Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Bayrischzell Pazdziernik 2023

Bayrischzell Pazdziernik 2023 2023/10/08 12:32 #2024947

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397

Hej

w piątek dzwoni do mnie Christian (ten co organizował event o lotniach w Parku Olimpijskim), że szykuje sie żagiel w Bayrischzell. Ja wlasciwie to sezon 2023 już odhakowalem, ale po krotkiej konsultacji z małżonką i telefonowaniu z Piotrolotem decyzja padła na tak. Nigdy wcześniej w tej okolicy nie latalem, a jest to tylko oddalone od domu 80 km. No i pod rampe podjeżdża sie autem.
Jedziemy z Piotrolotem na dwa auta. Moje zostaje na dole, a Piotra terenowką z lotniami udajemy sie na góre. Po locie moim autem mielismy udac się po auto Piotra. Przekopana w poprzek droga zmusila nas do niesienia lotni na placach ostatnie 150m, ale w dwojkę zawsze łatwiej. Tyle z organizacji, a teraz przejdzmy do opisu okolicy.

Lądowisko

Startowisko

Rampa z ktorej nikt nie korzystał:



i strome zbocze widoczne na zdjeciu wyżej

Lot
No cóż - długo na żaglu nie polatałem - pytanie czy nalezalo startować ?
Lenticulary jak z podręcznika:






Popoludniu



Wystartowałem pierwszy - w sumie bylo około 8 lotni - pózniej leciała też lotnia z pasażerem. Bojąc się rotorow z otaczających górek bałem sie latać za blisko zbocza więc lot nie trwał długo. Piotrolot w tym dniu zrezygnowął z lotu. Nadciągające chmury zmienily obraz nieba i soczewki z czasem poznikały. Powstał piękny żagiel na ktorym startujący póżniej lotniarze zaliczyli dwugodzinne loty. Szkoda, że w tym dniu nie skorzystałem z doswiadczeń miejscowych - ale obraz nieba nie nastrajał mnie optmistycznie. Z Piotrolotem osłodziliśmy sobie ten dzien jedząć teramisu w knajpce przy lądowsku. Nie chcę sie odgrażać ale ja tu jeszcze wróce......:silly:



Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14
Podziękowali: Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leslaw.

Bayrischzell Pazdziernik 2023 2023/10/08 21:34 #2024948

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Piekny dzien pelen optymizmu i mocnego wiatru. Gratuluje Leslaw Lotu jako pierwszy na SONDE. Wiatr na startowisku pulsowal okolo 30 km /h.... idealny na zagiel zboczowy. Ja bylem tu z klubem przed 3 Laty i nie zalapalem sie na terme . Malowniczosc i piekno tego terenu z gora Wendelstein dlugo mi zostala w pamieci. Ciesze sie , ze po latach wyciagania cie tu wreszcie Chrystian Ciebie zmotywowal , bo ja nie dalem rady.... Na pewno tego startowisla nie odpuszcze i latajac na Hochrys klubowicze czesto zmieniaja zdanie i cala Watacha jedziemy na Vogelsang - Bayerische Zell
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena