Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: szkolenie Hiszpania ?

szkolenie Hiszpania ? 2014/04/12 21:33 #2014516

  • stylzycialajdaka
  • stylzycialajdaka Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Czesc,

Mam w planach rozpoczecie i mozliwie szybkie ukonczenie kursu na pilota lotni, tak aby uzyskac licencje uznawana w Europie bez wiekszych problemow.
Szkolenie w Polsce, Czechach i Słowacji odpada z powodu pogody, Krym z innych powodow.
Co powiecie na temat szkolen w Hiszpanii? Moze znacie jakies inne miejsca godne polecenia po tej stronie oceanu?
Co do Hiszpanii, to znalazlem to www.lejair.com

dzieki i pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

szkolenie Hiszpania ? 2014/04/12 22:51 #2014517

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38

stylzycialajdaka napisał: Szkolenie w Polsce, Czechach i Słowacji odpada z powodu pogody...


Dramatyzujesz, spokojnie idzie się wyszkolić w ciągu sezonu, przynajmniej w speedbar.cz.
Powodzenia w ESP anyways...
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

szkolenie Hiszpania ? 2014/04/12 23:33 #2014518

  • stylzycialajdaka
  • stylzycialajdaka Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Dzieki za odzew. Czytalem o speedbar.cz. W ciagu sezonu pewnie sie tam wyszkole, ale szukam kursu bardzo intensywnego. Po za tym badania lekarskie, przeglady sprzetu w Czechach, nie po drodze mi.
Uczestniczylem kiedys w szkoleniu spadochronowym w PL i widzialem jak to wyglada w Hiszpanii...bez porownania. Mowie tu tylko o warunkach atmosferycznych.
Codziennie idealna pogoda na skoki. Zakladam, ze podobnie jest jesli chodzi o lotnie.
Nie mam czasu zeby robic kurs przez caly sezon, a nie chce tego rozciagac na 2-3 sezony.
Bede mial miesiac moze 2 wolne, pazdziernik-listopad, dlatego Hiszpania.
Ktos wie jak to wyglada? Ktos moze latal? Z tego co widze to brytyjska szkola, jak wyglada uznawanie papierow w Europie ? I Polsce? ;)
Moze jakis inny kierunek gdzie jest cieplo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

szkolenie Hiszpania ? 2014/04/13 01:00 #2014520

  • air_viking
  • air_viking Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 619
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 493
Czesc,

stylzycialajdaka napisał: [...] szukam kursu bardzo intensywnego[...]


Trudno sobie wyobrazic inna dziedzine latania, w ktorej szkolenie jest bardziej "intensywne"...

Uczestniczylem kiedys w szkoleniu spadochronowym w PL i widzialem jak to wyglada w Hiszpanii...bez porownania. Mowie tu tylko o warunkach atmosferycznych. Codziennie idealna pogoda na skoki. Zakladam, ze podobnie jest jesli chodzi o lotnie.


Szkolenie spadochronowe mozesz sobie oplacic, szkolenie lotniowe musisz z siebie wypocic...

Nie mam czasu zeby robic kurs przez caly sezon, a nie chce tego rozciagac na 2-3 sezony.


Jesli nie masz czasu na regularny trening to pomysl o jakims prostszym rodzaju latania typu glajty albo samoloty

Bede mial miesiac moze 2 wolne, pazdziernik-listopad, dlatego Hiszpania.
Ktos wie jak to wyglada? Ktos moze latal? Z tego co widze to brytyjska szkola, jak wyglada uznawanie papierow w Europie ? I Polsce? ;) Moze jakis inny kierunek gdzie jest cieplo?


Papiery to sprawa wtorna. Papier ci dupy nie uratuje kiedy nie bedziesz potrafil sprowadzic sie bezpiecznie na ziemie. Na szkolnym stoku ~40-60m mozna zrobic maksymalnie 7-8 lotow dziennie, przecietnie 4-5. Do uwierzenia we wlasne umiejetnosci bedziesz potrzebowal okolo 150 lotow. Hiszpanskie slonce to ostatnia rzecz, ktorej bym sobie w tym czasie zyczyl ;-) Dobrze by bylo aby przynajmniej przy pierwszych 100 lotach stale wspolpracowal z toba instruktor. Szkolenie w Polsce jesienia to wcale nie jest takie glupie jak by sie moglo wydawac.

Pozdrawiam,
air_viking

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

szkolenie Hiszpania ? 2014/04/13 01:19 #2014521

  • Rusek
  • Rusek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń
  • Pilot-Uczeń
  • Posty: 234
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 62
Szkolenie lotniowe robi się wolniej z tym nie można szybko, chcesz szybko latać z progresem to Paralotnie, do lotni trzeba więcej czasu:) ale warto...
Merlin 158>Climax c4,Litespeed S 4.5> Litespeed S4
Viper S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

szkolenie Hiszpania ? 2014/04/13 09:32 #2014522

  • stylzycialajdaka
  • stylzycialajdaka Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Ok, dzieki za info. Przedzwonie do polskiej i czeskiej szkoly, popytam co i jak.
Jak by ktos jednak mial jakies doswiadczenia z Hiszpania to smialo.

W listopadzie tam nie jest juz tak goraco ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

szkolenie Hiszpania ? 2014/04/13 23:30 #2014529

  • air_viking
  • air_viking Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 619
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 493

stylzycialajdaka napisał: Jak by ktos jednak mial jakies doswiadczenia z Hiszpania to smialo.


Algodonales to swietna opcja na ugruntowanie umiejetnosci. Dluzsze trasy latalismy glownie w kierunku polnocnym trzymajac sie glownych drog. 10Km od startu jest charakterystyczny punkt - urwisko skalne Penon. Upodobaly je sobie sepy jako miejsce gniazdowania. Duze, leniwe ptaszory startuja tylko wtedy kiedy odrywa sie komin. Czasem trzeba zameldowac sie w srodku stada ;-)
Loty w kierunku Giblartaru sa utrudnione ze wzgledu na rozlegly zalesiony obszar parku narodowego z mala iloscia opcji do ladowania. Na nielotnie dni sporo atrakcji w okolicy: Zahara, Ronda, El Chorro.

Pozdrawiam,
air_viking
Podziękowali: Mikołaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

szkolenie Hiszpania ? 2014/04/14 14:59 #2014533

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38
A propo's Algodonales : Swego czasu przez tydzień pobytu widziałem tam tylko 1go lotniarza(byłem z glajtem), ale wiem, że bywa więcej, bo rozmawiałem tam z lokalsem i wtedy nawet chyba lotni z auta nie ściągnął. Pora była jesienna, to pewnie dlatego. To co jest tam fajne to miejsce do lądowania, ze startu południowego , kawał ugoru, na lotnię idealnie - mam na myśli to oficjalne. Ze startu na północ już trochę gorzej(mniejsze poletko, przy drodze i są druty śr. napięcia), ale łatwą lotnią na pewno idzie zaparkować...chyba, że dla lotni jest coś innego, bo ja mam na myśli oficjalne paralotniowe. Ale miejsce ogólnie rzeczywiście OK na latanko.
Wada tego miejsca to wjazd : długi i po fatalnej nawierzchni, zawieszenie musi znieść dużo..... :S


@air_viking : Witek, masz jakieś traki gdzieś z XC tam, ciekaw jestem jakim szlakiem lataliście?


położenie startowisk (google maps) :
start S - 36.898447,-5.393389
start N - 36.894998,-5.415923
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez daf.

szkolenie Hiszpania ? 2014/04/14 16:45 #2014540

  • air_viking
  • air_viking Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 619
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 493
@daf Najlepsza funkcjonalność przeglądania głównych tras lotów z danego startowiska ma baza Leonardo.

zerknij www.paraglidingforum.com/leonardo/flight/884893
na mapce trzeba kliknać skyways.

Pozdrawiam,
air_viking

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena