Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Aaaby wjechać na Żar...

Aaaby wjechać na Żar... 2008/06/27 12:22 #2004617

  • Smyk
  • Smyk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Niestety zafundowano nam "państwo prawa". Gdyby to było dobre prawo, to jeszcze ok., ale takie jakie jest, nie pozwala wjeżdżać na szczyt Żaru.
Trochę do wiadomości, wysłałem trzy pisma, na razie w swoim imieniu: jedno do wójta gminy Czernichów (odpowiada za uchwałę zakazującą wjazdu na Żar), naczelnika powiatowej komendy policji w Żywcu (odpowiada za instrukcje postępowania policjantów w drobnych przypadkach), oraz komendanta komisariatu policji w Gilowicach (odpowiada za regulaminowe zachowanie swoich podwładnych).


Szanowny Panie,
Dnia 22.06.2008r. o godzinie 10:55, na drodze prowadzącej na Górę Żar zostałem zatrzymany przy znaku zakazu ruchu. Policjant zakazał mi dalszej jazdy.
W związku z tym wydarzeniem chcę zwrócić uwagę na trzy sprawy:

1) Skarga na nieregulaminowe zachowanie funkcjonariusza, który:
a. do zatrzymania mnie użył wskazującego palca (!);
b. nie posiadał czapki;
c. odzywał się w sposób nieuprzejmy i niezgodny z regulaminem: nie przedstawił się, mówił do mnie na „Ty”, tonem agresywnym;
d. O ile wiem, policjant nie ma prawa zakazywać dalszej jazdy trzeźwemu kierowcy.

2) Podczas zatrzymania na dachu posiadałem lotnię. Odrobina wyjaśnienia: lotniarze przyjeżdżają na Żar od ponad 30 lat. Przejeżdżają z całej Polski, nierzadko po kilkaset kilometrów. Są uznawani za atrakcję turystyczną, co roku przyciągając na szczyt góry pewną ilość ludzi. O ile wiem, Żar jest unikalnym miejscem w całej Polsce, w którym kontakt między lotniarzami, a zwykłymi „cywilami” jest tak prosty.

Na górę Żar przyjeżdżamy w celu latania i nie mamy innej możliwości wwiezienia lotni, niż samochodem. Zyski, jakie płyną z racji naszej obecności na górze znacznie przekraczają straty z racji wjeżdżania przez nas na szczyt samochodami.

Konieczność ubiegania się o zezwolenie na wjazd jest dla nas biurokratyczną przeszkodą, bo w ciągu tygodnia, w godzinach pracy urzędu gminy, znajdujemy się w swoich miejscach zamieszkania. Daleko od Międzybrodzia.

Prowadzone już były rozmowy z wójtem gminy Czernichów, żeby „przepustką” do wjazdu na górę była umieszczona na dachu samochodu lotnia.
Możliwe też jest umieszczenie pod znakiem zakazu ruchu tablicy informującej „Nie dotyczy pojazdów przewożących lotnie”.

Wreszcie, z racji „pożyteczności społecznej” czynu (wspieranie rozwoju turystycznego regionu), policjant, zamiast straszyć lotniarza mandatem, może zastosować pouczenie.
3) Tego samego dnia, ok. pół godziny później, prawdopodobnie ten sam funkcjonariusz nie zezwolił na wjazd na górę instruktora paralotniowego, który posiadał pisemne upoważnienie Wójta gminy Czernichów. Za powód policjant ten podał niezgodność numerów rejestracyjnych na zezwoleniu, z numerem samochodu w którym przebywał instruktor. Tymczasem zezwolenie na wjazd ma charakter imienny. Numer rejestracyjny jest tam umieszczany tylko jako informacja uzupełniająca (aby samochodem mogły np. zjechać z góry również inne osoby).

Uprzejmie proszę o podjęcie działań mających na celu ułatwienie lotniarzom i paralotniarzom wjazdu na szczyt góry Żar, gdyż jest to we wspólnym interesie zarówno gminy, jak i samych lotniarzy i paralotniarzy.

Z poważaniem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Aaaby wjechać na Żar... 2008/06/27 12:47 #2004621

UHM..a Wojt Ci odpowie, ze wogole to on by byl za zamknieciem tej gory dla wszystkich, zaoraniem drogi i mozliwoscia wlazenia tam pieszo tylko dla tych co tam od pokolen mieszkaja. Bo turysty to oddychaja ich czystym powietrzem i dla nich juz go zabraknie niedlugo, smieco, halasujo, krzywo paczo i lepsze samochody od Wojta majo, co go najbardziej drazni. A ten policjant to pewnie brat wojta i mu wojt powie: "jok nastepnom razom Smyko spotkosz, to gu w zad z kierpca zasadz, co by mie gupot nie wypisywol, bo ja to potym cytoc musa i mie sie lod tygu wzrok psuja, jiiihaaa"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Aaaby wjechać na Żar... 2008/06/27 12:57 #2004622

  • Smyk
  • Smyk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
No to wtedy napisze do niego pismo nie Michał Smyk, a Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe. ;)

A potem Rzecznik Praw Obywatelskich...
Potem Palikot...
Potem przedstawiciel Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu...

Trzeba dbać o swoje... bo nas będą jak tych indian w USA przepędzać...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Aaaby wjechać na Żar... 2008/06/27 15:00 #2004623

Muszę stanąć w obronie Wójta Gminy Czernichów, miałem okazję rozmawiać z nim osobiście i nie zgadzam się z zarzutami postawionymi mu przez Smyka. Jest to człowiek jak najbardziej przychylny zarówno paralotniarzom jak i lotniarzom, nigdy nie słyszałem żeby komukolwiek odmówił wydania pozwolenia na wjazd na górę z lotnią na dachu. To prawda, że pozwolenie pisemne można dostać tylko w dzień roboczy, jednak tutaj Wójt wyszedł naprzeciw naszym oczekiwaniom i powiedział mi żeby w razie jakichkolwiek problemów z wjazdem na górę z lotnią, dzwonić do niego a on się tą sprawą zajmie osobiście. Czy ktoś wykonał do niego jakiś telefon i został zlekceważony, chyba nie? A więc straszenie kogokolwiek sądem jest chyba mocno przedwczesne i nie na miejscu, w ten sposób wiele nie zdziałamy. Zakaz może być utrzymany, lotniarze będą się mogli pożegnać z górą Żar, a turyści i tak przyjadą popatrzeć na paralotniarzy którzy wjadą tam kolejką. Zakaz wjazdu ma służyc temu aby na górę nie wjeżdżali samochodami zwykli turyści tylko korzystali z kolejki. W końcu Wójt musi dabać o interes miejscowych przedsiębiorstw, inaczej kolejka prawdopodobnie przestała by istnieć (mogłaby zbankrutować).
Z władzami miejscowymi powinniśmy rozmawiać a nie prowadzić bitwę na pisma, bo możemy ją przegrać.
Na podstawie relacji Smyka, widzę tutaj winę tylko po stronie nadgorliwego policjanta.

Niedawno został wyłączony dostęp do forum Piotrolotowi bo pisał nieprzyjemne rzeczy o ludziach lotnictwa, których może nawet nigdy nie spotkał. Teraz widzę podobne wypowiedzi skierowane do Wojta, nie zachowujmy się w ten sposób.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Aaaby wjechać na Żar... 2008/06/27 15:14 #2004624

  • Smyk
  • Smyk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Luz, czy ja coś na wójta piszę? Słyszałem, że jest przychylny lotniarzom i bardzo mnie to cieszy.

Natomiast czy nie jest tak, że rada gminy, czyli wójt, odpowiada za uchwałę zakazującą wjazdu wszystkim samochodom nieposiadającym zezwolenia na szczyt Żaru?

Bo to chyba jedyne co o wójcie napisałem. Czyli prawdę. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Aaaby wjechać na Żar... 2008/06/27 15:43 #2004625

Ja też jestem przekonany, że możemy tę sprawę z Wójtem załatwić raz na zawsze i już nie będzie problemu z wjazdem na górę.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Aaaby wjechać na Żar... 2008/07/27 18:14 #2004814

  • Smyk
  • Smyk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
"Komenda Powiatowa Policji w Żywcu
Komisariat w Gilowicach


Sz. P. Michał Smyk
zam Warszawa etc...

W nawiązaniu do Pana pisma z dnia 27.06.2008 roku w sprawie nieprawidłowości podczas kontroli drogowej w miejscowości Międzybrodzie Żywieckie w dniu 22.06.2008 roku informuję, iż zapoznałem się z Pana uwagami. Pragnę poinformować, że znak zakaz ruchu umiejscowiony na drodze prowadzącej na Górę Żar został ustawiony przez zarządcę drogi i zgodnie z Decyzją Rady Gminy obowiązuje od godziny 9.00 do 17.00.
Zwolnieni z zakazu są mieszkańcy oraz osoby posiadające zezwolenia wydane przez Urząd Gminy w Czernichowie. Wspomniane zezwolenie zawiera dane osoby jak również pojazd, którym się porusza. Policja jako organ kontroli ma obowiązek respektowania przepisów ruchu drogowego przez kierujących. Dlatego policjant właściwie poinformował Pana o zakazie dalszej jazdy i ewentualnych konsekwencji nie przestrzegania przepisów prawa. Funkcjonariusz pouczał innych kierujących pojazdami, które zatrzymały się i blokowały drogę.

Pana sugestie dotyczące wjazdu do Górę Żar przez lotniarzy i paralotniarzy zostały przekazane zarządcy drogi Wójtowi Gminy Czernichów, który przedstawi je na sesji Rady Gminy."

Edytowany przez: smyk, w: 2009/06/17 17:17

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Aaaby wjechać na Żar... 2008/07/27 22:16 #2004816

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
Hej Smyku

ten zakaz wjazdu na gore Zar to trzeba by sie dokladnie zapoznac z przepisami na ile gmina jest wstanie zamknac droge publiczna.
To sparawa dla adwokata ktory w takowych przepisach sie rozeznaje.
Jako pojedyncza osboa nie jestes panie Michale dla gminy zadym partnerem do jakichkolwiek niegocjacji.
Tylko Polskie Stowarzyszenie Parolotniwe jako organizacja moze u pana Wojta cos zdzialac a najwiecej zdzialaby jakis latajcy posel do sejmu.
Co z tym sprzyjaniem Wojta lotniarzom - wojt jest nowy tzn teraz nowy ale wczesniej tez mial sowje kadencje.
Na tym ze autem nie mozna wjechac na gore zarabia glownie zbudowana tam kolejka. Reszte mozecie sobie dopowiedziec......................

Pozdrawiam serdeczenie i jak co to trzeba sie wynosic do latania za granice.

Edytowany przez: Leslaw, w: 2008/07/29 00:02
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena