Uzywam (na android) Oruxmaps
Ta wersja jest na tyle elastyczna ze umożliwia wyświetlać:

 1) Rastrowa mapa UMP PL (czyli wersja offline), świetna dokładność, obszary lasy, ciągle aktualizowana przez społeczność.
 2) Baza "Nasze trawniki" z zaznaczony pasy
 3) Strefy AIP Polska

Ta applikacja nie jest stworzona dedykowana dla pilotow ani do latanie, ale jej wielki plus jest to ze jest na tyle konfigurowalna ze mozna sobie ustawic to co sie chce, mozliwosc ładowanie samemu te wlasnie 3 rzeczy (mapa, ladowiska i strefy) ktory stwierdzilem sa bardzo przydatny w trakcie lotu, nie znalazlem w zadnej innej applikacja. Sporo rozne applikacje instalowalem i potestowalem a żadna mi nie zadowolila.
Jest oczywiscie mozliwosc zaznaczyć trasy po punktach i wyswietlanie rózne parametry jakie sie tylko wybierze podczas lotu.

Wyglada to - + tak:

 

Narazie tylko kilka krotki trasy latalem testujac to, ale jestem milo zaskoczony i bardzo zadowolony.
Brakuje mi tylko mozliwosc sciaganie z AMC aktualny AUP i ukrywanie strefy nieaktywne w danym dniu, oraz o określenia wysokość lotu zamierzonej trasy i ukrywanie strefy który tej wysokość nie dotyczą.

Oczywiscie trzeba byc swiadomy ze to tylko glupi telefon i oprogramowanie który wcale nie są niezawodny, i nic nie zastąpi busola, mapa na kolana, umietnosci nawigacyjne pilota oraz potwierdzenia z FIS'em o aktualnym stan strefy.

Wielki dzieki za praca wykonany przez kolegow z UMP i z fotolatanie.

P.S.: Konfigurowanie mapa i warstwy z strefy i ladowiska moze nie byc trywialne dla kazdego, jakby co to służę pomocą.