Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Parę pytań od początkującego

Parę pytań od początkującego 2016/04/10 09:28 #2020436

  • SPS
  • SPS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • ...
  • ...
  • Posty: 5
  • Oklaski: -1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć,
Mam do was kilka pytań.
1.) Jakie szkoły lotniowe polecacie ;)
2.) Jak jest z egzaminem. Czasami przy paralotniach nie mogą nazbierać się chętni.
3.) Czy można wypożyczać przez pewien czas lotnie póki nie nazbieram tych 30 000zł czy nawet więcej?
4.) Ile zajmuje złożona lotnia?
5.) Zauważyłem że FAI dzieli lotnie na 5 kategorii od O1 do 05. O co z tym chodzi? Czy licencja upoważnia mnie do latania na wszystkich typach?
6.) Dlaczego lotnie są tak nielubiane przez AP? Kadry nie ma. Wszystko paralotnie zabrały?
Pozdrawiam ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez SPS.

Parę pytań od początkującego 2016/04/10 11:08 #2020438

  • fotolot
  • fotolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 169
  • Oklaski: -33
  • Otrzymane podziękowania: 89
Wszystko paralotnie zabrały?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fotolot.

Parę pytań od początkującego 2016/04/10 11:26 #2020439

  • SPS
  • SPS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • ...
  • ...
  • Posty: 5
  • Oklaski: -1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przepraszam jeśli kogoś uraziłem jednak jest to forum internetowe. Nie przesadzasz trochę ze sztywnością atmosfery? Zdziwiło mnie to że AP mówi nawet o sterowcach a o lotniach cisza.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Parę pytań od początkującego 2016/04/10 11:54 #2020441

  • piotr6641
  • piotr6641 Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 585
  • Oklaski: 29
  • Otrzymane podziękowania: 452
Cześć,

1.) Jedyna szkoła w Polsce to: flyadventure.pl Ja osobiście Ci ja polecam.
2.) Jak będziesz gotowy na egzamin to na pewno do niego przystąpisz. Egzamin lotniowy połączony jest z egzaminem paralotniowym więc zawsze jest pełna grupa. Na stronie flyadventure jest telefon do Andrzeja więc wszystko Ci powie.
3.) Od razu możesz wydać i 20 000 euro tylko po co? Na samym początku kwota jaką wydasz na lotnie jest niska. Potem zależy tylko od Ciebie ile będziesz chciał wydawać.
4.) Średnio 6m
5.) Ś.K. uprawnia Cię do latania wszystkimi klasami lotni.
6.) Tu musisz sobie sam odpowiedzieć. Najprościej porównując liczby.

Pozdrawiam ;)
Lotnia: Atos, Seedwings Merlin 158, Atlas,
napęd własnej konstrukcji
ŚK od 2011

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Parę pytań od początkującego 2016/04/10 16:23 #2020443

  • fotolot
  • fotolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 169
  • Oklaski: -33
  • Otrzymane podziękowania: 89

fotolot napisał: Wszystko paralotnie zabrały?
Pozdrawiam ;)


(tylko jeden dziki orzeł tak tu dziobie glajty więc też poprawiam text, a ten nick SPS to taka dziwna kontra przeciwko PSP?)
Myślę że niczego nam nie zabierają a poprostu w sposób rozumny i zorganizowany potrafią zadbać o swoje potrzeby.
Z intencji wynika że zależy Ci na kondycji i reprezentacji lotniarstwa polskiego.
Wydaje mi się że największą ogólną naszą słaboscią jest to że nikt konkretny oficjalnie wybrany nie reprezentuje w sposób odpowiedzialny interesu lotniarzy.
Dzięki Bogu Zapaleńcy działają lokalnie, coś tam u siebie tworzą,poprawiają, organizują(choćby współpracując z największymi wrogami jak Ci się wydaje agentami PSP B) :evil: )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fotolot.

Parę pytań od początkującego 2016/04/10 22:40 #2020447

  • SPS
  • SPS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • ...
  • ...
  • Posty: 5
  • Oklaski: -1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za zrozumienie ;) Ile kosztuje używany i nowy sprzęt na początek? Jakie miejsce (oprócz forum) polecacie na zrobienie zakupów? Czy aby móc holować lotnię pilot motolotni musi mieć jakieś dodatkowe papiery (znam paru zmotoryzowanych ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Parę pytań od początkującego 2016/04/11 01:00 #2020448

Witam!
Jak masz pytania to zadzwoń, postaram się udzielić ci pomóc na tyle ile będę mógł :)
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Parę pytań od początkującego 2016/04/12 18:42 #2020455

  • SPS
  • SPS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • ...
  • ...
  • Posty: 5
  • Oklaski: -1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć,
Czy wyciągarki paralotniowe lub szybowcowe mogą wyciągać lotnie? Czy aerokluby robią problemy dla lotni?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Parę pytań od początkującego 2016/04/13 09:26 #2020459

  • LeszekC
  • LeszekC Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 15
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 6
Jeśli chodzi o wyciągarki to tylko mówimy o wyciągarkach paralotniowych.
Wyciągarki szybowcowe się nie nadają do ciągnięcia lotni. Zbyt duża moc, ciężka lina i wiele jeszcze innych powodów dla których do celów lotniowych się nienadają.
Pilot lotni FunFex, ŚK Czechy 2016e,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Parę pytań od początkującego 2016/04/13 09:50 #2020460

  • LeszekC
  • LeszekC Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 15
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 6
Kolego. Ten temat przerabiałem dokładnie rok temu :)
Tak może na początku to skąd jesteś z której części Polski?

1) W Polsce jak już koledzy napisali jest tylko jedna szkoła Flyadvanture. Jest jeszcze alternatywa w Czechach Martin Bibko Speedbar.cz (mówi bardzo dobrze po Polsku i szkoli na papiery Słowackie jak i Czeskie). Jeśli chodzi o lokalizacje to obie szkoły są w tym samym miejscu oddalone od siebie około 20km. Co do szkoły, która lepsza to na forum znajdziesz wiele opinii. Tak naprawdę to od Ciebie zależy co wybierzesz.

3) Kwota 30 tyś na początek to trochę duża kwota. Ja bym Ci radził małymi kroczkami. Generalnie na forum jest artykuł ile co kosztuje na początek. Artykuł trochę już starszy ale ceny cały czas aktualne. Na początek to się kolego zapisz na kurs i go zacznij a sprzęt kupisz w trakcie. To co na początek będziesz potrzebował w trakcie kursu to lotnia ceny używanego sprzętu zaczynają się od 2 tys., kokon używany to około 400zł, kask to koszt od około 300-400zł i spadochron. Z tym ostatnim to możesz kupić używany ale trzeba uważać i dobrze żeby ktoś doświadczony go sprawdził bo w zależności od przechowywania i czasu gdyż czas przewidziany przez producenta to 10lat. A więc lepiej kupić nowy to koszt około 1300zł. Reasumując to o sprzęcie mówimy o kwotach 4100zł. O wariometrze to na razie nie myśl bo on Ci na obecną chwile nie jest potrzebny, żeby nie rozpraszał Cię kiedy się uczysz. A tak jak zaczynasz kurs to cały sprzęt jest dostępny na kursie zaczynając od najprostszych lotni (klasa 1 – szkolna na której spędzisz kilka dni) do zaawansowanych (klasa 1-2, 2, 2-3 – na nich w większość przypadków skończysz szkolenie). Później jak już będziesz cos umiał to kupisz sobie sprzęt własny.

4) Złożenie lotni w zależności od typu lotni może trwać od 20min do 40min. Jeśli lotnia jest spakowana na długo – 6m – to czas około 20 min jak już wiesz wszystko co i jak. Jeśli masz lotnie jak ja Funfex i jest spakowana na krótko – 2m – to to mi to zajmuje 40min.

5) Po otrzymaniu ŚK (świadectwo kwalifikacji) możesz latać na wszystkich typach lotni.
Pilot lotni FunFex, ŚK Czechy 2016e,
Podziękowali: Leslaw, sterylny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena