Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bezpośrednie zagrożenie niepodległości Polski

Bezpośrednie zagrożenie niepodległości Polski 2014/01/13 05:52 #11928

A ja post kolegi inicjującego dyskusję odbieram tylko i wyłącznie jako przypomnienie, że władzy należy patrzeć na ręce - jakakolwiek ta władza by nie była.
Tu nie ma zadnej polityki.

A to dotyczy również środowiska lotniczego.
Z zażenowaniem patrzyłem na rozgrywki 6 mcy temu pomiędzy Aeroklubem Polskim a Aeroklubem Rzeczypospolitej Polskiej w kwestii statusu związku sportowego.
Jakiekolwiek by nie było meritum sprawy, p. Minister (znany z zamiłowania do zegarków) milczał i nie dotknął tematu. Żenada.
3 lata temu opublikowano skandaliczne wyniki audytu w Agencji Żeglugi Powietrznej (budżet zamiast na system skonsumowany na inne rzeczy, średnie wynagrodzenie w urzędzie 15 tys zł i 43% pracowników z powiązaniami rodzinnymi I stopnia) i co? I nic. Minister milczy i nic się nie zdarzyło.
Pilot szybowcowy 2340 godz.; pilot paralotniowy; ma nadzieję kiedyś zostać pilotem lotniowym :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpośrednie zagrożenie niepodległości Polski 2014/01/13 07:05 #11929

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
Jak na lotnie.pl pisać teraz o budowie nowych ramp, wspólnych wypadach na latanie kiedy istnieje bezposrednie zagrożenie niepodległośći Polski?
Jako ze w Polsce według niektórych nie ma demokracji a rząd (który notabene spadł z księżyca ) działa na szkodę Polaków należy niezwłocznie organizować zbrojny ruch oporu a nie zajmować sie takimi prozaicznym tematem jakim jest lotniarstwo.
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leslaw.

Bezpośrednie zagrożenie niepodległości Polski 2014/01/13 07:38 #11930

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Lesław - lotnie.pl to nie miejsce na prywatne wojny więc proszę już przestań jątrzyć, tym bardziej że o ile się nie mylę jesteś emigrantem i prawdopodobnie masz też niemieckie obywatelstwo. Ja nie mam i polityczne decyzje szajki polityków polskich dotykają mnie i moją rodzinę bezpośrednio.
Andrelo - zamiast czytać analizy weź chłopie przeczytaj ustawę a szczególnie artykuł 3 pkt 2/a oraz punkt 3/a
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai
Podziękowali: JWracing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpośrednie zagrożenie niepodległości Polski 2014/01/13 08:16 #11932

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
To czy jestem emigrantem czy nie nie gra tu roli. Mam wazny poszport Polski biore udzial w wyborach - jestem rownouprawnionym obywatem Polski ja Ty i jestem rowniez jak Ty zainteresowany rozwojem dobrobytu Polski. Nie place wprawdzie podatkow ale .....probuje to nadrabiac w inny sposob :-)
Roznice zdan na temat przyszlosci Polski nie sa mi obce i dyskusje jaka rozpczales prowadzone sa w mojej najblizszej rodzinie. Wiec chcialbym poprostu uniknac podobnych scesji na portalu lotnie.pl bo wiem jak sie one koncza.
Nie chce jatrzyc i jak chcesz swoje przekonania polityczne na lotnie.pl upubliczniac - to Twoje prawo
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14
Podziękowali: Agi, Mikołaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leslaw.

Bezpośrednie zagrożenie niepodległości Polski 2014/01/13 09:08 #11933

pozdrawiam
Podziękowali: grzybol, Mikołaj, TomBerry

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dane_usuniete.

Bezpośrednie zagrożenie niepodległości Polski 2014/01/13 09:48 #11934

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Ciekawe przykłady zapraszania do polski obcych służb siłowych podczas "ważnych wydarzeń":

- Wiosną 1769 r. oddział konfederatów barskich, dowodzony przez Józefa Bierzyńskiego, podjął nieudaną próbę opanowania zamku w Starej Lubowli, będącego w posiadaniu Kazimierza Poniatowskiego. Ten poprosił wówczas Austriaków o zajęcie starostwa spiskiego.
[wikipedia]

- W tym samym roku 1791 udał się do Sankt Petersburga, gdzie w zmowie z carycą Katarzyną, negocjując wraz z Franciszkiem Ksawerym Branickim i Sewerynem Rzewuskim z politykami rosyjskimi, ogłosili uniwersał wzywający do konfederacji, później zwaną konfederacją targowicką, której celem było utrzymanie tradycyjnych instytucji i swobód szlacheckich, takich jak liberum veto, oraz przekształcenie Rzeczypospolitej w zdecentralizowaną federację magnacką. (...) Rządy targowicy zostały wkrótce wymuszone za pomocą armii rosyjskiej.
[wikipedia]
Podziękowali: Mikołaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpośrednie zagrożenie niepodległości Polski 2014/01/13 12:55 #11935

Inny przykład zewnętrznej pomocy w tłumieniu wewnętrznych niepokojów mieliśmy w 1968 w Czechosłowacji.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpośrednie zagrożenie niepodległości Polski 2014/01/13 18:57 #11936

  • Rusek
  • Rusek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń
  • Pilot-Uczeń
  • Posty: 234
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 62
Ej ej ej chyba sie wam coś tam wszystkim myli chłopaki...To Lotnie.pl gdzie pisze sie o lataniu a nie bzdurach typu polityka...(po robocie nie gadamy o robocie)

Z politykaą to na jakims portalu rzeczpospolita.pl czy cos w tym rodzaju...cos tu ostatnio mało latania i za głupoty sie chwytacie:P zejdzcie na ziemie i czekam na foty z jakiegos latania:D
Merlin 158>Climax c4,Litespeed S 4.5> Litespeed S4
Viper S
Podziękowali: bodzio

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpośrednie zagrożenie niepodległości Polski 2014/01/13 19:09 #11937

Rusek napisał: ...zejdzcie na ziemie...


a raczej wzlećcie w powietrze :)
Lotnia: Funfex

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpośrednie zagrożenie niepodległości Polski 2014/01/14 06:53 #11944

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Tomku Rusku - jest to temat poza lotniowy to primo. Secundo - dlaczego piszesz, ze rozmowa o najwazniejszych politycznych decyzjach ksztaltujacych nasza rzeczywistosc jest bzdura? Czy mozesz to uzasadnic w obliczu faktu wlasnej emigracji zarobkowej? Chyba nie pojechales za chlebem za granice ot tak sobie bez powodu...
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena