Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Caravan - Namiot , czyli mobiny Airport

Caravan - Namiot , czyli mobiny Airport 2015/02/16 20:15 #2017025

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Serwus Wam Pilotki i Piloci . Zakladam ten watek , aby podyskutowac o mozliwosciach wygodnego mobilnego spania na wyjazdach lotniowych . Absolutnie nie chce sie " Licytowac " kto i za ile spi . W ubieglam sezonie Urlopowym chwala sie producenci Caravanow , ze sprzedali rekordowa ilosc tych mobilnych domkow . To prawda , ze te domki sa cholernie praktyczne nawet w zimie , ale kiedy tylko Parkujemy a nie spimy na drodze publicznej zaczyna sie Horor z Niesympatycznymi Operacyjnymi . Jak wiadomo ZMOTORYZOWANY Carawan , czyli Wohnmobil moze sobie parkowac tak dlugo na drodze publicznej jak sie mu chce i Nie musimy zachowywac Rytmu przestawiania dwutygodniowego . Ten popiepszony przepis " pogania " ciagle uzytkownika w rytmie dwa tygodnie . Kiedy przespimy rytm nawet o pare godzin pojawia sie np " swiadek " Kapusta i wypisuje mandat OSTRZEGAWCZY to w Bundes 20 Euro . Do Ostrzezenia musze wypelnic druk z uciazliwymi pytaniami o " przestepcy " np ile i jakie prawo jazy posiadam . Czy posiada zezwolenie do przewozu osob co w ogole nie ma zwiazku z przestepstwem itd. Dalej czy przyjmuje ostrzezenie . Kiedy to odmowie cena wzrasta i przeksztalca sie w mandat karny bez punktow w wysokosci ponad 100 % . Kuzwa chcialem sobie i z rodzina tylko pomieszkac na ladowisku latem . Niestety mundurowi widza w tym swietny interes i proste przestepstwo . Zamiast szukac grube ryby pasa sie na szarym obywatelu . Kiedy skasowalem kolejny mandat postanowilem umyty Carawan ustawic w innym miejscu . Tam zajolem swiety plac innego Carawaniarza i umyty domek opryskal mi on stara konserwa rybna po szprotach . No coz swini nie zlapalem za reke . Potem przestawilem w rytmie karawan dalej , a tu wlasciciel gruntu na przeciwko pyskuje z Zona , ze mu zaslaniam widok na zielony park . :blink: Bylym dobity . Polecialem na komisariat pogadac i okazalo sie , ze moge sobie stac . Zapytalem ile metrow musze przestawiac " Airport " aby operacyjni byli zadowoleni . Otrzymalem odpowiedz ze DWIE DLUGOSCI POJAZDU. Nie czekalem dlugo a o piatej rano pewna pani jadac do pracy w bialy dzien wjechala w " Dupe " w zaparkowany moj karawan . Tym " zagarazowaniem " zniszczyla mi go kompletnie wylamujac podwozie i otwierajac caly bok jak konserwe . Potem swinski komisarz Kapusta wypisuje mi mandaty za nie zachowanie rytmu przestawiania pojazdu . Pytam jak mam to zrobic kiedy podwozie jest wylamane . Ich to nie interesuje wazne abym zlom przepchnol w rytm przepisow . W koncu wyexportowalem zlom do polski i dzisiaj jest on znowu sprawny technicznie . Kupilem sobie taki sam drugi domek ze stratami finansowmi . Pan kapusta czuwa dalej i nie zapomnial o mnie . Dalej podoba mu sie moja psia buda i pakuje mi dalej mandaty . W koncu Nie wytrzymalem i poszedlem pogadac w cztery oczy . Komsarz chyba w moim wieku z wielkim brzuchem czul sie zaskoczony moja postawa obywatelska , ale z mandatow Nie rezygnuje . Na nic moje wyjasnienia i prosby bo przeciez ci ludzie Nie maja charakteru . Od nich slyszymy poprostu ze " Ustalilismy " i Ok . Zauwazylem , ze to swietni fotograficy i podgladacze . Zaczolem Caravan fotografowac z data i godzina . Ale date i godzine mozemy w kazdej chwili przestwaic np w czas letni . Czy to wystarczajacy dowod na udokumentowanie zdiecia w czasie ????? Operacyjni orietuja sie rowniez w rytmie przestawiania po polozeniu wentyli kola . Kiedys w kolejnym mandacie zwrocili mi na to uwage pisemnie . Czyli kolo przyjete jest jako tarcza zegara a polozenie wentyla jako wskazowka w czasie dwunastogodzinnym . Zaczolem o tym glosno mowic w pracy i przypadkowo kolega podal mi swietny typ na dokumentacje daty fotografujac aktualne wydanie gazety codziennej . Moj prawnik policzyl moje parkowanie na czas a nie na date i okazalo sie , ze nie dawno minimalnie przygielem . Oczywiscie komisarz kapusta poswiadczyl nieprawde ktoregos tam dnia bo domek przestawilem . . Ostatni raz zaplacilem i to juz 150 Euro razem , ale nastepnym razem spotkam sie z ta " jarzyna " w sadzie . Zwracam teraz na to uwage , aby fotografowac w dzien na tle martwych przedmiotow jak latarnie uliczne i inne szczeguly . Polozenie wentyla na tle gazety ma odebrac argumenty swiadkowi w sadzie . Zobaczymy czy cwany komisarz da sie skompromitowac .
A jak to wyglada w Polsce ??? czy mozecie swoje przyczepy parkowac bez problemow ??? czy polska Policja jest wyrozumiala ???????




Wentyl na godzinie 23 00 ;)



Kup Caravan a bedziesz ciagle " poganiany " przez Milicjantow :woohoo:

Zdiecie z Archiwum Andrzeja Binkowskiego


Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Caravan - Namiot , czyli mobiny Airport 2015/02/22 15:24 #2017109

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Chcial bym Was zdopingowac do kupowania Mobilnych domkow niezaleznie czy bede tu narzekal fotami . Dlaczego Plaga Holenderska zalewa niemieckie Autostrady na poludnie ? . Tez bym nie wytrzymal na Urlopie patrzac ciagle na te swoje plastikowe tulipany - kanaly i Rybolowie . Choc nie mam terenu prywatnego pod parkowanie Caravanu zawsze mozna cos wynajac albo poprostu parkowac na ulicy. Wazne jest ile pozostalo czasu do Wiosny i ponownych wyjazdow na latanie z jednym nocowaniem byle gdzie .

I tak ITALIA .

Tu chyba jest najsurowiej . Zatrzymujac sie byle gdzie na nocleg w Caravanie Nie mozemy go zdiac z Haka i wypuscic podnozek stabilizujacych . Oczywiscie Nie mozemy ustawiac krzeselek przed "Portem "




Austria

Tu chyba mogl bym podporki wypuscic ale zapytam jak bede ponownie w Tyrolu Zandarma




Tu dwie foty z pechowego parkowania . Spiaca Krolewna jadac Golfem po prostej w sloneczny Letni poranek dostala chyba SMS-sa. Pomimo katastrofy przylecial dzielnicowy " Zielony Ludek " kapusta i wypisal mi mandat karny bo Nie moglem zlomu powypadkowego przestawic dwie dlugosci od miejsca wypadku . Tak bardzo " Poganin " kapusta ma wryte w mozg ,
"poganianie " wszystkiego co mobilne :S








Kupilem Drugi Airport z lekkimi stratami i pomimo wszystko daje sie chetnie " Poganiac ". Nie ma nic pieknego w zyciu jak po wyladowaniu lotnia wlasna Milosc przyzadzi posilek a potem mozna sie Na miejscu uwalic we wlasne lozko - Pelen Relax Polecam :woohoo: Pamietajcie tylko o tym , ze ciagnik musi miec naped na cztery kola aby mial wieksza stabilizacje . To moga byc auta kombi dla mysliwych jak Subaru i Audi Quatro . Potem cala rzesza samochodow terenowych ale tylko z napedem na cztery kola . Obecnie produkuje sie auta dla Pan udajace terenowe a majace tylko naped na przednia os . To dyskwalifikuje taki ciagnik do zaprzegu .
O innych nowosciach w przepisach bede dalej Tu informowal .
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Caravan - Namiot , czyli mobiny Airport 2015/04/15 22:53 #2017783

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Skarga do Sadu Pomogla - Pies morde lizal wszystkim operacyjnym , ktorzy stwierdzaja Nieprawde . Kupujcie Caravany na wypady Lotniowe i warto brac pod uwage moje doswiadczenia - waluta oplacane :(




Koszt sprawy ponosi Panstwo ;)
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Caravan - Namiot , czyli mobiny Airport 2015/05/05 19:19 #2017995

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Sprawe w Sadzie wygralem za Parkowanie i dostalem moja kase na konto . Juz chcialem sie cieszyc ale " milicjant " czuwa . Wlasnie wpakowal mi kolejny mandat . Zapomnial , ze lotniarze czekaja cierpliwie na terme jak Sepy na padline .


Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Caravan - Namiot , czyli mobiny Airport 2015/05/06 17:52 #2018006

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Chyba juz wyroslismy z takich namiotow . Kiedy mialem 18-cie lat z takim wyposazeniem jezdzilismy wszedzie . To chyba miasteczko lotniarzy ??? " Greifenburg "

Foto Andrzej Binkowski





Tego namiotu rodzinnego szukam od lat . Proste sciany i mozna w nim poprostu zyc wyprostowanym . Dzisiejsze Iglo to psie budy . Powiedziano mi tu w Germanii , ze takie namioty to szyja tylko dla Caritasu i dla uchodzcow :( Pogieci - Polskie namioty chyba z Legionowa byly najlepsze . Dwa luzka harcerskie typu XXX i juz mozna mieszkac bez kontaktut z chlodna ziemia . Idealny domek na Greifenburg .




Foto Andrzej Binkowski
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Caravan - Namiot , czyli mobiny Airport 2015/05/11 10:09 #2018028

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Wygodne mobilne Lozko do spania " Byle gdzie " . Pod plecy kladziemy termoizolacyjny aluminiowy koc z apteczki ratunkowej , a na lozku montujemy " namiot " przeciw Moskito . Oczywiscie tylko spiac w ten sposob , bedziecie mieli gwarantowane sny o lotach na Moskito :woohoo: Idealne lozko jest nawet praktyczne po awanturze z Tesciowa .

W porze monsunowej latwo mozemy przezyc ulewy poniewaz spiac , Nie mamy kontaktu z podlozem . Idealne spanie w Greifenburgu Mozna wygodnie wskoczyc w kalosze albo przypiac pletwy ;)


Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Caravan - Namiot , czyli mobiny Airport 2015/06/27 09:55 #2018321

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Najmniejszy Caravan swiata :huh:






Najmniejszy lotniowy " zaprzeg " Swiata


Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Caravan - Namiot , czyli mobiny Airport 2016/05/09 21:06 #2020583

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Ostateczna wersja na Greifenburg dla pakownych - paraoptymistow :blink:



Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Caravan - Namiot , czyli mobiny Airport 2016/10/08 12:22 #2021379

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Wersja terenowa z lotnia





Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Caravan - Namiot , czyli mobiny Airport 2016/10/08 12:59 #2021381

-przydal by sie jeszcze latajacy dywan lub hipotetyczne letadlo dr Sorokoduma=

www.vortexosc.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=99

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena