Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zrob to Sam

Zrob to Sam 2016/09/18 22:17 #2021267

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Serwus @ , uzywany pokrowiec na dlugo nawet u Finsterwaldera kosztuje ok 100 Euro . Lotnie generalnie sa przystosowane do skladania na 2/3 dlugosci , ale Thomas Finsterwalder poszedl dalej i sklada je na 1/3 dlugosci , czyli na dlugosc " nart .
Wtedy mozna lotnie wsadzic do kabiny auta . Inne dlugosci rowniez sa praktyczne w transporcie . :)
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zrob to Sam 2016/09/18 23:18 #2021268

Dzięki chłopaki za odpowiedź. Zrobię tak jak radzicie, ładny przelocik trzeba przyznać. A tutaj moja lotnia i wykonany przeze mnie uchwyt na wariometr.
Załączniki:
Podziękowali: Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zrob to Sam 2016/09/19 12:54 #2021274

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Swietny zakup i Funfex Nigdy Ciebie nie zawiedzie nawet w holu za Motolotnia . Nigdy Nie polamiesz Ramion lotni . Po paru sezonach mozesz spokojnie przesiasc sie na szybka wyczynowke a Fexa zostaw dla Relaxu .
Swietny pomysl z uchwytem do Vario . Wreszcie masz instrument kolo glowy . Brakuje Ci tylko prostego predkosciomierza od Finsterwalder / Utah -USA ;)
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Podziękowali: stanlee

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zrob to Sam 2016/11/09 22:39 #2021749

  • fotolot
  • fotolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 169
  • Oklaski: -33
  • Otrzymane podziękowania: 89
Panie Henryku pozwoliłem sobie przenieść tutaj temat rur.

Niestety nie byłem dzisiaj w hangarze a to z mojej winy bo miałem nadzieję że mgła się do wieczora podniesie aby przy okazji polatać.
Rury jak sobie przypominam mają dwie średnice fi 54x1 i fi 52x1 i idealnie w siebie pasują.
Odnośnie innych średnic to proszę ewentualnie zapytać w Kompolu kiedyś mnie poratowali jak remontowałem sobie ULMa MicroStar (rzadki szwajcarski okaz kompletny 75kg z silnikie Koeniga SC430 krawędz natarcia była w nim usztywniona kompozytową wkładką ze sklejkowymi żeberkami- super stabilnie latał i chyba do dziś koło Wrocławia w Czechach tez był jeden) .
Poza tym może warto popytać o lotniowe profile na forum motolotniowym ewentualnie po czeskiej stronie może Michało by mógł zapytać u swojego Majstra tam są hurtownie lotnicze i całkiem inny świat u nas tylko zostali "dziadkowie na wypasionych motolotniach z importu ze swoimi wyćwiczonymi zasadami("miłuj Bliżniego, aż zedrzesz skórę z Niego" :ohmy: )i pustynne dzikie getto".

Pozdrawiam Wiesiek
Ps. nie wiem jak taki 2 metrowy pakunek korzystnie wysłać ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fotolot.

Zrob to Sam 2016/11/10 00:11 #2021751

-proponuje "za zaliczeniem",gdyz nie korzystam z przelewow!
\kurierem albo poczta,nie ma pospiechu...\

-za 2-osobowe wezme sie w drugiej polowie listopada.

"dwie średnice fi 54x1 i fi 52x1 i idealnie w siebie pasują."=idealne !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zrob to Sam 2016/11/10 20:34 #2021763

  • fotolot
  • fotolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 169
  • Oklaski: -33
  • Otrzymane podziękowania: 89
Henryku dziś byłem po rury. Przyznaję ze wstydem, że rządza degenerata nałogowca głodnego zdroworozsądkowej niepodległości wzięła górę i polatałem trochę z odmiennej prywatnej wyciągarki(wg.FAR103) z ortopedycznym stelażem dla niedołężnych oszczędnych "Biedaków?"(co nigdy zachłannie dla "idei" kolesi handlowo-papierowych wymuszaczy nie zdobędą tych 20-30 tyś). Na "działce"0,7 litra(ok. 3 zł) zobaczyłem z góry trochę przepięknych złoto-jesiennych leśnych pejzaży i pod chmurkę, kółko wokół bajecznej w słońcu "waty cukrowej", a potem dwa razy dłużej bujanie w ciszy i lądowanie na punkt ok.15-20m od hangaru(jedna z fotek mogłaby zwyczajnie zdobić nawet kalendarz. Oby 11.11.2017r. liberalne FAR-y stworzone przecież głównie dla ułatwienia realizacji innowacyjnych opracowań konstruktorów,a nie biznesu handlarzy były legalne i niepodległe od rządzy i nakazów perfidnie nachalnych wypasionych "Żebraków" tej ziemi(bez niepełnosprawności mogących utrzymać się z dowolnej pracy fizycznej). :( Potwierdzam średnice a długosci są 4x 193cm na połączenie odchodzi -16cm zatrzaski są i zaślepki na końcach, czy węzeł dziobowy będzie potrzebny ?
Bałem się o wysyłki ale pocztą jest tanio i nie ma problemu proszę tylko podać adres w prywatnej wiadomości do mnie i żadnych przelewów itp. a jeśli mama mówiła "nie bierz synku nic od obcych" to dla bliższego poznania mogę opisać pochodzenie rur kim jesteśmy i wyjaśnić intencje w następnej wiadomości .

Pozdrawiam Wiesiek.
Podziękowali: henryk.doruch

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fotolot.

Zrob to Sam 2016/12/18 09:06 #2021998

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
........ wreszcie mam uprzaz na troche wiekszy " miesien piwny " . Problemem jest oslona na " Piramide kufra transportowego " czyli koncowki Uprzezy . Widzialem juz takie z karbonu ze Szkoly kelheim . Chyba uszyje sobie ze skory odzyskanej ze starej kanapy .......




Kto by mi ulepil taka oslonke z Carbunu na tenaxa MR ??????


Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:
Podziękowali: les

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Zrob to Sam 2016/12/18 09:55 #2021999

" wreszcie mam uprzaz na troche wiekszy " miesien piwny " ."

-a ja chce wykorzystac wspomniany miesien do napedu skrzydla,
na modłę dr Wolfa:

dlapilota.pl/wiadomosci/artur-caban/miek...erzego-wolfa-czesc-i

lotniczapolska.pl/Miekkoplaty-Jerzego-Wolfa-cz--2,34911
Podziękowali: Wojtek M

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zrob to Sam 2016/12/28 09:13 #2022021

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Przyslala Pani Sabina bo Rudi nie mial czasu . Prosilem aby to pasowalo do Tenaxa MR a nie do tenaxa 3 . Wiec znowu Porto w kosz .......

Kto mi w Polsce ulepi nakladke do Tenaxa MR ........???








Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Zrob to Sam 2016/12/28 22:50 #2022023

  • air_viking
  • air_viking Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 619
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 493
Hej,

Piotrolot napisał: Przyslala Pani Sabina bo Rudi nie mial czasu . Prosilem aby to pasowalo do Tenaxa MR a nie do tenaxa 3 . Wiec znowu Porto w kosz .......


Jeśli byłbyś zainteresowany zbilansowaniem porto za tą stopkę do tenaxa3 to ja ją chętnie przytulę. Ba dbać będę! W ten skromny sposób mam nadzieję przyczynić się do sukcesu w Twoich poszukiwaniach właściwej karbo-stopki do MR ;-)

Pozdrawiam,
air_viking
Podziękowali: Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena