Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2014/10/24 10:42 #2016304

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
24 Listopad a moja gorka wyglada jak w styczniu :S :blink: :dry: :huh:




Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2014/10/24 18:06 #2016306

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Piotrolot:

24 Listopad a moja gorka wyglada jak w styczniu



U Ciebie już listopad..? :huh:
U nas jeszcze październik.. :side: ;)

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"
Podziękowali: Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2014/11/01 21:49 #2016371

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Ostatnia okazja do latania bo wyciagi kursuja do Niedzieli 2 .11 . a co niektore jak w Kössen stoja nieczynne od dawna . Wybralem sie z kolegami przy wietrze Poludniowym do Bayerische Zel . Tu wjedziecie caly rok swoim autem pod rampe placac tylko 2.50 E za Ladowanie . Nie ma wyciagu do transportu lotni . Rampa tutaj zapiera dech w piersiach .




O godz 11 na ladowisku wialo 15 km/h . Troche zwatpilem ale na szczycie bylo zerko




Widok na startowisko Paragliding




Cholernie zainteresowal mnie Nowa Rampa po przebudowie . Troche ja wyplaszczono ale ciekawy jest prosty szkielet na bazie rur od Rusztowania Budowlanego













Wszystko w Germanii musi miec swoj mocny " GRUND "









To miejsce jest odjazdowe , od Medytacji po odlot w kosmos



Relax przed startem na dwoch lawkach np dla Personelu Naziemnego :blush:





Wiatr tylno boczny rzucal na kolana




Jedyny Willi - latajacy Lotniarz w wieku ponad 70 lat pokazal klase i zimna krew




Wysokosc robocza ponad 800 metrow i ciezko przerwac Start bo teren gwaltownie opada






Za plecami Budowa zbiornika do nasniezania stoku . Nie przeszkdza to aby wjechac autem pod rampe




Jutro - do zobaczyska w Lengris ;) Tam tez buduja nowa rampe i zaczynaja w Niedziele
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Podziękowali: Madziar

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2014/11/02 00:01 #2016373

  • Andrelo
  • Andrelo Avatar
  • Wylogowany
  • Czasowo zablokowany
  • Czasowo zablokowany
  • Posty: 1347
  • Oklaski: -172
  • Otrzymane podziękowania: 35
Ciekawe co Piotorolot powiesz nt. ramp tymczasowych?
Ostatnio pojawił się taki pomysł na rampę na pickupie, którą można podjechać i wystawić nad klif. Albo składaną na miejscu np. z regulowanymi nóżkami i kotwieniem do ziemi.

Ta jest na ciezarówce, ale chyba stacjonarna :D

Lataj, wnusiu, nisko i powoli
i zwalniaj na zakrętach

Finsterwalder Funfex

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Andrelo.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2014/11/02 04:10 #2016374

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Andrelo@ , zajebiste ;) Kazda Rampa Startowa to dla Deltis , Bezpieczenstwo - i stabilnosc prowadzenie sprzetu w czasie rozbiegu nawet przy odchylkach bocznych wiatru .




Moj Teoretyczny Guru Klaus Irschik w testach da Fly & Glide pisze - czytajcie to stwierdzenie na dole





Co aktualnie wyprawia zarzad Klubu lotniowego Hochries pod naciskiem Konkurencyjnego Parabara klubu :( doprowadza do zgrozy .
Zdemontowano Rampe Zachod i wciagnieto nas za nasze pieniadze w tzw porzadkowanie na startowisku i polozenie maty . Dojscie do startowiska w czasie kiedy lezy snieg bedzie konczylo sie zjazdem na dupie z lotnia . Nie ma mozliwosci podwieszenia sie i ostatecznej spokojnej kontroli przed startem . Dojscie do startowiska to maszerowanie po wylozonych glajtach a Para klub obieca nam " wspolprace " w drodze na start . Juz widze ta wspolprace i poglebianie konfliktow . Robie wszystko w E-meilach klubowych aby Rampe odbudowac i to wlasnie w takim stylu Jak w Sudelfeld . Andrello dzieki :) ten filmik z Pikapem rozesle dalej





Klub Lotniowy Lengris buduje Rampe
dci.kilu.de/lanius/index.php?option=frontpage&Itemid=73
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2014/11/02 20:37 #2016380

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Brauneck 1556 m npm - Lenggries






[b] Dzisiaj [/b] przygotowalem wszystko na lot przy wietrze poludniowym na wspanialej Gorse Nr 2 Pod Monachium . Warunek to punktualnosc rano o 8 15 . Potem Kolej ma w tylku lotniarstwo i ustawianie prymitywnych wagonikow , ktore trzeba recznie podsowac na Tor . Koszt wjazdu z Lotnia zlozona na 4 metry to 10 Euro . Przetestowalem male wagoniki pod katem Funfexa zlozonego na krotko . To szok ! Funfex Nie wejdzie do Wagonika . To jest chyba jedyna spolka w Niemczech , ktora Nie chce sie reformowac i stawia na miesnie konduktora . :blink: Leszek zapowiedzial przybycie okolo 9 .







Na gorze widok Boski sciany Alp z kad dociera Halny do Polski . Tu jakos halniaki przechodza gora i mozna latac przy slabym poludniu






Disiaj w Niedziele wielki dzien dla nastepnych pokolen Pilotow Lotniowych , bowiem po demontazu starej Rampy powstala Nowa w Modrzewiu . Na focie - przyjechala Rampa




Przed trzema dniami koledzy z Klubu przygotowali optyczna aparatura pomiarowa solidne Punkty no i oczywiscie pozadny " GRUND "
















Starano sie wbijac jak najmniej gwozdzi uszczelniajac miejsca przebicia samoklejaca tasma . Blacharz podgiol okladziny belek z blachy aluminiowej aby woda nie miala szans na niszczenie konstrukcji . Modrzew zawiera duzo rzywicy i nie trzeba belek konserwowac Chemicznie
















I pierwszy Testuje Funky Seedwings



Potem Tandem i inni





Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Podziękowali: Mikołaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2014/11/02 22:59 #2016381

  • bodzio
  • bodzio Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 410
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 37
Dźwig do budowania rampy lotniowej w górach .W Polsce nie do pomyślenia ...........

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2014/11/02 23:41 #2016382

  • Marcin GIE
  • Marcin GIE Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • The key is to FLY FREE
  • Posty: 140
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 87
Wogóle nie do pomyślenia, żeby w Polsce zbudowano rampę z taką starannością. Zazdroszczę Niemcom, tej ich dbałości o szczegóły. Gratuluję świetnej jakości rampy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2014/11/03 00:15 #2016383

Bardzo ładnie wykonane i wszystko przemyślane :)
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ruslan Bushchak.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2014/11/03 00:21 #2016384

Bardzo ładnie wykonane i wszystko przemyślane pod względem zabezpieczenia drewnianych belek od deszczu i śniegu. Jedynie co mi się wydaje nie do końca ok, to te cienkie śruby, co wbetonowane i na nich się trzyma ta cała, dosyć ciężka konstrukcja rampy. Ciekawe czy przy starcie lotniarz, ta rampa była stabilna? Nie było widać jak się porusza w trakcie rozbiegu pilota? Osobiście bym dał o wiele grubsze śruby z dużym zapasem wytrzymałości. Różnica w cenie za taką śrubę niewielka a na sercu spokojniej, że konstrukcja wytrzyma wszystko :lol:
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podziękowali: Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena