Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Szkolenie na Krymie

Szkolenie na Krymie 2013/02/17 00:58 #8336

Oj Ruslan, zamęczył bym cię pytaniami po drodze, spoko też żartuje :)
Bardzo chętnie, mogę prowadzić ile bedzie trzeba, mam wiele doświadzczeni za kułkiem jako kierowca zawodowy.
Daj znać jak tylko będziesz coś wiedział o terminie, musze w pracy ludzi powiadomić odpowiednio wcześniej.
Rafał

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkolenie na Krymie 2013/02/17 07:34 #8337

Ja też lubię prowadzić choć nie jestem kierowcą zawodowym a jedynie amatorem :lol:
Rafał latasz na glajtach? Spotkaliśmy się już kiedyś gdzieś na lataniu? :)
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkolenie na Krymie 2013/02/17 11:57 #8348

Latam na glajtach od siedmiu lat. W tym roku zdecydowałem sie dołączyć lotnie, do mojej pasji latania.
Z tego powodu prawdopodobnie bede musiał odpuśćić wyjazd z kolesiami na latanie w Alpach w tym roku,ale o lotniach myślałem juz od dłuższego czasu.I ten czas własnie nadszedł.
Nie mielismy okazji sie spotkac, ale miałem przyjemność dokonac u ciebie zakupu jakis czas temu.
Mieszkam w Irlandii, stąd mój problem z dojazdem na Krym samochodem.Mam nadzieje ze wyjazd dojdzie do skutku.
Pozdrawiam
Rafał
www.youtube.com/user/paraturas?feature=mhee

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez parateam@vp.pl.

Szkolenie na Krymie 2013/02/18 15:02 #8359

Ja mam auto 7os. Z tym, ze będzie nas 5-6 osób łącznie, ale może jakieś miejsce będzie wolne więc przygarniemy gdyby dla kogoś akurat brakło. Będziemy ruszać z woj. Łódzkiego.
Będę wdzięczny za wcześniejsze info o wszystkim co może być przydatne typu gdzie się taką większą grupką najkorzystniej zakwaterować itp..
Oczywiście wcześniejsze ustalenie dokładnego terminu też ma dla nas spore znaczenie.
acha 2 tygodnie oznacza bite 14dni, czy może 2x5 z wolnym weekendem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkolenie na Krymie 2013/02/18 17:30 #8364

Witam!
Proszę się określić dokładnie kto, kiedy i ile osób chce się szkolić na Krymie? Bo jednym zamachem 10 osób to będzie ciężko. Trzeba dokładnie uzgodnić co i jak. Tak jak pisałem że na jednego instruktora powinno być max 2-3 kursanty nie więcej. Jeżeli się zbierze grupa 8-10 osób to muszę dokładnie wszystko poustalać z Krymem. Żeby było wszystko ok. Bo oprócz nas, tam się szkoli bardzo dużo kursantów z Rosji. Dla tego trzeba wszystko teraz poustalać i zarezerwować.
Jak kto chciał zamówić od razu nowy sprzęt, to też proszę o kontakt, bo czeka się minimum 40 dni.
Proszę dokładnie napisać kto teraz chce jechać na szkolenie?
Jak trzeba będzie to podzielimy kursantów na kilka wyjazdów. Tak to zrobimy żeby każdyj był zadowolony. :)
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkolenie na Krymie 2013/02/18 18:59 #8368

Witam, nas na szkolenie jest tylko DWÓCH być może namówimy jeszcze max. Jednego
Reszta naszej ekipy to będą turyści i turystki, którzy będą chcieli się przelecieć w tandemie co najwyżej i może przymierzyć do lotni na przyszłość.
Jeżeli w datach jest koncert życzeń to My chcemy zacząć od 18-20 MAJA :)
Czy w czerwcu też są szkolenia bo równie dobrze możemy rozpocząć w połowie Czerwca.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez vijay.

Szkolenie na Krymie 2013/02/18 19:24 #8369

Szkolenie na Krymie trwa cały rok, jak nie pada i jest pogoda ku temu.
Co do tandemu to spoko nie ma problemow i można polatać z instruktorem na holu za motolotnią.
Nowy rok na Krymie :) Tak to mniej więcej wygląda z pogodą tam w zimie :)
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkolenie na Krymie 2013/02/18 20:30 #8371

Filmik robi wrażenie.
Czy innym chętnym też by pasował ~20 MAJA lub 10 czerwiec? Zwłaszcza tobie Rusłanie, bo nie chcemy tam jechać na własną rękę bo z rosyjskim krucho :( i w ogóle bez dobrego przewodnika strach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkolenie na Krymie 2013/02/18 20:35 #8373

Witam!
Pierwszy możliwy termin, to z 18 maja na 2 tygodnie. Jak komuś pasuje to proszę się deklarować kto jak i na czym i z kim? Wstępnie będziemy się celować na ten pierwszy termin, ok?
Wyjazd by był 18 maja w sobotę, gdzieś o 4 nad rano, powrót 1-2 czerwca.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ruslan Bushchak.

Szkolenie na Krymie 2013/02/19 10:41 #8390

  • sterylny
  • sterylny Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 661
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 224
Od ostatnich rzeczowych informacji o szkoleniu na Krymie minęło już sporo czasu dlatego warto może coś dokoładniej o nim wspomnieć. Dla potencjalnych adeptów lotniarstwa ważne będą każde nowe informacjie. Nie chcielibyśmy, żeby pojechali i wrócili rozczarowani, bo to przecież nie za miedzą. Trzeba napisać:

- Jak jest z infrastrukturą na miejscu. Nie każdemu odpowiadają skrajnie spartańskie warunki tym bardziej, że jedzie się np z drugą połową. Chodzi o jakość noclegów , ceny , czy daleko do startowiska, łazienki, wychodki (a zdjęcia, które widziałem, nie napawają optymizmem- sorry), czy jest możliwość, a może przymus zakwaterowania powiązany z wyżywieniem np brak możliwości jedzenia "na mieście". Czy jest możliwość rozbicia namiotu, jaki standard pola namiotowego czy nie jest to jakiś hardcore...

- Jak jest z opieką instruktorską. Słyszałem, że nie ma już kolegi, który mówił po polsku. Kto wobec tego czuwa nad poprawnością komunikacji. Czy deklarujęsz się Rusłan na rolę służebną w tym przedsięwzięciu. Czy trzeba będzie czekać na tłumacza a dobre warunki diabli węzmą. Myślę o dobrych warunkach do szkolenia a nie do latania, bo wszyscy wiemy, żę nauczeni tam latają. Co jeśli jest warun a instruktorzy, lub tłumacz pójdą sobie polatać? Kto zajmuje się młodymi. Przeraziła mnie ta sterta rurek na jednym ze zdjęć. Nie zawsze łamie się tylko rurka... Ciekawi mnie ile osób wróciło ze szkolenia na Krymie, nie wystraszyło się i lata aktywnie.... Może niech odezwie się ktoś kto był na takim szkoleniu i skrobnie ze dwa zdania.

-Jak wygląda to wszystko od strony prawnej. Chodzi mi między innymi czy taki delikwent po powrocie z Krymu ma papier potwierdzający nabycie umiejętności, papier uprawniający do latania w Polsce. Czy będzie muciał, tak czy siak, udać się na szkolenie do Andrzeja Bińkowskiego albo szlifować górki u Czechów. Jest sznsa, że zarówno od Andrzeja jak od Czechów wrócą ze świadectwem kwalifikacji, a z Krymu? Przecież chcemy zobaczyć ich jak najszybiej w powietrzu nad Pińczowem.

-Ile kosztuje taka przyjemność? Co zawiera się w cenie szkolenia. Czy jest już w opłacie ubezpieczenie kursanta, czy jest w opłacie np zakwaterowanie, może wyżywienie? Ile godzin szkolenia przewiduje się w cenie. Jaki jest orientacyjny koszt dojazdu (ładnych parę kilometrów)? Ewentualny koszt rozbicia namiotu...itd Czy na Ukrainie podaje się zwyczajowo informacje o kosztach brutto czy netto.

-Czy rzeczywiście warto jechać tak daleko? Jak z warunkami do szkolenia na tej górce? Na ile godzin latania (szkolenia) dziennie można liczyć? Jak, na bazie dotychczasowych doświadczeń, postrzegasz pogodę w domniemanym okresie szkolenia. Czy warunki do nauki są cały dzień, czy tylko np od 4-5rano i od 20-21 wieczorem?

Myślę, że nie zapytałem o wszystko. Te rzeczy akurat przyszły mi do głowy. Wypada z przyzwoitości pomóc kursantom w przygotowaniach rzetelnymi informacjami.
Podziękowali: Agi, Wojtek S. , Rusek, vijay

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez sterylny.
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena