Cytat z Blogu Leszka Mańkowskiego

"9 czerwca 2012 roku minie 40 lat od chwili kiedy na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim wykonałem swój pierwszy skok ze spadochronem. Był to spadochron desantowy PD-47 a samolot to Gawron SP-CKF.
Od tego czasu wykonałem ponad 1400 skoków oraz wylatałem ponad 1500 godzin na paralotniach i lotniach jako instruktor, na motolotniach, szybowcach oraz samolotach jako pilot. Rozpocząłem również szkolenie balonowe. Od początku lotniczej kariery jestem związany z moim macierzystym Aeroklubem Krakowskim, choć w czasie tych 40 lat odbywałem zawodową służbę wojskową będąc instruktorem spadochronowym Wojsk Powietrzno-Desantowych. Służbę zakończyłem na stanowisku Pomocnika Dowódcy 16 batalionu powietrzno-desantowego, 6 Brygady Desantowo-Szturmowej.
A wszystko zaczęło się od modelarstwa którym param się od 6 roku życia. Inicjatorem był mój Tata. Zapewne przeznaczeniem moim było wychowywać się tuż obok krakowskiego lotniska w Rakowicach-Czyżynach. Było ono miejscem moich zabaw, a później spotkań z prawdziwym modelarstwem i lotnictwem. Byłem na nim gdy powstawało Muzeum Lotnictwa Polskiego…"