Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kupię lotnię dla osoby początkującej

Kupię lotnię dla osoby początkującej 2011/05/17 12:45 #1215

  • Jacor
  • Jacor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jestem zainteresowany zakupem lotni dla osoby początkującej, chcącej dopiero poznać arkana sztuki latania. Proszę o porady i ewentualne oferty. Z góry dziękuję B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kupię lotnię dla osoby początkującej 2011/05/17 12:51 #1218

Witam
A masz już rozpoczęty kurs lub ukończyłeś pierwsze II stopnie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kupię lotnię dla osoby początkującej 2011/05/17 13:00 #1219

Jacor napisał: Jestem zainteresowany zakupem lotni dla osoby początkującej, chcącej dopiero poznać arkana sztuki latania. Proszę o porady i ewentualne oferty. Z góry dziękuję B)


Generalnie uważam za wysoce niewskazane kupowanie jakiejkolwiek lotni przed podjęciem szkolenia. Jak pokazuje praktyka z którą miałem okazję się zetknąć na własnej skórze i bliskich mi kolegów, szkolenie najlepiej zaczynać na lotni ala Rogalo (Dana), potem bardzo szybko przejść na lotnię typu Mars a o swojej własnej lotni myśleć na początku trzeciego etapu i niech to będzie lotnia z otwartym, pływającym dźwigarem.

pozdrawiam

Roland

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kupię lotnię dla osoby początkującej 2011/05/17 13:04 #1220

Roland napisał:

Jacor napisał: Jestem zainteresowany zakupem lotni dla osoby początkującej, chcącej dopiero poznać arkana sztuki latania. Proszę o porady i ewentualne oferty. Z góry dziękuję B)


Generalnie uważam za wysoce niewskazane kupowanie jakiejkolwiek lotni przed podjęciem szkolenia. Jak pokazuje praktyka z którą miałem okazję się zetknąć na własnej skórze i bliskich mi kolegów, szkolenie najlepiej zaczynać na lotni ala Rogalo (Dana), potem bardzo szybko przejść na lotnię typu Mars a o swojej własnej lotni myśleć na początku trzeciego etapu i niech to będzie lotnia z otwartym, pływającym dźwigarem.

pozdrawiam

Roland




No i dobrze by było poradzić się instruktora o to czy dana lotnia będzie właściwa pod wagę umiejętności itd

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kupię lotnię dla osoby początkującej 2011/05/17 13:16 #1221

obywatel2x napisał: No i dobrze by było poradzić się instruktora o to czy dana lotnia będzie właściwa pod wagę umiejętności itd


Faktycznie, bo był już przypadek gdy kursant zgłosił się na 3 etap z Discusem, dużo na nim niestety nie polatał :( Nie polecam szkolenia się samemu, na małej górce, metodą prób i błędów, szkoda czasu, nerwów, zdrowia, sprzętu i pieniędzy. Przykład (przewinąć na 5 minutę):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kupię lotnię dla osoby początkującej 2011/05/17 13:42 #1223

Roland powiem ci że nie zawsze jest tak tragicznie jak w tym przypadku u Was. Kolega prawdopodobnie miał za mało doświadczenia na Discusa i tak naprawdę nie powinien był lecieć na nim. Szkoda że ktoś nie sprawdził jego umiejętności przed startem a dopuścił go do lotu. Można było tego uniknąć, sprawdzając co potrafi pilot.
Przykładowo ja pod koniec kursu wyholowałem się na moim pierwszej lotni Discus 15A. Spokojnie radziłem na nim bez problemów. Ale trzeba sobie powiedzieć prawdę, że wcale nie potrzebowałem tej lotni Aeros Discus po szkoleniu, a jak najbardziej potrzebowałem lotni Aeros Target na pierwsze 2 sezony latania. Super bezpieczna i super latająca loteńka.
Bardzo ważne przy zakupie lotni używanej, to sprawdzić szybki i niedrogi dostęp do części zamiennych to dej lotni. Czasami się zdarza pilnie potrzebujesz rury luba jednego ramionka a jej niema, lub kosztuje 100e jedno ramie.
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
P.S. Roland jak podajesz przykład z Discusem i jednocześnie podajesz film do tego tematu, to napisz że na filmie pokazano inną lotnie a nie Discus.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ruslan Bushchak.

Odp: Kupię lotnię dla osoby początkującej 2011/05/17 15:39 #1227

Ruslan Bushchak napisał: Roland powiem ci że nie zawsze jest tak tragicznie jak w tym przypadku u Was. Kolega prawdopodobnie miał za mało doświadczenia na Discusa i tak naprawdę nie powinien był lecieć na nim. Szkoda że ktoś nie sprawdził jego umiejętności przed startem a dopuścił go do lotu. Można było tego uniknąć, sprawdzając co potrafi pilot.


Rusłan Ty jesteś po prostu złośliwy. Kuźwa od jakiegoś czasu jak cokolwiek napiszę to zastanawiam się czego się przyczepisz. To była tylko żywa ilustracja tego że nawet kursant II etapie może wciąż nie być świadomy swoich niewystarczających umiejętności. Użyłem tego przykładu żeby ktoś mi zaraz nie zarzucił że opowiadam bajki bo po II etapie kursant może już sam sobie kupować lotnię. Wiele było powodów aby ta lotnia nie zakończyła w taki sposób swojego żywota (i to bynajmniej nie w pierwszym locie), jednym z nich byłoby gdyby sprzedający tą lotnię zorientował się nieco bardziej komu ją sprzedaje i nie zrobił tego ... bo oczywiście Ty byłeś tym sprzedającym. Po ch.. dalej rozgrzebywać ten temat.

Ruslan Bushchak napisał: Bardzo ważne przy zakupie lotni używanej, to sprawdzić szybki i niedrogi dostęp do części zamiennych to dej lotni. Czasami się zdarza pilnie potrzebujesz rury luba jednego ramionka a jej niema, lub kosztuje 100e jedno ramie.


A to święta prawda, kupując lotnię warto zwócić uwagę czy nie jest to unikat na skalę światową a także czy producent (serwis) jest np. w Australii czy też może znacznie bliżej, w zasięgu jednego dnia samochodem.

Ruslan Bushchak napisał: P.S. Roland jak podajesz przykład z Discusem i jednocześnie podajesz film do tego tematu, to napisz że na filmie pokazano inną lotnie a nie Discus.

Po raz kolejny niewłaściwie zrozumiałeś to co napisałem.

pozdrawiam

Roland

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kupię lotnię dla osoby początkującej 2011/05/17 17:38 #1229

Roland kolega pyta co kupić dla początkującego a nie o sprzęt dla doświadczonych pilotów. Do czego miał służyć przykład z Discusem? Tak żeby popisać se?
Po drugie odnośnie tego Discusa. Kolega kupił ten Discus nie u mnie a u kogoś, jako używany. Więc Roland przed tym jak pisać to się dowiedź co i jak a później pisz.
Roland tak szczerze to nie szukam żadnej zaczepki ale widzę że ty ciągle szukasz rozrywki na swoją d...!!!
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena