Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Quasar_R2

Quasar_R2 2017/05/06 19:53 #2022576

Wydaje mi się, że główne podwieszenie jest dobrej długości tylko przednią linkę muszę trochę wydłużyć. Samemu trochę trudno stwierdzić co byłoby lepsze dlatego przy najbliższej okazji poproszę kogoś o pomoc aby mi w tym pomógł.
Trzeba też brać pod uwagę zniekształcenia jakie wychodzą przy filmowaniu obiektywem szerokokątnym, w rzeczywistości nie jest aż tak źle.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Quasar_R2 2017/05/06 22:31 #2022577

Ja mam teraz tak jak na tym filmie. Wymagało to zamówienia 2 dodatkowych taśm, bo z pierwszego razu nie trafiłem, choć dokładnie wymierzałem.


A kokonie Aeros Viper S, miałem zbyt nisko i po godzinie już mnie polały ręce :( Choć ta odległość jest ok, trzeba się przyzwyczaić do niej. :)


Michał jak możesz sobie pozwolić na nowy kokon, to będzie najlepsze co możesz zrobić w kwestii kokonu :cheer:
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Quasar_R2 2017/05/08 11:18 #2022579

A jaki kokon najlepiej kupic Ruslan? Bo nie powiedziales, a wielu z nas ciekawi co bys zasugerowal. WoodyValley? Skyline?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Quasar_R2 2017/05/08 13:02 #2022580

JacekJJ napisał: A jaki kokon najlepiej kupic Ruslan? Bo nie powiedziales, a wielu z nas ciekawi co bys zasugerowal. WoodyValley? Skyline?


Witam!
Ja do tej pory ożywałem kokony dwóch firm, Aeros i Woody Valley.
Obie firmy robią rewelacyjne kokony, ale i tu są zady i walety :cheer:
Mój ostatni kokon Aeros Viper S spisywał się super. Dobrze skrojony i mega wygodny :)
A kokon w którym teraz latam WV Tenax2, to kokon kupiony był bardzo dawno temu i cały czas nie mogę się z nim dogadać, choć ostatnio po pewnych zmianach i regulacjach jakoś się dogaduje i jest w miarę ok.

Jacku bardzo ciężko doradzać komuś, choć niby wszystko jest jednakowe i jesteś podwieszony tylko w jednym punkcie. W porównaniu do kokonów paralotniowych, to kokon lotniowy jest prosty jak budowa cepa!!! :lol: A jednak nie takie to proste z doradzaniem w wyborze. JA bym szukał kokon w firmie Aeros i Woody Valley. :)
Wracając do doradzania, to nic nie mogę powiedzieć o najnowszym kokonie WV Tenax4, choć z góry zakładam na 99% mogę powiedzieć z własnego doświadczenia z tą firmą, że ich kokony to górna półka i warto zainwestować w kokon z tej firmy. :)
www.woodyvalley.eu/en/pro/tenax-4/

Co do nowego kokonu Aeros Viper C, to jedynie co mogę powiedzieć że rozmowy z Olkiem, to że kokon wyszedł super i że, to zupełnie nowa koncepcja projektowania kokonu w Aerosie i spore zmiany w technologii produkowania takiego kokonu. A jak jest w praktyce, to w rótkim cza się dowiem na własnej skórze :) Wtedy napisze wszystko co myślę o nowym kokonie Aeros Viper C :)
aeros.com.ua/structure/hg/viperc_en.php
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Quasar_R2 2017/05/08 13:39 #2022581

Skoro Aeros Viper byl mega wygodny i dobrze skrojony, to czemu od lat latasz w starym WV Tenax 2 ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Quasar_R2 2017/05/08 13:50 #2022582

JacekJJ napisał: Skoro Aeros Viper byl mega wygodny i dobrze skrojony, to czemu od lat latasz w starym WV Tenax 2 ?


Jacek ty ja wiedzę nie masz się czym zająć? Co zabrakło ci na majowe kilku holi na 3000m żeby zrobić zlota? :lol:
Wracając do kokonów to dla siebie wybieram tylko z tych dwóch firm, Aeros i Woody Valley.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Quasar_R2 2017/05/09 00:54 #2022587

Zamiast wracac do kokonow, powinienes wogole od ich tematu nie odchodzic. Zamiast skupic sie na temacie dyskusji i merytorycznym uzasadnieniu waznej sprzecznosci ktora popelniles wyskakujesz z kmiotowatymi wnioskami.
Mam duzo zajec, az za duzo, co oznacza ze Twoj pierwszy wniosek jest bledny.
No i proba osmieszania tego, ze latamy przy kazdej okazji kiedy pogoda pozwoli, nawet jak nie ma termy i robimy sobie wtedy godzinne loty z 2500 czy 3000. To czyni takim pyskujacym prostaczkiem, ktory nie wie juz czego tu sie zlapac, byle uniknac odpowiedzi na pytanie dlaczego nie latasz jako dealer aerosa w kokonie aerosa, mimo iz wg Twoich slow byl on rewelacyjny..
Zauwazyles, ze rzadko kiedy da sie przyznac Ci racje? Masz tak odrealnione zdanie na prawie kazdy temat, ze nawet odrolnienie przez agencje rynku rolnego nie pomoze.
Wez popracuj moze nad soba.
Przyznam, ze rozdraznilo mnie kiedy sprobowales naciagac Michalo na zakup nowego kokonu, kiedy wystarczy mu regulacja jednym sznureczkiem.
Promujesz zbedny konsumpcjonizm, podczas gdy Michalowi moze byc w tym kokonie dobrze i wygodnie. Przymierzal juz inne, nie zachycily go na miare tysiaca euro, to go nie napastuj.
Poczuje potrzebe, to sam bedzie wiedzial jakie kroki podjac.
Podziękowali: fotolot, Michał, stanlee

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Quasar_R2 2017/05/09 13:49 #2022589

JacekJJ napisał: Zamiast wracac do kokonow, powinienes wogole od ich tematu nie odchodzic. Zamiast skupic sie na temacie dyskusji i merytorycznym uzasadnieniu waznej sprzecznosci ktora popelniles wyskakujesz z kmiotowatymi wnioskami.
Mam duzo zajec, az za duzo, co oznacza ze Twoj pierwszy wniosek jest bledny.
No i proba osmieszania tego, ze latamy przy kazdej okazji kiedy pogoda pozwoli, nawet jak nie ma termy i robimy sobie wtedy godzinne loty z 2500 czy 3000. To czyni takim pyskujacym prostaczkiem, ktory nie wie juz czego tu sie zlapac, byle uniknac odpowiedzi na pytanie dlaczego nie latasz jako dealer aerosa w kokonie aerosa, mimo iz wg Twoich slow byl on rewelacyjny..
Zauwazyles, ze rzadko kiedy da sie przyznac Ci racje? Masz tak odrealnione zdanie na prawie kazdy temat, ze nawet odrolnienie przez agencje rynku rolnego nie pomoze.
Wez popracuj moze nad soba.
Przyznam, ze rozdraznilo mnie kiedy sprobowales naciagac Michalo na zakup nowego kokonu, kiedy wystarczy mu regulacja jednym sznureczkiem.
Promujesz zbedny konsumpcjonizm, podczas gdy Michalowi moze byc w tym kokonie dobrze i wygodnie. Przymierzal juz inne, nie zachycily go na miare tysiaca euro, to go nie napastuj.
Poczuje potrzebe, to sam bedzie wiedzial jakie kroki podjac.


Jacek mniej więcej znam ciebie i w jaki sposób potrafisz prowadzić rozmowę. I dla tego czasami pół serio pół żartem odpowiadam ci. Wiem że wprawie nigdy nie ma z tobą konstruktywnej rozmowy i nawet ostatnio nie staram się jej szukać z tobą i tobie podobnym. Masz swój świat i super, bardzo się ciesze. I nie chcę więcej wracać do tego tematu,po prostu nie chcę!!! Bo tak naprawdę, to z tobą nie da się rozmawiać, bo ty oprócz samego siebie i swoje wydumanej racji nic innego nie dopuszczasz. Szkoda czasu nawet na dyskutowanie z tobą, choć nie ukrywam że cały czas popełniam ten sam błąd i znów próbuje z tobą dyskutować, z góry wiedząc, że zaraz wyjdzie z ciebie prawdzie twoje JA!!!
Jak można z tobą gadać, kiedy ty nawet na tak prosty żarcik, o hol na 3000m nie zakumkałeś. :lol: A jedynie co zrobiłeś to wydaliłeś z siebie co masz w sobie w środku!!!
Przykro mi że po latach, my nadal wypisujemy takie brednie na forum!!! :(

Wracając do kokonów, to jak mam uszyte dwa kokony na mnie, to dokładnie wiem co mi się podoba i nie podoba w każdym kokonie. Na dzień dzisiejszy nie mam takiego porównania i tak naprawdę to jedynie mogę powiedzieć który mi się bardziej podoba z wyglądu. No z doświadczenia jakie mam z tymi firmami Aeros i Woody Valley, to wiem że firmy się starają i jak już coś wychodzi od nich na rynek, to warto na to zwrócić uwagę i postarać się uzyskać jak najwięcej informacji na ten temat.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podziękowali: dane usuniete

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Quasar_R2 2017/05/10 01:10 #2022596

O prosze, ledwie troszke pracy w Ciebie wlozylem i juz napisales taki ladny stylistycznie post. Wzruszylem sie. Szczegolnie tym, ze budujesz sobie moj obraz w wyobrazni. Pewnie zona mowi wieczorami, Ruslan, chodz do lozka, a Ty ze nie, bo musisz jeszcze godzinke porozmyslac o Jacku, a potem jeszcze 20 minut o jemu podobnych.. naprawde doceniam.
Ten obraz jest oczywiscie zupelnie nietrafiony, ale to nic, liczy sie dobra intencja. Moze wkoncu sie uda. Poczekom.

A zauwazyles ta sprzecznosc w rozpoczynaniu dyskusji ze mna od slow nieee, nie chce juz z toba dyskutowac, naprawde nie chce, dlatego zaczne od slow.. itd

Zarciki rozpoznaje natycmiast, bezblednie po jednej nieodlacznej cesze jaka musza posiadac. Otoz musza smieszyc. To co nazywasz zartem, nijak mnie nie smieszylo, jak bym tego nie czytal, to jakos nic, ani kacik ust mi nie drgnal. Jesli kogos ten Ruslana "zart" rozbawil to prosze o wystapienie z taka deklaracja, bo potrzebuje porady jak to rozebrac, zeby smieszylo.

Milo mi, ze doceniasz moj wklad mowiac, ze razem piszemy brednie. Dziekuje, ale przyznaje, ze ja tylko odrobine Cie stymuluje w tej produkcji. Wiec nie przecenialbym swego udzialu. Ba, nawet przyznam sie ze raczej pracuje nad odwroceniem tych tendencji, latami, ale nieregularnie. W tym upatruje przyczyne braku trwalych sukcesow. Ale i ten dzisiejszy, choc maly, cieszy mnie niezmiernie.

No i masz, na koniec do kokonow wrociles znow, piszac slow kilka, jednak odpowiedzi na zadane pytanie sie w nich nie doszukalem. Zartow tez nie. A chcialbym poglebic swa wiedze o te odpowiedz.

Serdecznie pozdrawiam i zycze milych snow.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Quasar_R2 2017/05/10 09:58 #2022598

Jacek co ty i ja możemy powiedzieć o porównaniu nowych kokonów Viper C i Tenax4? NIC!!! Jedynie co można powiedzieć który jest z wyglądu ładniejszy i jak jest skrojony.
Jak sam zauważyłeś, to producencie nie chętnie pokazują dokładne foto swoich kokonów na swoich stronach www. Można więcej zobaczyć na różnych forach lotniowych, zresztą po to te fora i mają służyć.
Bardzo dobrem doświadczeniem jest pojechanie na wystawy lotniowe. Tam można porównać wszystkie kokony jakie będą wystawione i wtedy zdecydować się na któryś z nich. Tak jak pisałem, że przy wyborze dla siebie kokonu, biorę pod uwagę tylko dwie firmy, Aeros i Woody Valley.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena