Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Sprzedam lotnie FUNFEX - SPRZEDANA

Odp:Sprzedam lotnie FUNFEX 2010/11/03 22:57 #2012992

A czy nie lepiej po szkoleniu kupić sobie coś takiego:
http://www.dhv.de/typo/Gebrauchtmarkt.1137.0.html
na czym będzie można polatać bez znudzenia dwa lub trzy sezony?
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Sprzedam lotnie FUNFEX 2010/11/04 09:51 #2012995

no ma zakryty dźwigar ;) -65% podwójnego poszycia ma.
Jendak - temu skrzydłu bliżej do targeta jak do 2jek nowej generacji :) i to jest fakt nie podważalny ;)

Więc Stosunek - cena/parametry/bezpieczeństwo wg podkreślam MOJEJ opini(przy cenie powyżej 1200e) - się nie opłaca bo lepiej kupić targeta Funa albo inne(używane) szkolne skrzydło(do 3k zł) z pływającym dźwigrem, które oferuje jednak znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa. (a potem wymienić na coś co faktycznie lata)
Pomijam że te szkolne skrzydała maja tanie części i trzymają cenę.

Funfex to była moja pierwsza myśl - dzieliły mnie milimetry od zakupu ;) w zasadzie to kupowalem funfexa i mialem kase w ręku - zmieniłem zdanie na miejscu. Urzekło mnie skladanie na 2m i trzymanie lotni w domu na 10p ;) oraz to że jest to 2jka która jest prosta w pilotazu ;)

jednak miałem wsumie 3 lotnie i każdą trzymałem po znajomych w hangarze na lotnisku i po garażach
byłem z lotnią i na Krymie i na Słowenii ;) jak pisałem złożyłem ją raz na 2m ;)

ale już nie będe się upierał ;)


Michał:
Coś co ma wydłużęnie na poziomie 5.5 i dosk 10.to coś
nie może latać wiele lepiej od targeta ;)

porownywalnie discus ma wydłużenia 7.2 a combat ma je pod 8

Edytowany przez: gumi_krakus, w: 2010/11/04 09:57

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Sprzedam lotnie FUNFEX 2010/11/04 13:37 #2012996

Hmmm, składanie do 2- metrowej paczki. Więcej czasu spędzisz na montażu i demontażu niż w powietrzu, napewno zgubisz całą tonę śrub, zawleczek, quickpinów, bolców, zawleczek(duże ryzyko przewietrzenia skrzydła ale tylko na ziemi) ,do tego każdorazowa układanka przy montażu olinowania... Potem leciutki dupościsk na starcie bo tak naprawde każdy start po montażu lotni to po prostu oblot skrzydła - Szczerze polecam :)

Jedyny plus takiego rozwiązania to każdorazowa, niezwykle dokładna inspekcja skrzydła

ps. nie dodałem jeszcze ryzyka uszkodzenia żagla przy nieprawidłowym spakowaniu lotni w 2-metrową paczkę.

Edytowany przez: 5150, w: 2010/11/04 13:38
Umiejętność latania samolotami:
Boeing 737 800-series
Airbus 319, 320
Embraer 175

Jak dotychczas niepokonany na zawodowych ringach bokserskich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena