Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dotyczy wjazdu na Żar

Dotyczy wjazdu na Żar 2009/01/31 23:48 #2006467

Kolego Michalo!Z tym problemem również mieliśmy do czynienia na przestrzeni lat.Załatwiliśmy to w następujący sposób: załatwiliśmy z wójtem gminy i milicją(jeszcze wtedy)oraz kierownictwem Szkoły Szybowcowej,że nasz samochody zostaną w jednakowy sposób oznakowane(nalepka z flagą APRL - u )i od tej pory stosowaliśmy to,nie było większych problemów i wjeżdżaliśmy na sam szczyty Żaru.Więc wszystko kwestia organizacji i chęci pracy,troszeczkę w czynie społecznym ,dla kolegów lotniarzy.Jeśli chodzi o pomost na krawędzi zbiornika...próbowaliśmy też załatwić sprawę ale z uwagi na dwa wypadki utonięcia obsługi zbiornika ,ten temat był wtedy nie do przeskoczenia.Co dotyczy pomostu startowego na Żarze ,wiem że latanie dzisiaj na lotniach jest troszeczkę inne niż kiedyś ,kiedy pomosty nie były popularne(mimo ,że były zbudowane przez nas) Moja propozycja była by taka,żeby zbudować pomost startowy,oczywiście za wiedzą kierownictwa Szkoły i Wójta Gminy w Czernichowie.W/w pomost powinien być na kółkach,by odpowiednio przeciągać go na kierunek wiatru.Wiadomo,ze pomost potrzebny jest tylko lotniarzom ,a nie glajciarzom. Za co go zbudować? Myślę ,że poskładać się na niego ,to nie jest duży koszt.(ktoś potrafi spawać ,kto ma zbyteczne rurki w domu stalowe,ktoś ma deski) i systemem gospodarczym,jak myśmy to robili można odpowiedni pomost startowy zbudować.Jest zima ,więc skrzyknąć się na kawce,w Szkole Szybowcowej lub w restauracji pod Żarem i na ten temat podyskutować a starty będą na pewno bezpieczniejsze na Żarze.Myśmy po cichu ,po kryjomu obcinali czubki drzew ,szczegolnie przy starcie na zachód ale myślę ,że dzisiaj nie tędy droga.U wielu z Was widzę chęć działania na rzecz polskiego lotniarstwa i z tego się bardzo cieszę! Skrzyknijcie się bez kłótni ,sprzeczek,ustalcie cele i działajcie!A latanie na Żarze będzie przyjemniejsze i bezpieczniejsze.Nie wiem,czy ktos z Was kiedys latał na Czantorii,Równicy- na Równicy zbudowaliśmy pomost ale nie wiem,czy jeszcze istnieje...I latało się stamtąd bardzo dobrze.Przemyślcie temat.Pozdrawiam,pulsar.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena