Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: ... ja dziś polatałem

... ja dziś polatałem 2016/05/01 18:55 #2020546

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Spacer ze Skrzycznego na Żar się udał. Miał to być bok większej wycieczki ale magnetyczna siła Żaru była nie do opanowania. Lądowanie pod stok na zawietrznej w kotle termicznym (nie próbujcie tego) zakończyłem złamaniem sterownicy ale lot uważam za udany!

Spacer ze Skrzycznego

A dzisiaj już na nogach rodzinnie doszliśmy aż do Kocierzy. Co za spacer!
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... ja dziś polatałem 2016/05/02 10:12 #2020549

Niestety lądowanie na Żarze trzeba bardzo dobrze zaplanować.. i broń Borze nie wolno panikować, że czegoś się nie da bądź jest bardzo trudne. Jest po prostu wymagająco i Mikołaj to odczuł tym lądowaniem ale tak gratulacje nie tylko za lot ale za to lądowanie bo mógł podejść inaczej i wylądować na mniejszym pochyleniu stoku i było by idelanie ale tak jest miodzio :)
Ja też jestem stosunkowo zadowolony pomimo, że zleciałem czekając do 14:15 aż z nad Skrzycznego odleci chmura przysłaniająca słońce. Przez 40min czekając i obserwując glajty które ledwo utrzymują się nad sartem straciłem nadzieję że uda mi się wykręcić, jedyną opcją było zaciągnięcie windy na max i odlecenie od razu na przedpole tak miałem zrobić ale straciłem przy zboczu nie przyklejając się blisko ściany lasu, odleciałem za późno i nie dokręcałem dwóch ciasnych poszarpanych kaminów, które spotkałem po drodze. Niestety z zmęczenia i słabej determinacji są tylko zloty. W konsekwencji wylądowałem niedaleko latających modelarzy wśród których był Zbynio Hańderek.
Ojcu właśnie nad samą Lipową udało się wykręcić pod chmurę ale na przeskoku dużo stracił i wylądował obok lądowiska dla helikopterów w Wilkowicach ;)

Pozdrawiam Mateusz :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... ja dziś polatałem 2016/05/19 01:04 #2020638

Niedzielne Żarowanie i 15.05.16 został przełomowym dniem :) www.xcontest.org/world/pl/loty/szczegoly...elis/15.5.2016/12:06
Podziękowali: Marcin GIE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... ja dziś polatałem 2016/06/01 20:51 #2020719

Wizyta w Mieroszowie u Andrzeja w zeszły weekend- pogoda dla Mosquito sie udała.

Wyprawa do skalnego miasta (niestety kamera zaparowała i nie ma materiału , chyba że Czesi zakłócanie mi włączyli,
koniecznie muszę tam wrócić).

Pozdrawiam Gregor
Załączniki:
Podziękowali: piotr6641, Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... ja dziś polatałem 2016/06/02 00:38 #2020724

Ale ja proszę... więcej swobodnych skrzydeł tylko to będzie polepszać i zwiększać nasz poziom latania. Bez wspólnej rywalizacji nie ma tej kwintesencji zabawy i przede wszystkim "motoru" by być lepszym od kogoś innego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... ja dziś polatałem 2016/06/02 13:51 #2020728

Prosić możesz.... lecz jak sie ma gory daleko i ograniczony czas to sobie sam odpowiedz....

Akurat mnie rywalizacja nie interesuje, czysty relaks i rekreacja i mysle za tak wielu ma, ze latam dla siebie a nie na wyścigi.

Pozdrawiam
Gregor
Podziękowali: Leslaw, Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... ja dziś polatałem 2016/06/05 17:07 #2020744

Dziś z samego rana w towarzystwie Piotrka i Grześka pojechaliśmy polatać w moje okolice , a to mała foto relacja .






A tu jakiś mały Piotrek usiadł mi na skrzydle :cheer:


Piotrek do lądowania



I ja do lądowania


Pilot lotniowy od 1998 r.
Up-comet , Icaro XS , Moyes XS , Enterprise Wings Desire, Icaro Laminar 14ST , Flight Design GhostBuster , Atos V . Napęd własnej konstrukcji Solo 210, Napęd własnej konstrukcji Radne Raket 120 . Mini trajka własnej konstrukcji
Podziękowali: Leslaw, piotr6641, Piotrolot, fotolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... ja dziś polatałem 2016/06/08 02:17 #2020778

  • Madziar
  • Madziar Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 149
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 193
Edytowałem wstawiając tu link do filmiku ,





Na Mosquito to ja dawno nie latałem, a od pewnego czasu układałem plan lotu z napędem na EXXTACY.
No nie dziś lecz w niedzielę polatałem (z braku czasu dopiero teraz skończyłem filmik) , ale teraz się tym
z Wami dzielę.
Trochę na tym świetnym zestawie polatam i może odkryję "swoją Amerykę" (przed Wami). W ten sposób
dołączę do tych szczęśliwców posiadających właśnie ten zestaw.
Mam nadzieję, że filmik nie będzie dla Was nudny i dobrze przedstawi to co poczułem w locie.

Pozdrawiam
Madziar

PS: Świetnie w swoim filmiku wyraził to Tomek P - cytuję: za je b..... .
LOTNIE
OBECNIE: Skypoint FUNKY 17, A.I.R. Atos VQ, Flight Design Exxtacy 160
NAPĘD: MonoTrike, Mosquito NRG

KIEDYŚ: Seedwings CROSSOVER 15, Firebird EAGLE, Seedwings FUNKY 17, Airborne FUN 190, DANKA
ŚK: 2013r

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez sterylny.

... ja dziś polatałem 2016/06/08 07:28 #2020779

  • piotr6641
  • piotr6641 Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 585
  • Oklaski: 29
  • Otrzymane podziękowania: 452
Czyli, że jakoś się da latać z tym śmigłem, potem go blokować i dalej latać i mieć banana na gębie.
Lotnia: Atos, Seedwings Merlin 158, Atlas,
napęd własnej konstrukcji
ŚK od 2011

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... ja dziś polatałem 2016/06/08 09:36 #2020783

Nie wszyscy o tym wiedzą i myślą że to tylko brzęczek , a tak nie jest . Gratulacje Piotr , widzę że się przełamałeś , i dobrze . ;)
Pilot lotniowy od 1998 r.
Up-comet , Icaro XS , Moyes XS , Enterprise Wings Desire, Icaro Laminar 14ST , Flight Design GhostBuster , Atos V . Napęd własnej konstrukcji Solo 210, Napęd własnej konstrukcji Radne Raket 120 . Mini trajka własnej konstrukcji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena