się merytorycznie odnieść do tego bo pewnie trzeba by to trochę przemyśleć - jak pewnie ty sam to zrobiłeś :) Niemniej tak jak już Ci wspominałem uważam że temat jest bomba i trzymam kciuki za sukces! W tym roku trochę zakosztowałem klimatu zawodów na podbrezovej i kręci mnie to owsikiem non stop :D
Aeros Discus | Bautek Milan Racer

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kadra lotniowa 2016/11/18 05:14 #2021832

  • VEGA
  • VEGA Avatar
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 990
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 295
PLAN ZGRUPOWANIA TRENINGOWEGO „CERNA HORA Maj 2017”

Termin: 28.04. – 03.05.2017.
z ewentualnym przedłużeniem do 07.05.2017.

Otwarte Zgrupowanie Szkoleniowo-Przelotowe.
Szkolenie w lataniu zawodniczym po zadanych trasach w formule mityngu ligowego wg zasad FAI.
Za udział w Zgrupowaniu oraz wyniki piloci zdobywają punkty liczone do wyłonienia Kadry Narodowej w Lotniarstwie.

Podczas zgrupowania w czasie wolnym i „nie lotnym”, będą prowadzone wykłady na tematy związane z lotniarstwem wyczynowym, lataniem zawodniczym, obsługi instrumentów oraz zajęcia praktyczne na temat serwisu i budowy lotni.

Przewiduję zaproszenie i udział doświadczonych zagranicznych pilotów wyczynowych, aktualnych i byłych reprezentantów swoich krajów, którzy będą współuczestniczyć w tych szkoleniach.
Może to być powiązane (na początek, do czasu uzyskania odpowiednich środków) z małymi opłatami za uczestnictwo, przeznaczonymi na ich zakwaterowanie czy wyżywienie.

W wypadku nie sprzyjających warunków pogodowych czy złego kierunku wiatru, starty mogą być przeniesione na inne miejsca. W grę wchodzą także startowiska na terenie Polski.

Zakwaterowanie przewidziane jest na terenie campingu:
Autocamp Slunecna – przy którym znajduje się lądowisko. campingslunecna

Camp zaczyna działalność od 1 maja, ale myślę, że uda się już np. wynająć domki od 28 kwietnia. 4-osobowy kosztuje 450 Koron za dobę. Cennik na stronie www.

Startowisko Cerna Hora
Opis: Cerna Hora
Aktualna pogoda i cam: Cerna Hora pogoda

Camping jest położony w pięknym i ciekawym miejscu, co powinno zachęcić także rodziny pilotów do miłego spędzenia tu czasu.

To tak pokrótce, dokładny plan działania jest w przygotowaniu.
Oczywiście wiemy wszyscy, jak jest to zależne od warunków pogodowych, na które niestety nie mamy wpływu. Dlatego czasem trzeba będzie improwizować i wybierać najlepsze opcje działania. Tłumaczyć chyba nie trzeba…

Zapraszam wszystkich zainteresowanych pilotów oraz osoby towarzyszące, także entuzjastów chcących nam pomóc i przyłączyć się do naszej inicjatywy odrodzenia Lotniowej Kadry Narodowej. Pomocnikom i kierowcom możemy na razie zaoferować tylko naszą wdzięczność :)

Prawie samozwańczy :woohoo: reaktywator Kadry i tymczasowy jej kierownik z wyuczonym zawodem: mgr trener lotniarstwa FAI,

Paweł Wierzbowski
Kontakt, także Mikołaj: przez stronę www.lotnie.pl

Cerna Hora szczyt


Cerna Hora start


Autocamp Slunecna, po lewej lądowisko


Lądowisko, w tle camping

Pozdrawiam Pawel by VEGA
Lotniowe aktualności z Austrii i Niemiec, wyniki VEGA XC-CUP, historia lotniarstwa, zawody, techniczne porady itp - zapraszam na:
www.vega-lotnie.eu
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez VEGA.

Kadra lotniowa 2016/11/18 17:41 #2021837

  • VEGA
  • VEGA Avatar
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 990
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 295
Mam już pierwsze potwierdzenie udziału z Niemiec. :)
Jeżeli pogoda dopisze, na Zgrupowanie przyjedzie Hans Kiefinger.
Mistrz i Reprezentant Niemiec w wielu zawodach.
Pozdrawiam Pawel by VEGA
Lotniowe aktualności z Austrii i Niemiec, wyniki VEGA XC-CUP, historia lotniarstwa, zawody, techniczne porady itp - zapraszam na:
www.vega-lotnie.eu
Podziękowali: Mikołaj, BOŻYDARO

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kadra lotniowa 2016/11/18 18:27 #2021838

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Jeśli nie zatrzyma mnie jakieś losowe zdarzenie - będę.
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kadra lotniowa 2016/11/18 20:16 #2021839

Mikołaj napisał:

Punktacja Kadry:
- Miejsce premiowane w Mistrzostwach Polski - 100 pkt
- Miejsce 1-10 w zawodach międzynarodowych FAI - 200 pkt
- Miejsce premiowane w mityngach i zawodach krajowych - 50 pkt
- Udział w zawodach FAI klasy 1 - 50 pkt
- Udział w zawodach FAI klasy 2 - 25 pkt
- Udział w Mistrzostwach Polski - 25 pkt
- Udział w Zgrupowaniach, mityngach i zawodach krajowych - 15 pkt
- Premia przyznawana za miejsce liczone według wzoru =liczba zawodników*0.3 zaokrąglane w górę


Proponuję aby dodawać punkty za wykonanie przelotów otwartych i innych wykonywanych bez towarzystwa innych, w końcu nie zawsze uda zebrać się w jednym miejscu kilku uczestników aby móc zorganizować miting albo zawody.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.
Podziękowali: Mikołaj, BOŻYDARO

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kadra lotniowa 2016/11/18 22:46 #2021841

Będę chciał bardzo z wami latać, jest to wielka szansa ! Bez dużego poświęcenia nie będzie obfitych owoców.
Od nowego sezonu będziemy mieć do dyspozycji autko terenowe Galloperka 2.5TD przygotuję go między innymi pod sztywniaki więc Skrzyczne i wiele innych gór będzie w naszym zasięgu ;) Tak więc bądźmy dobrej myśli wpadajcie na Mikołajki obgadamy ważne kwestie.

Do zobaczenia !
Podziękowali: Mikołaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kadra lotniowa 2016/11/19 08:18 #2021845

Mikołaj wziął się za kawał bardzo trudnej pracy. Jest młody, ambitny i jeszcze mu się chce :). A ponieważ żyje w Wawie, więc ma blisko do tak zwanych "ważnych; co nomen omen WAŻNE.
Ponieważ z różnych stron słyszę różne utyskiwania, więc chciałbym trzy grosze ze swojego doświadczenia powoływania Eska Team MTB.

Na tym etapie dowiadujemy się od ludzi, o różnych swoich preferencjach. Różnych pomysłach i każdy wie najlepiej jak powołać kadrę :).
Zaprezentował plan. Dobry plan. Można się nad tym pochylić i zastanowić. Obgadać. Zrewidować. Można dyskutować.
A ponieważ rozmawiałem wczoraj z Mikołajem, który był lekko zaskoczony bardzo negatywnym odbiorem pomysłu Kadry przez co niektórych, chciałbym do Mikołaja i do "malkontentów" powiedzieć, że bardzo dobrze że są i że latają (zastanowiłem się w tym momencie nad pojęciem "latają"). Rzucanie kłód pod nogi, zawsze motywuje.

Towarzystwo jest trochę podzielone, jak mawiał śp Darek Perenc. Nie mnie zastanawiać się i oceniać dlaczego (przed chwilą zobaczyłem jakiś wpis o psychologu na lotnie.pl...), ale myślę ŻE POWOŁANIE KADRY LOTNIOWEJ POWINNO JEDNOCZYĆ.

Podtrzymuję swoje stanowisko i tak jak rozmawialiśmy z Pawłem Wierzbowskim i Mikołajem jestem zawsze do dyspozycji.

Pozdrawiam i do zobaczenia na Mikołajkach

Leszek Szabłowski
Bożydair
Moyes Litespeed S3,5
Seedwings Spyder 14
ŚK 2014
Podziękowali: Mikołaj, fotolot, Matthew

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kadra lotniowa 2016/11/19 10:25 #2021848

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Dziękuję za słowa zachęty! To dodaje skrzydeł :)

Michał - pomysł z punktowaniem przelotów jest bardzo dobry, wystarczy tylko dolny limit punktowanej odległości np. 10 km. I jakiś przelicznik przykładowo - punkty xcontest lub xcc dzielone przez 2.

Na zgrupowania zapraszamy wszystkich pilotów, na każdym sprzęcie i na co najmniej podstawowym poziomie umiejętności. Będziemy się wspólnie uczyć, dzielić doświadczeniem i dobrze bawić latając razem!

Będzie rewelacyjnie :silly:
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai
Podziękowali: Marcin GIE, fotolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kadra lotniowa 2016/11/19 10:57 #2021849

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Nie wiem co ktokolwiek mógłby mieć przeciw powołaniu nowej kadry (??.). Plan wstępny jest bardzo dobry i logiczny w swoich zasadach. Co do zaliczania samodzielnych przelotów jest to trochę dla mnie mniej zasadne, choć nie jestem przeciwny. Problem w lataniu w zawodach polega jak życie pokazuje często na tym, że trzeba stawić się w wyznaczonym terminie, bez względu na to czy akurat życiowe sprawy wymagałyby czegoś innego. Kto jak kto, ale ja mam z tym chyba największy aktualnie kłopot (nawet w zwykłym rekreacyjnym polataniu) i nie sądzę żebym był dobrym aktualnie materiałem na kadrowicza (pomijając już całkiem umiejętności), ale z szacunku dla działania innych nie można pozytywnie nie zareagować na takie wyzwanie. Malkontentom polecam zmienić nastawienie i wyobrażenie sobie jak już są w tej kadrze. Wtedy to już tylko nowa wyczynowa lotnia, treningi w alpach i Rio, masażystki, nagrody od ministra sportu i inne profity :evil: :P B) Wszystko gratis i z podziękowaniami! ;)
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl
Podziękowali: Marcin GIE, fotolot, BOŻYDARO

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena