Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Grupa Zadaniowa - STARTOWISKA

Grupa Zadaniowa - STARTOWISKA 2009/12/08 00:26 #2010261

  • Agi
  • Agi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
- Dyskusja przeniesiona z innego wątku -



DarekP - 2009/12/07 12:10

...ale tak w ogóle to koledzy z Niemiec mogli by się wziąć do roboty i opisać dokładnie miejsca do latania z ich warunkami pogodowymi, koordynaty,sposób dojazdu na start i takie tam pierdoły dla latających. Bo chociażby Rupholding znalazłem trzy.




Agi - 2009/12/07 12:17

DarekP:

...ale tak w ogóle to koledzy z Niemiec mogliby ... opisać dokładnie miejsca do latania z ich warunkami pogodowymi, koordynaty, sposób dojazdu na start i takie tam pierdoły dla latających...


Będziemy "cisnąć" Kolegów z Niemiec ;) ;) ;)

pozdrawiam
Agi




Leslaw - 2009/12/07 16:34

Dla latajacych w Austri i znajacych troche jezyk niemiecki - powstala nowa stronka na ktorej opisane sa "wszystkie" oficjalne gorki do latania w tym kraju.
Goraco polecam
www.fva.at/deutsch/fluggelaende/oesterre...nde-mit-google-maps/

A tu do niemieckiej bazy danych.

www.dhv.de/typo/Gelaendedatenbank.4615.0.html

Pozdrawiam

leslaw




Agi - 2009/12/07 16:57

Lesław, wielkie dzięki za super linka!
...To teraz będziemy chyba cisnąć na tłumaczenie...?
:laugh: :laugh: :laugh:


Ale, żeby nie doszło do wyzysku 1 osoby, postanowiłam powołać Grupę Zadaniową w składzie:
- Agi
- Lesław
- Bartek
- Piotr
- Rafał
- Msmfi
(czy jest jeszcze ktoś z niemieckim, kto się nie ujawnił?)

Myślę, że jak każdy przetłumaczy 1 startowisko, to jesteśmy w domu! :)


pozdrawiam
-Agi :)




Agi - 2009/12/07 18:11

Darek, potrzebujemy krótką listę startowisk, - powiedzmy: 5 w Austrii i 5 w Niemczech (takich najczęściej przez Ciebie "oblatywanych")
pozdr
- Agi




Darekp - 2009/12/07 20:16

Ale się wykpił tymi mapkami, skądinąd ciekawymi.Przeglądałem tą z Austrii i o dziwo nie było tam Greifenburga ani St Radegaund pod Grazem,czy Ludesch. Bardzo dziwne.
W Niemczech,to po za Tegelbergiem na którym nie latałem, nie znam startowisk. Osobiście widział bym to tak, że chłopaki opisują miejsca na których latają i znają ich uwarunkowania pogodowe kiedy warto się pojawić a kiedy jest to niebezpieczne.Na tych mapach widać że mają tego mnóstwo ale na pewno w praktyce wykorzystują kilka koło Monachium i o takie bym prosił, gdyż w dobie autostrad można się tam pojawić nawet na 3 dni lotne. Poza tym przydały by się koordynaty startu i lądowiska, sposób dojazdu na start, czy trzeba się zgłosić w jakimś lokalnym klubie.
Agi jak byś mnie zgwałciła to przez zimę moglibyśmy uruchomić tę stronkę z miejscami do latania. Takie informacje powinien mieć jeszcze Andrzej Bińkowski i Paweł Wierzbowski-oni są przystojniejsi więc możesz zacząć od nich, nie będę się gniewał.




Smyk - 2009/12/07 22:27

http://naszestrony.nazwa.pl/lotnie/content/section/5/31/





DarekP:

Agi jak byś mnie zgwałciła to przez zimę moglibyśmy uruchomić ... stronkę z miejscami do latania

Nieee Darek, gwałcić to ja Cię raczej nie zamierzam. :laugh:
Zrobimy ten temat bez gwałtu i po dobroci. :evil:

Przypominam, że mamy już na stronie Dział MIEJSCA , tam dopiszemy brakującą Austrię i Niemcy.
System zbierania informacji, który zaproponowałeś jest całkiem dobry, ja dorzucę jeszcze od siebie parę punktów, które trzeba uwzględnić.

1. Nazwa miejsca
2. Zalecany dojazd (autostrady, drogi inne)
3. Koordynaty startu i lądowiska
4. Kierunki startu
5. Dojazd na start (wyciąg-jaki?, samochód, inne)
6. Konieczność zgłoszenia się w miejscowym klubie (TAK/ NIE) - namiary na Klub
7. Rodzaj startu (ziemny/ rampa/ katapulta :P)
8. Noclegi w pobliżu - sprawdzone adresy
9. Infrastruktura na starcie/ lądowisku
10. Opłaty
11. Osoby do kontaktu
12. inne?


Darek od Ciebie potrzebujemy listę miejsc, które znasz "z autopsji" i które byłbyś w stanie tym systemem opisać. Resztę z niemieckiego przetłumaczymy.
(Jestem w posiadaniu fantastycznej książki dla przelotowców, w której są zawarte dokładne opisy wszystkich ważniejszych startowisk alpejskich)[/size]

pozdr
Agi

Edytowany przez: Agi, w: 2009/12/16 22:57

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Grupa Zadaniowa - STARTOWISKA 2009/12/08 00:34 #2010262

Gruppenkomando Obersturmbachnfuhrer Agi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena