Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Szkolenie nizinne (scooter towing)

Odp: Szkolenie nizinne (scooter towing) 2011/10/21 21:55 #2844

  • sterylny
  • sterylny Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 661
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 224
Krasy, element, który widać na zbliżeniu to nie element blokowania liny ale nóż bezpieczeństwa do jej przecięcia w sytuacji awaryjnej.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szkolenie nizinne (scooter towing) 2011/10/22 20:40 #2869

aaaa, :) teraz to ma sens.
swoja droga, teraz co zobaczę skuter na ulicy to jak bym widział wyciagarke...
...
Synairgie Club 15 > Tecma Nuage 150
Napęd "Glebogryzarka"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Krasy.

Odp: Szkolenie nizinne (scooter towing) 2012/05/29 06:06 #4924

  • jacosalv
  • jacosalv Avatar
  • Gość
  • Gość
Mesiek otworz szkole lotniarstwa. Nauka za wyciagarka. W Polsce jest tylko jeden pkt. Ps. Bede twoim pierwszymklientem ;)))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szkolenie nizinne (scooter towing) 2012/05/29 07:03 #4926

Z tym otwieraniem szkoły nie jest tak łatwo.Trza mieć kwity,sprzęt, ubezpieczenia a to wszytko nie jest tanie. Oczywiście do tego stały napływ chętnych.
Sam instruktor musi mieć dużo zdrowia.
Oczywiście przydała by sie taka szkoła lub nawet kilka bo jak jest więcej szkół to i lepsza promocja tego sportu. Na razie jedyną opcją wydaje mi sie podpięcie pod jakąś szkołę paralotniową.
Obecnie również są przymiarki do delikatnego rozluźnienia przepisów zakładania szkoły jak i wymogów ŚK co może da nadzieje na otwieranie się w niedalekiej przyszłości jakieś szkoły i zachęcenie więcej osób. Bo wielu chciało by mieć możliwość szybkiego zrobienia papierów i latania od razu jak to jest u paralotni. Mieroszów i tak już staje na głowie żeby to ułatwić po przez robienie szkolenia II torowego. Bo jak wiemy w Czechach II stopień się kończy i ma się ŚK.
Reasumując fajnie jak by była szkoła szkoląca tą metodą ale zdaje sobie sprawe że to nie takie łatwe.

PS.
Sam nie jestem jeszcze lotniarz bo jakoś mam daleko do Mieroszowa i moje latanie jest z sporymi przerwami wiec ciężko robić postępy ale mam na posiadaniu lotnie DANA wiec jak ktos z okolicy Bielska-B chce pobiegać (oczywiście na własną odpowiedzialność). Trzeba tylko znaleźć jakąś delikatną górkę. Jak sie spodoba to do Mieroszowa tam będą wozić lotnie na górkę.



Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez obywatel2x.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena