zdjeciaPonownie startujemy akcję: "Zrzutka" na serwer i dalszy rozwój strony.

Sytuacja w tym roku jest poważna, ponieważ... nasza strona stała się dość popularna: generuje sporo ruchu oraz szybko pożera zasoby. A to niestety kosztuje...

 


W 2016 r. musieliśmy dwa razy podwyższać pakiety serwerowe, aby strona mogła nadal działać.
Dlatego ogłaszamy "powszechną mobilizację"!!!Słowo o kosztach:
1. Koszty za serwer wzrosły ponad dwukrotnie (obecnie to ok. 1000 zł), ale i tak dostępne w obecnym pakiecie usługi/ parametry nie są wystarczające dla lotnie.pl.
2. W związku z powyższym konieczna może być kolejna zmiana pakietu/ serwera.
3. Przy obecnych parametrach musimy zadbać o regularne serwisowanie, a w przypadku zmiany serwera sporo pracy/ kosztów będzie związane z przeniesieniem strony.


Słowo o wpływach:
1. W poprzedniej akcji darowizn na lotnie.pl wpłat dokonało zaledwie kilkanaście osób.
Każdej z tych kilkunastu osób z tego miejsca chcemy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować, gdyż to dzięki Wam cała społeczność mogła w ciągu ostatnich 2 lat korzystać z lotnie.pl (a mamy 787 zarejestrowanych Użytkowników, z których co najmniej 80 loguje się regularnie w ciągu jednego miesiąca).
2. Z wpłat zarejestrowanych od XII 2014 (2763 zł), środków wystarczyło na opłacenie serwera lotnie.pl za 2015 i 2016 (wliczając podwyżki), na statuetkę "Film Roku lotnie.pl 2015"+ koszulki nagrody, oraz na wieniec dla Darka.
3. Prosimy więc Wszystkich aktywnych Użytkowników strony o darowizny.
Nie muszą to być duże kwoty, ważne jest, aby zaczęło się udzielać szerokie grono Użytkowników.
Jeżeli coś zostanie po opłaceniu utrzymania lotnie.pl, środki zostaną przeznaczone na nagrody w konkursach (Film Roku Lotnie.pl, inne ?), jakieś sensowne ulepszenia na stronie lub cele związane z popularyzacją lotniarstwa. Będziemy liczyć w tym zakresie na Wasze pomysły i opinie.


Słowo o nas:
Drodzy Użytkownicy – darowizny od kilkunastu osób to zdecydowanie za mało, aby utrzymać lotnie.pl. Jeżeli chcemy się cieszyć spotkaniami na tej stronie, czerpać satysfakcje z wgrywanych osiągnięć, zdjęć, filmów, wymienić się doświadczeniami, korzystać ze sporej już bazy wiedzy zgromadzonej w formie artykułów, poradników, instrukcji, wreszcie z wiedzy kolegów, korzystać z dobrodziejstwa odwiedzalności na stronie sprzedając lub kupując sprzęt lotniowy – musimy liczyć na siebie. Nikt nam tego nie zasponsoruje. Chętnych do sponsorowania oczywiście serdecznie zachęcamy, ale dopóki się nie pojawią, sami musimy o siebie zadbać!


Nas wszystkich tutaj zebranych łączy jedna zasada - wszyscy działamy społecznie dla wspólnej idei.
Idea ta brzmi: POPULARYZACJA LOTNIARSTWA W POLSCE.Jako portal działamy w ścisłej współpracy z Aeroklubem Regionalnym w Pińczowie, który min. prowadzi dla lotnie.pl odrębne sub-konto.
Z tego też względu, podobnie jak poprzednio, darowizny celowe na utrzymanie lotnie.pl prosimy wysyłać na podany poniżej rachunek Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie:

27 1050 1416 1000 0024 0609 3050
Bank: ING

Ważne: W tytule przelewu prosimy wpisać: "darowizna C-L.pl" oraz swoją Nazwę Użytkownika na lotnie.pl.
("darowizna C-L.pl" oznacza: "darowizna celowa na lotnie.pl", natomiast Nazwa Użytkownika ułatwi nam dodanie do profilu Użytkownika dopisku "Sponsor lotnie.pl 2016".)
Ze względów czasowo-organizacjnych, dopiski w profilach mogą pojawić się z opóźnieniem - prosimy o wyrozumiałość.
Ewentualne inne formy przekazania darowizn prosimy uzgodnić bezpośrednio z Bartkiem Stelmachem - kontakt (redaktor i członek RF lotnie.pl, wiceprezes ARwP).