Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Początkujący a lotnia z napędem Mosquito

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2015/12/03 00:11 #2019611

Czy leżąca pozycja na lotni jest w jakiś sposób męcząca przy długim lataniu?


Tak, ale nawet po kilku godzinach lotu można czuć pewien niedosyt.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2015/12/03 09:37 #2019612

michalo napisał:

Czy leżąca pozycja na lotni jest w jakiś sposób męcząca przy długim lataniu?


Tak, ale nawet po kilku godzinach lotu można czuć pewien niedosyt.


Czyli to działa pewnie tak jak pozycja na motocyklu i jej ewolucja oraz rozluźnianie się w miare wzrostu godzin najazdu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2015/12/03 12:11 #2019613

Hej Shadow

Moze zainteresuje ci moja opinia...
Jestem pilotem PP i PPG od dlugiego czasu. Teraz bede realizowal plan latania na lotni z mosquito.
Mialem te same przemyslenia co do motolotni i lekiej trajki - slinilem sie na mysl i chec posiedania takiego sprzetu.
Jednak postanowilem rozpoczac malymi kroczkami od lotni a potem z mosquito. Moze kiedys jak zluzuja przepisy do takich wynalazkow
co sie skusze...
Jednak co tu chce powiedzieć, pomimo jakegos tam doswiadczenia PP i PPG lotnie to zupelnie inna sprawa. Powiem tak, na kursie nie jest łatwo, chodzi mi tu czas, ograniczenia własne czyli kondycja, pogoda i inne nieprzewidziane elementy.
Szkolenie to nie jest bajka i mozesz sie zdziwić, ze to nie takie proste jakby sie wydawalo na filmach z youtuba. Prawda jest co instruktor lotniowy - jedyny w Polsce na stronie pisze ze to nie paralotnia i potrzebna jest ciagla kontrola...

Pomimo tego że zakonczylem juz szkolenie i to w dodatku w ekspresowym tempie bo w jednym sezonie (lotnia i pierwsze starty na mosquito)to na poczatku szkolenia nie szło mi za dobrze. Były cyrkle, dziobowania, nawet zboczowania ale dzieki instruktorowi, wytrwałości i własnym przemysleniom jakos poszlo i teraz musi być juz lepiej..... :)
Doświadczenie PP i PPG mozena głeboko schować do czasu az bedziesz umial, startować i bedziesz latam wyzej niz jedynie zloty - wygiagarka jest do tego przepustką.


Jak masz checi to lotnie ci sie bardzo spodobają...

Powodzenia i pozdrawiam
Gregor

P.S tu moj 1szy start na mosquito mam nadzieje ze cie podkręci i bedziesz kiedys smigal na Atosie jak marzysz, sam juz o tym mysle lecz zdaje sobie sprawe że jescze za wczsnie.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2015/12/03 12:14 #2019614

Witam wszystkich ponownie :) Nawiązując do dyskusji, nasunęło mi się jedno pytanie. Czy zatem jest sens rozpoczynania przygody z lotniami bez wcześniejszego doświadczenia z paralotniami? Zostałem nieco zbity z tropu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mehow.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2015/12/03 12:17 #2019615

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148

Shadow napisał:

michalo napisał:

Czy leżąca pozycja na lotni jest w jakiś sposób męcząca przy długim lataniu?


Tak, ale nawet po kilku godzinach lotu można czuć pewien niedosyt.


Czyli to działa pewnie tak jak pozycja na motocyklu i jej ewolucja oraz rozluźnianie się w miare wzrostu godzin najazdu.


To oznacza tylko tyle, że do końca to my "normalni" nie jesteśmy ;-) :-D

Tak serio, to owszem na początku czuje się dyskomfort. Później to chyba indywidualna kwestia. Ważnym czynnikiem w kwestii komfortu lotniarza, jest niewątpliwie wygodny kokon, dobrze dobrana długość podwieszenia. Ja kark czuję gdy latam w "akwarium", ale to efekt konieczności bardzo intensywnego rozglądania się wkoło (szczególnie w górę). Wystarczy 30 min nad Skrzycznem, w wydaniu ja i ok. 40 paralotni.
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2015/12/03 12:18 #2019616

wg. mnie to sa 2 rozne aparaty latajace.

Jak checsz latac na lotniach a nie paralotniach to wg mnie nie ma to znaczenia.
Sa przeciez tacy lotniarze co nie latali na paralotni wczesniej....


Gregor

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2015/12/03 14:05 #2019617

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dane_usuniete.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2015/12/03 14:12 #2019618

Gregor,

Dzięki za rzeczową opinię. Sam się zastanawiam jak to będzie z lotnią, bo np jeśli chodzi o PPG czyli napęd na plecach to pojawił się tu problem taki, że mając napęd na plecach magicznie przestawałem czuc skrzydło, co skutkowało dużymi problemami przy starcie aby utrzymac skrzydło nad głową. Bez napędu pełna kontrola i czucie już od pierwszych lekcji a z napędem zero czucia, jakaś magia. Datego zrobiłem PPGG czyli trajke i zero problemów. Byc może to przez ciężar napędu i moją niską wagę tak się działo więc zastanawiam się jak to będzie z lotnią, choc ona po chwili ciężarem nie jest bo sama się podnosi i potem zabiera mnie. Muszę się kiedyś przymierzyc do jakiejś lotni i zobaczyc jak to jest no bo przecież dziewczyny w końcu też latają wiec dlaczego ja miałbym nie dac rady? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Shadow.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2015/12/03 18:52 #2019620

Latanie na lotni wcale nie musi być bardzo kosztowne... wystarczą chęci ludzi którzy mają dostęp do sprzętu z zagranicy by najzwyczajniej pomóc by mieć ten sprzęt za przysłowiowe grosze, a nie próbować zdzierać kasy na początkujących jak się da... Taka jest rzeczywistość tylko mało kto potrafi to tutaj powiedzieć bo woli przemilczeć. Kolego "Cień" obyś robił cień sylwetka lotni ! :) Przyjedź na Żar na mikołajki czymkolwiek busem jak Jacek Sum rok temu czy z którymś z nas. Jak tylko będzie ładnie i będzie dobry delikatny wiaterek to pokażemy Ci jak sie biega z lotnią. PPG zostaw jak masz predyspozycje fizyczne na lotnie czyli jesteś chudy i dobrze biegasz :D
Pozdrawiam Mateusz Erelis

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2015/12/07 17:57 #2019641

Aktualnie przebywam za granicą więc ciężko będzie na mikołajki dotrzec :) Ale zaciekawiłeś mnie tym, że za granicą można kupic taniej sprzęt?

Co do latania na lotni to pewnie nie odpuszczę i kiedyś polatam nawet jak zacznę od PPGG. Nie mówię, że będzie to w roku 2016, ale zobaczymy.

Biegam dobrze :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena