Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Co dalej ze Skrzycznem ?

Co dalej ze Skrzycznem ? 2013/10/25 19:40 #10868

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Jak ktoś będzie miał jakieś nowe info ntt., bardzo proszę tu pisać..


Oby ten artykuł nie przeszedł niedługo do historii.. :side:
www.lotnie.pl/index.php?option=com_conte...=14:polska&Itemid=40

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi.

Co dalej ze Skrzycznem ? 2013/10/26 00:29 #10873

Witam wszystkich serdecznie.
Dawno nie zabierałem głosu na forum,tak jakoś opanowało mnie lenistwo do klawiatury a może to,już wiek ten hi he ;) W każdym razie chcę przypomnieć,jak to drzewiej bywało za mojego lotniarskiego pokolenia. A więc" Skrzyczne " również było nasza ulubioną górą i dość często,tam lataliśmy. Może wiecie,ze odbywały się również tam konkurencje podczas kolejnych mistrzostw polski.Lądowaliśmy różnie, albo pod samym wyciągiem na samym dole,który nie był tak zabudowany,jak jest dzisiaj oczywiście ,albo lądowałem na polanie nazywanej przez nas polaną orczykową.W lato wiadomo narciarzy nie ma lina orczyka była usytuowana pod samym lasem polana była szeroka stwarzało to dość możliwe warunki lądowania. Należy pamiętać,ze były to czasy" Kanionów, Balansów itp. lotni,których prędkość i doskonałość ,była dużo mniejsza.Pamiętam,jak raz ściągaliśmy lotniarza z" Bińkuli" kto jeżdził na nartach w Szczyrku i zna trasy to wie,ze Bińkula to jest ściana płaczu dla narciarzy zastanawiałem się w tedy,jak udało mu się tam wylądować.Tak,ze bywało różnie z tymi lądowaniami.A teraz co do wyjazdu na górę to nie przypominam sobie żeby były jakieś czynione nam problemy przesz obsługę kolejek.A przecież ftedy ,jak i dzisiaj na pewno nie ma instrukcji transportu lotni na krzesełku bo to stwarza wiadomo zagrożenie dla innych użytkowników.Swego czasu rozmawiałem z obsługą kolejki na dolnej stacji powiedzieli mi,ze kolejką można transportować długie przedmioty,ale poza normalnym ruchem.Powiem tak myśmy tam często bywali i obsługa nas znała myśmy ich sobie wychowali hi he :) dla nas łączyli krzesełka żeby załadować od razu 10 lotni odbierali na górze nam lotnie itp.Ale teraz domyślcie czy zawsze robili to bezinteresownie. Czasem tam na ich stanowiskach pracy było baardzo zimno ;) hi he jak przejeżdzali lotniarze to stawali się dla nas, bardzo życzliwi i uczynni :whistle: Góra wtedy była nasza dzisiaj trzeba się z nią dzielić niestety.Jak powieszą nowe gondole ,jak chyba 10 lat temu na Szyndzielni koło Bielska no to będzie problem.W tedy tylko terenówka. Nu jak powiada jeden z kolegów na forum sekcją śląska miała na stanie" Ułaza "i byliśmy nie zależni.Nie raz i nie dwa leżałem pod nim z Piwowarem i naprawialiśmy go żeby woził polskie lotniarstwo po górach.Ciągle wykłucaliśmy się z kierownictwem,żeby dorzucili grosza na części do niego.A teraz z innej beczki jeden z kolegów na forum psioczy na Skrzyczne,ze Skrzyczne jest be ,ze start jest nie wygodny ,ze 300 m od wyciągu lotnie trzeba nieść,ze za duży spad itp itd.Jednym słowem obraził się na bogu ducha górę,która jest i była tak przyjazna dla lotniarzy,ale ów kolega nie dopowiedział do końca dlaczego? zataił prawdziwy powód.Ano dlatego,ze ostatni start,ze Szkrzycznego mu nie wyszedł potłuk się trochę i teraz ma uraz na Skrzyczne To jest moje osobiste zdanie choć wiem,ze na pewno zaprzeczy.Wiem to z autopsji wielu kolegów z którymi latałem tak miało.W sierpniu podczas tych fali upałów wracałem z Kielc i grzechem ,było by nie wpaść do pobliskiego Pińczowa zobaczyć po 20 latach,jak wygląda teraz ,bardzo spodobało mi się odżyły wspomnienia lat 90-tych ubiegłego wieku,gdzie sekcja zorganizowała obóz motolotniowy w Pińczowie i w Nagłowicach tych od Reja [Polacy nie gęsi].Tam zobaczyłem ,jak olbrzymi wkład pracy został wykonany- mogłem porównać, bo w pamięci miałem lotnisko lat 90-tych zdewastowane. Byłem teraz pod wrażeniem.Nie wiem czy słyszeliście o nowym pomyśle wojewody Kieleckiego Jego ambicją jest zbudować lotnisko pasażerskie zdurniał chłop do reszty.Chwalił się ze ma już szereg pozwoleń na lotnisko w Kielcach w pobliżu lotnisko w rozbudowie Kraków ,Katowice w rozbudowie nowy port oddany pod warszawą rozbudowa portu w Jesionce pod Rzeszowem Okęcie Poznań ,Wrocław itd.Zgłupiał chlopina do reszty on, też chce mieć lotnisko i basta Pamiętam czasy jak lotniska były likwidowane a teraz nowa moda budować bo biedny wojewoda kielecki nie ma lotniska a inni mają a on nie. Jak ten biedak to zrealizuje to latanie w Pińczowie może być pod znakiem zapytania.pozdrawiam serdecznie Pulsar. :)
Podziękowali: Mikołaj, Rusek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co dalej ze Skrzycznem ? 2013/10/26 06:05 #10874

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Fajne wspomnienia sprzed 3-4 lat.. :)





"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co dalej ze Skrzycznem ? 2013/10/26 06:16 #10875

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
i sprzed 7 lat.. :)

Występują na lotniach: Wilk, Mesiek, JanuszHa, JanuszW. (Mosquito), Michalo, Sterylny, Bartek, JacekP, Vega.


"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi.

Co dalej ze Skrzycznem ? 2013/10/26 15:08 #10876

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Pulsar, jedyny start ze Skrzycznego jaki wykonalem byl udany i latalem wtesy z 2-3 h. To na Straniku strzelilem sie w zlym miejscu i warunkach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co dalej ze Skrzycznem ? 2013/10/26 19:33 #10877

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
A ja dzisiaj na "krawężniku" w Janowcu załapałem przy starcie krzaczek prawą linką boczną i mój lot trwał całą sekundę. Szczęśliwie jedyna strata to złamane ramię sterownicy. Zamawiam kilka sztuk w Seedwingsie.

Może na Skrzycznem będzie tak jak wszędzie czyli dodatkowe, towarowe wagoniki, na które lotnie będzie można bez problemu załadować...
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mikołaj.

Co dalej ze Skrzycznem ? 2013/10/27 06:17 #10880

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
air_viking napisał:

U nas w Sudetach wogole nie bylo tematu wyjazdu wyciagiem na jakas rozsadna gore. We wszystkich miejscach lotnie trzeba na start przetransportowac we wasnym zakresie lub we wspolpracy z innymi lotniarzami. Specjalnie w tym celu utrzymuje stara Nive, ktora ma staly naped 4x4 i skrzynie z reduktorem terenowym. Bez tego autka w niektorych miejscach bylo by ciezko...


I w skromności swej nie napisałeś, że fajne fotki wrzuciłeś do galerii ;)
Latanie w Sudetach

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"
Podziękowali: Rusek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co dalej ze Skrzycznem ? 2013/10/27 10:12 #10882

CZEŚĆ.

To widzę,ze moje imfo było nie scisłe. Moja kulpa Przepraszam cię.


Pulsar.
Podziękowali: Mikołaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co dalej ze Skrzycznem ? 2013/10/29 13:01 #10939

  • frnandu
  • frnandu Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • POLtugalczyk
  • Posty: 716
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 207
Czy Leci z Nami Pilot?
……………………………………………………………………………………
Lotnie: Aeros Combat L , Wills Wing U2 160 , Seedwings Space 14 , Synairgie Club 15 (ŚK od 2011)
Motolotnia: Jazz2000 Stratus P2L Rotax 582 (ŚK od 2012)
Podziękowali: Mikołaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co dalej ze Skrzycznem ? 2013/12/13 15:13 #11476

  • piotr6641
  • piotr6641 Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 585
  • Oklaski: 29
  • Otrzymane podziękowania: 452
Lotnia: Atos, Seedwings Merlin 158, Atlas,
napęd własnej konstrukcji
ŚK od 2011
Podziękowali: Mikołaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena