Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Budujemy symulator lotni - szukamy porad

Budujemy symulator lotni - szukamy porad 2016/09/26 14:21 #2021313

Dzień dobry Kochani!
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie i od razu zaznaczam, że nie mam kompletnie żadnego doświadczenia w lataniu :(

Zaczęliśmy proces produkcji arcade'owego (niezbyt realistycznego, a bardziej wrażeniowo-zabawowego) symulatora lotni w wirtualnej rzeczywistości (VR). Po swojej stronie mamy świetny team software (programowanie gry i tworzenie grafiki 3D) i elektronicznego hardware (sterujemy wentylatory bezpośrednio z gry, żeby dodać wrażenie pędu i wiatru). Do pełni sukcesu brakuje nam tylko odpowiedniego fizycznego 'modelu', który też chcemy zbudować we własnym zakresie (z pomocą lokalnego spawacza:) )

Próbowałem jednego z dostępnych w internecie rozwiązań (plany) i w moim odczuciu wymiary były kompletnie nietrafione, aczkolwiek używanie było bardzo wygodne (szybkie wchodzenie/schodzenie). Dlatego zastanawiam się, co moglibyśmy wykorzystać z gotowych rozwiązań. Np. z elementów używanych lotni, które byłyby tanie, a już raczej nikomu się nie przydają ze względu na np. ich niezbyt nowoczesne parametry. Myślę, że moglibyśmy skorzystać np. z trójkąta sterowego i uprzęży, ale i tak wolę spytać zawodowców :)

Tutaj film rozwiązania studentów, które choć ma bardzo dużą ramę (prostopadłościan dookoła), wydaje się pracować świetnie: link .

Tutaj rozwiązanie, którego próbowałem:




Wady były takie:
- brak możliwości pochylania na boki trójkąta sterowego i 'noszy',
- zbyt mały trójkąt sterowy,
- zbyt mała odległość drążka za który się trzymamy do twarzy,
- bliska odległość do przedniej rury stelaża.

Dużą zaletą była natomiast bardzo szybka 'instalacja' użytkownika. Wystarczyło stanąć na tych 'noszach' i przechylić się do przodu trzymając się trójkąta - po jednym pokazaniu było to bardzo intuicyjne. Bardzo możliwe, że w tym rozwiązaniu wystarczyłby większy trójkąt :)

Na budowę pierwszej wersji mamy tylko dwa tygodnie, więc wszelkie rady bardzo mile widziane. W ostateczności zrobimy po prostu większą wersję tej dostępnej w internecie :) Docelowo będziemy chcieli rozwijać projekt, tak by w końcu stał się symulatorem z prawdziwego zdarzenia.

Serdeczności,
Kuba
Podziękowali: Piotrolot, fotolot, LeszekC

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Papoka.

Budujemy symulator lotni - szukamy porad 2016/09/29 06:48 #2021322

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Cześć!

W połączeniu z tym (Link) i duużą dmuchawą to sam bym wpróbował ;)
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budujemy symulator lotni - szukamy porad 2016/09/29 09:50 #2021323

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Cześć Kuba, masz wiadomość na priva.

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena