Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jaki rozmiar lotni wybrac?

Jaki rozmiar lotni wybrac? 2011/06/22 11:32 #1550

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dane_usuniete.

Jaki rozmiar lotni wybrac? 2011/06/22 11:35 #1551

Daf to oznacza 75kg z gratami? Napisz swoją wagę w ubraniu w jakim idziesz latać, nie doliczaj żadnego kokonu.
Latanie w górach w ostrych warunkach wymaga dużej wiedzy i umiejętności. Dla takich lotów lepiej mieć lotnie w górnej granicy wagowej. Latanie w terenie płaskim lub lekko pofałdowanym można wziąć lotnie troszeczku większą. Jak masz podany widelec wagowy 65-105kg to oznacza że w tym zakresie lotnie jest testowana i zachowuje się poprawnie jak należy i odpowiada danemu testu jaki otrzymała. Więc spokojnie może latać na takiej lotni jaka będzie odpowiadać ci w danym miejscu gdzie będziesz latać.
Co do argumentów to nie dziw się że ich nie ma bo ile razy można powtarzać to samo? :lol:
Przelicznik jest prosty, wstajesz na wagę w ubraniu, dodaje uprząż i wiesz dokładnie ile co waży. Zatrzesz na widelec wagowy lotni i wszystko jasne jak słońce. Powiedz jakich jeszcze szukasz argumentów?
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki rozmiar lotni wybrac? 2011/06/22 11:48 #1552

  • daf
  • daf Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38

Roland napisał: Chyba trochę za bardzo przejmujesz się tym zakresem wagowym, ja dodam jeszcze że moja lotnia Funky 17 ma zalecany zakres wagowy pilota 80-120 kg, ja ważę 90 kg i nie mam żadnych kłopotów z lataniem, nawet w trudnych warunkach. Na mojej lotni latał też Andrzej (sporo lżejszy) a także słowacki intruktor Martin (także sporo lżejszy ode mnie) i obydwaj chwalili zachowanie lotni.

OK, to juz cos z zycia wziete, taki przyklad jakos bardziej przekonuje.Dzieki.

Roland napisał: Pamiętaj że lotnia jest tylko narzędziem w rękach pilota i to tak naprawdę pilot lata.
Niech przykładem będzie Wojtek z Wałbrzycha który od roku lata w zasadzie tylko na Perfex-ie, ale jak on lata, kto widział ten wie.

Jasne, wiem ,ze to pilot lata i wiem, ze Wojtek potrafi latac "na niczym", w sensie warunkow pogodowych.:)
Swoja droga ten Perfex jest niesamowity, chetnie bym nabyl taka lotnie, niestety ja potrzebuje mniejszego odpowiednika czyli Lightfex, a np. na dhv jak do tej pory nie widzialem takiego na sprzedaz.
Pilot lata, ale chodzi o to zeby sie nie zahetac po 15 minutach. That's my point.;)
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez daf.

Jaki rozmiar lotni wybrac? 2011/06/22 11:54 #1553

  • daf
  • daf Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38

Ruslan Bushchak napisał: Daf to oznacza 75kg z gratami? Napisz swoją wagę w ubraniu w jakim idziesz latać, nie doliczaj żadnego kokonu.

Nie wazylem sie w ubraniu, ale ile doliczyc, 3-5kg? Na ta chwile byloby to 66-68kg.

Ruslan Bushchak napisał: Jak masz podany widelec wagowy 65-105kg to oznacza że w tym zakresie lotnie jest testowana i zachowuje się poprawnie jak należy i odpowiada danemu testu jaki otrzymała.

Niby tak, ale podalem przyklad lotni WW, gdzie manual mowil co mowil(przeczytaj 2 moj post).
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez daf.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena